{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج از شرکت های تازه تاسیس ایرانی است که توانسته در همین مدت زمان کوتاه، رضایت مسافران را جلب کند. البته تعداد هواپیماهای محدود و امکان خرید بلیط هواپیما برای مسیرهای پروازی کم، این ایرلاین را ناشناخته باقی گذاشته است. در ادامه با مجله سپهرسیر همراه شوید تا با شرکت هواپیمایی معراج و خدمات آن بیشتر آشنا شویم. 

خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی معراج با سایت و اپلیکیشن سپهرسیر

آشنایی بیشتر با شرکت های هواپیمایی به شما کمک می کند تا در هنگام خرید بلیط هواپیما با دید بازتری برای خرید اقدام کنید. در این صورت انتخاب بهتر و هوشمندانه تری خواهید داشت. در این مطلب تلاش شده تا به معرفی کوتاه و اجمالی شرکت هواپیمایی معراج بپردازیم.

 

خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی معراج

 

همین حالا اپلیکیشن سپهرسیر رو دانلود کن

تاریخچه ایرلاینِ معراج

سازمان هواپیمایی کشور در سال 1389 مجوز فعالیت شرکت هواپیمایی معراج را صادر کرد. این ایرلاین توسط یکی از افراد باسابقه در زمینه هواپیمایی تاسیس شد و به همین علت آگاهی زیادی از همان ابتدا برای ایجاد ساختارهای ایرلاین وجود داشت. در طول این سال های اندک، تلاش شده تا کیفیت خدمات روز به روز افزایش پیدا کند.

ایرلاین معراج در حال حاضر 11 فروند هواپیما در اختیار دارد. نو بودن و جوانی هواپیماهای این شرکت یکی از ویژگی های اصلی آن است که باعث شده در کنار شرکت های بزرگتر به چشم بیاید. این شرکت در تلاش است تا  به زودی چند فروند هواپیمای جدید  خریداری و به ناوگان خود اضافه کند.

دفتر اصلی هواپیمایی معراج در تهران و قطب اول آن فرودگاه مهرآباد است. به عنوان قطب دوم، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه کیش انتخاب شده اند. در پروازهای بین المللی نیز قطب مجزایی برای این شرکت در نظر گرفته شده و آن فرودگاه امام خمینی است.
 

ایرلاین معراج-خرید بلیط هواپیما از سایت سپهرسیر


کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی معراج

ایرلاین معراج سه کلاس پروازی تعریف کرده است. هرچند در تمامی هواپیماها امکانات لازم برای ارائه خدمات کلاس های مختلف وجود ندارد؛ اما این سه کلاس پروازی عبارتند از:

  • اکونومی کلاس

  • بیزینس کلاس

  • فرست کلاس

هرکدام از این کلاس های پروازی شامل خدمات مختلفی هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم. بهتر است دوباره تاکید کنیم که برخی از هواپیماهای معراج تنها دارای کلاس اکونومی هستند و امکان خرید بلیط هواپیما فرست کلاس یا بیزینس کلاس وجود ندارد.

 

کلاس اکونومی در هواپیماییِ معراج

کلاس اصلی تمامی هواپیماهای معراج که مربوط به کابین اصلی این هواپیما است. تلاش شده تا بهترین و راحت ترین صندلی ها بر اساس استانداردهای جهانی در این کلاس پروازی استفاده شود تا در طول مسیر مسافران احساس راحتی کنند. فاصله صندلی ها از هم نیز مناسب است. پذیرایی از مسافران در این کلاس پروازی به صورت مختصر و با غذاهای آماده صورت می پذیرد.

 

کلاس بیزینس در هواپیماییِ معراج

کلاس تجاری معراج در تعدادی از هواپیماهای این ایرلاین تعبیه شده است. این کلاس پروازی محیط بازتر و امکانات بیشتری را در اختیار مسافران قرار می دهد. همچنین در برخی از هواپیماها بین صندلی ها با پارتیشن جدا شده که امکان حذف آن ها نیز وجود دارد. محیط آرام و بی سر و صدا و امکان کار کردن با لپ تاپ یا نوشتن مطالب با استفاده از فضای اختصاصی، این کلاس پروازی را برای مدیران تجاری مناسب کرده است.

یکی از هواپیماهایی که در ناوگان معراج حضور دارد و در آن بیزینس کلاس تعبیه شده، ایرباس A300-600 است. در این هواپیما تنها 18 صندلی به بیزینس کلاس اختصاص دارد. در نتیجه مشخص است که در بسیاری از مواقع خرید بلیط هواپیما بیزینس کلاس معراج ممکن نیست. بهتر است حتما برنامه ریزی شده عمل کنید تا بتوانید بلیط مد نظر خود را خریداری کنید.

پذیرایی در این کلاس پروازی در برخی مسیرها با غذای گرم صورت می گیرد. همچنین برای کودکان سرگرمی هایی در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که صندلی های راحت بیزینس کلاس باعث می شود تا امکان استراحت در کل مسیر را داشته باشید.

 

کلاس فرست  در هواپیماییِ معراج

هرچند فرست کلاس یکی از کلاس های تعریف شده در این ایرلاین است و امکان خرید بلیط هواپیما فرست کلاس معراج وجود دارد؛ اما تعداد ناوگان هایی که چنین امکاناتی را ارائه می دهند بسیار محدودند. اگر برایتان مهم است که حتما با فرست کلاس سفر کنید، بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما با کارشناس های فروش سپهرسیر مشورت کنید

صندلی راحت تر، فضای عالی و پذیرایی خاص در این کلاس پروازی باعث می شود تا بسیاری از افراد این کلاس پروازی را انتخاب کنند. ایرلاین معراج تلاش کرده تا فرست کلاس هواپیماهای خود را در حد استانداردهای بین المللی قرار دهد.

 

فرست کلاس، بیزینس کلاس ایرلاین معراج-خرید بلیط هواپیما
 

بار مجاز در هواپیماییِ معراج

بار مجاز ایرلاین معراج برای پروازهای مختلف متفاوت است. با این حال به صورت عادی، بار مجاز برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم به ازای هر مسافر در نظر گرفته شده است. اگر مسافر دیگر کلاس های پروازی معراج باشید، بهتر است پس از خرید بلیط هواپیما، در مورد بار مجاز کلاس پروازی خود در مسیر خریداری شده مطلع شوید تا مجبور به پرداخت اضافه بار نباشید.

بار مجاز ایرلاین معراج-سپهرسیر


ناوگان هوایی معراج

همانطور که شااره شد، این شرکت هواپیمایی در حال حاضر دارای 11 فروند هواپیما مسافربری است. البته 2 فروند از این هواپیماها مربوط به دولت بوده و به همین علت در لیست فروش بلیط قرار ندارند.

ناوگان هوایی معراج شامل هواپیماهای زیر است:

  • ایرباس A320 – 3 فروند
  • ایرباس A300 – 2 فروند
  • بوئینگ 707 – 2 فروند
  • بوئینگ 737 – 1 فروند
  • ایرباس A321 – 1 فروند
  • فالکون 50 – 2 فروند (مربوط به دولت)

گفته می شود در سال های آتی با رایزنی های انجام شده، بر تعداد این هواپیماها افزوده خواهد شد. هرچند وجود تحریم ها مانع خرید هواپیما توسط این شرکت شده است.
 

ناوگان هوایی معریاج-خرید بلط هواپیما


مسیرهای پروازی

در حال حاضر خرید بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی وجود دارد. علاوه بر فرودگاه های مهرآباد، کیش و مشهد که به عنوان قطب های داخلی این ایرلاین شناخته می شوند، چند فرودگاه دیگر داخلی نیز میزبان هواپیماهای معراج است. فرودگاه شهید بهشتی اصفهان یکی از مهمترین این فرودگاه ها است. همچنین امکان خرید بلیط هواپیما از فرودگاه شهید دستغیب شیراز به چندین مقصد با استفاده از هواپیماهای این ایرلاین وجود دارد. تبریز، کرمانشاه و قشم نیز از دیگر شهرهایی هستند که ناوگان ایرلاین معراج در آن ها رفت و آمد دارد.

علاوه بر این، پروازهای خارجی معراج نیز پر رونق است. بیشترین پروازها به دو کشور ترکیه و عراق صورت می گیرد. با این حال امکان خرید بلیط هواپیما مالزی، امارات و کویت نیز فراهم شده است. البته پروازهای خارجی از فرودگاه های محدودتری در ایران انجام می شود.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range پنجشنبه 13 تیر 1398 remove_red_eye 5586 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
صابری :

عالی

مدیر سایت :

ممنون