{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان

فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمان، یکی از فرودگاه های مجهز و سطح بالای کشورمان است.  فرودگاه های زیادی  در سراسر ایران تاسیس شده اند تا علاوه بر پروازهای داخلی، بسیاری از هواپیماهای خارجی نیز قادر به استفاده از آنها باشند. در ادامه به معرفی فرودگاه کرمان می پردازیم. 

خرید بلیط به مقصد فرودگاه هاشمی رفسنجانی کرمان

خرید بلیط هواپیما به مقصد یا از مبداء  فرودگاه  هاشمی رفسنجانی کرمان به سادگی و از طریق سامانه سپهرسیر امکان پذیر است. شما با مراجعه به سایت سپهرسیر و یا نصب اپلیکیشن سپهرسیر می توانید اقدامات لازم برای خرید بلیط هواپیما از فرودگاه کرمان را انجام دهید.

 

فرودگاه هاشمی رفسنجانی در کرمان

 

رازهای طلایی برای خرید ارزان بلیط هواپیما

آشنایی با فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان

فرودگاهی که به عنوان یکی از مهمترین واسطه ها برای رفت و آمد مردم کرمان و شهرهای مختلف استان های همجوار به دیگر مناطق ایران ساخته شده و نقش مهمی در توسعه گردشگری و رفع محرومیت از استان زیبای کرمان داشته است. فرودگاه کرمان بیشتر پروازهای خود را به مقصد فرودگاه مهرآباد و فرودگاه مشهد برقرار کرده است. البته دیگر فرودگاه های داخلی و خارجی نیز در فهرست فرودگاه های مرتبط با فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار دارند.

 

معرفی فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان
 

معرفی فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی

کرمان یکی از استان های مرکزی ایران است که دارای یک فرودگاه بین المللی است. فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهر کرمان قرار دارد و در سال های اخیر به این نام تغییر یافته است. این فرودگاه یکی از مجهزترین و به روزترین فرودگاه های کشور است که قطب هواپیمایی ماهان نیز به شمار می رود. البته این تنها قطب این ایرلاین نیست.

 

درباره هواپیماییِ ماهان بیشتر بدانید!

 

فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای دو ترمینال است که یکی از آنها به پروازهای داخلی و دیگری به پروازهای خارجی اختصاص دارد. در سال گذشته بیش از ۷۳۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از طریق این فرودگاه بین المللی به مقاصد خود پرواز کرده اند. این تعداد نشان از حجم بالای خرید بلیط هواپیما  به مقصد فرودگاه کرمان دارد.

به طور میانگین می توان گفت که در هر هفته بیش از ۱۱۵ پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه بین المللی کرمان انجام می شود. این امر فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان را به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور تبدیل کرده است.

 

نمایی از ترمنیال فرودگاه بین المللی کرمان


تاریخچه احداث فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان

برای نخستین بار در سال ۱۳۰۴، تحقیقات اولیه برای احداث یک فرودگاه بزرگ و مدرن در استان کرمان صورت گرفت. پس از بررسی کارشناسان و تعیین مکان دقیق احداث این فرودگاه، در سال ۱۳۳۵ عملیات ساخت و ساز آن آغاز گردید.

با این حال، فرودگاه بین المللی کرمان برای اولین بار در سال ۱۳۴۹ فعالیت خود را آغاز کرد. در این سال دو پرواز در هفته به این فرودگاه صورت می گرفت. یک هواپیمای 6-CD مسیر تهران به کرمان و کرمان به تهران را از این فرودگاه انجام می داد.

در زمان شروع به کار، باند پروازی فرودگاه کرمان ۲۶۰۰ متر طول داشت. با احداث یک باند پروازی دیگر به طول ۲۰۰۰ متر، تعداد باندهای این فرودگاه به دو عدد افزایش یافت. مساحت پایانه فرودگاه کرمان در این سال حدود ۶۰۰ متر مربع بود.

اما در سال ۱۳۶۰، عملیاتی در جهت گسترش باند اصلی در این فرودگاه صورت گرفت. این عملیات در سال ۱۳۶۹ پایان پذیرفت و طول باند اصلی فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان به بیش از ۳۸۴۵ متر افزایش یافت.

در این میان و در سال ۱۳۶۶، مساحت ترمینال این فرودگاه نیز به ۱۸۰۰ متر مربع ارتقا پیدا کرد. با شروع پرواز حجاج ایرانی از این فرودگاه به مقصد مدینه، در سال ۱۳۶۹، طبقه دوم ترمینال فرودگاه کرمان با مساحت ۲۶۰۰ متر مربع نیز احداث شد.

با افزایش حجم سفرهای حجاج ایرانی از این فرودگاه، مسئولین فرودگاه طرح ساخت یک ترمینال اختصاصی برای حجاج را ارائه کردند که ساخت آن در سال ۱۳۷۲ پایان پذیرفت. مساحت این ترمینال اختصاصی حدود ۳۰۰۰ متر مربع بود.

شرکت های هواپیمایی زیادی پروازهای خود را از این فرودگاه بین المللی انجام می دهند. برای مثال شرکت هواپیمایی ایران ایر، پروازهایی از این فرودگاه به فرودگاه های تهران، مشهد، نجف، اصفهان و زاهدان دارد. همچنین شرکت هواپیمایی ماهان ایر نیز پروازهایی از مبدا کرمان به تهران، جده، اصفهان، مشهد، کیش، قشم و ... دارد.

شرکت هواپیمایی آسمان نیز تنها یک مقصد پروازی از این فرودگاه دارد و آن هم به سمت فرودگاه شهید دستغیب شیراز . علاوه بر این، شرکت کیش ایر و قشم ایر نیز در این فرودگاه پروازهای محدودی دارند. کیش ایر پروازهای خود را به فرودگاه بین المللی کیش دایر کرده و قشم ایر پرواز مستقیم کرمان به بغداد را ترتیب داده است.

 

شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی کرمان


مشخصات فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی

فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان از نوع همگانی است. کد یاتای این فرودگاه REK و کد ایکائو آن KKIO است. ارتفاع این فرودگاه بزرگ از سطح دریا حدود ۱۷۵۰ متر است.

این فرودگاه دارای امکانات رفاهی پیشرفته ای نظیر اتاق سیگار، اتاق مادر و کودک، بوفه و رستوران است. خدمات حمل بار کرمان به جابجایی چمدان ها و ساک های سنگین مسافران کمک می کند. همچنین نحوه طراحی این فرودگاه به سادگی حمل بار کمک کرده است.

وجود شعب بانکی مختلف در این فرودگاه سبب شده تا مسافران با خیالی آسوده به امور مالی خود قبل از سفر بپردازند. افرادی که خرید بلیط هواپیما را به صورت اینترنتی انجام داده اند، می توانند با استفاده از اینترنت فرودگاه بررسی های نهایی را انجام دهند. در صورت گم شدن اشیا و یا لوازم خود در این فرودگاه می توانید به بخش اشیای گمشده مراجعه نمایید. همچنین غرفه های تجاری این فرودگاه مکانی مناسب برای تهیه سوغات قبل سفر است.

فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی امروزه در عرصه انتقال پروازهای مسافری و باربری کشور نقش مهمی را ایفا می کند. این فرودگاه اولین فرودگاهی بود که در جریان زلزله بم، به وسیله فرکانس های رادیویی وقوع زلزله را به تمامی پروازهای منطقه اعلام نمود. این امر به حضور به موقع نیروهای امدادی کمک زیادی کرد.

فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتهای بلوار جمهوری اسلامی شهر کرمان واقع گردیده است. تاکسی های مسافربری بهترین گزینه برای انتقال افراد از سطح شهر به این فرودگاه هستند. در انتها برای دانستن اطلاعات بیشتر در خصوص پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه می توانید به سایت اصلی فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی مراجعه نمایید.

 

خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه کرمان

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 remove_red_eye 3359 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0