{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه بین المللی قشم

فرودگاه دیرستان قشم یکی از فرودگاه های بین المللی کشور است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص آن که واقع در روستایی به نام دیرستان از توابع قشم است به نام فرودگاه بین المللی دیرستان شهرت دارد. این فرودگاه به عنوان یکی از پررونق ترین فرودگاه های جنوب کشور شناخته می شود و سالانه میزبان هزاران ایرانی است. در ادامه به معرفی فرودگاه قشم می پردازیم. با مجله سپهرسیر همراه شوید.

خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه قشم

قشم جزیره ای زیبا با جاذبه های توریستی فراوان است و به همین دلیل تردد و رفت و آمدهای مسافران خارجی و داخلی در آن زیاد بوده و همین سبب شده تا فرودگاه قشم یا همان فرودگاه دیرستان اهمیت خاصی داشته باشد. خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه قشم به ویژه در فصول سرد سال، رونق زیادی دارد. همچنین در تابستان به دلیل وجود جشنواره های مختلف، فرودگاه قشم شاهد پروازهای متعددی به نقاط مختلف کشور است.

 

خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه قشم

در این مطلب قصد داریم درباره فرودگاه بین المللی قشم صحبت کنیم و در مورد قدمت، ترمینال ها، امکانات رفاهی، راه های دسترسی آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. پس مثل همیشه بر ما منت بگذارید و با مجله خودتان همراه شوید. 

 

پرواز بر فراز جزیره قشم همراه با سپهرسیر


قدمت فرودگاه بین المللی دیرستان قشم

جزیره قشم یک جزیره جذاب توریستی در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است. مساحت آن تقریبا 1491 کیلومتر مربع بوده و به همین دلیل  بزرگترین جزیره در حوزه خلیج فارس به شمار می رود که به خاطر شرایط اقلیمی ویژه اش، هر سال پذیرای مهمانان زیادی از خارج و داخل ایران است. علاوه بر جذابیت های آب و هوا و اقلیمی این جزیره، امکانات رفاهی و جاذبه های دیدنی این شهر، ویژگی دیگری است که سبب شده هر ساله افراد زیادی جزیره قشم را به عنوان مقصدی برای تفریح ومسافرت انتخاب کنند .

یکی از عللی که کیفیت  امکانات رفاهی جزیره قشم را هم برای مسافران و هم برای ساکنان این منطقه ارتقا داده، حمل و نقل هوایی از طریق فرودگاه دیرستان این جزیره واقع در روستایی به همین نام است. سهولت در خرید بلیط هواپیما و امکانات مختلف فرودگاه قشم باعث رونق گردشگری این منطقه شده است.

 

قدمت تاریخی فرودگاه بین المللی کیش


تاریخچه فرودگاه بین المللی قشم

در سال 1304 مهندسان برای ساخت این فرودگاه تحقیقات اولیه خود را آغاز کردند، پس از 31 سال تحقیق و دادن ایده و طرح های مختلف، در نهایت در سال 1335 ساخت و ساز این بنا رسما آغاز شد. ابتدا در هفته 2 پرواز از قشم به مقصد پایتخت کشور و بالعکس از نوع DC6 انجام می شد. در واقع اولین رابطه فرودگاه قشم با فرودگاه مهرآباد بود و پرواز به دیگر فرودگاه ها در برنامه پرواز قرار نداشت.

در ابتدای طرح برای این فرودگاه بین المللی و توریستی مساحتی در حدود 600 متر مربع، طول باند اصلی 2600 متر، عرض باند 45 متر، باند فرعی 2000 متر با عرض 45 متر اختصاص داده بودند. در سال 1360 پارامترهای باند اصلی گسترده تر شدند و به صورت زیر تغییر کرد

  • طول باند: 3845 متر
  • عرض باند: 60 متر

با اعمال این تغییرات و ارتقاء طول و عرض باند اصلی، فرودگاه بین المللی دیرستان قشم در سال 1366 بهره برداری شد اما در نهایت در سال 1369 کار خود را رسما آغاز کرده و مورد استفاده مردم منطقه و مسافران قرار گرفت. خرید بلیط هواپیما از قشم برای ساکنان این منطقه بسیار مناسب بود و کمک کرد تا با دیگر شهرهای کشور ارتباط ایجاد شود. همچنین سفر به قشم با افتتاح رسمی فرودگاه افزایش پیدا کرد.

به منظور گسترش و وسعت دادن فرودگاه دیرستان قشم در سال 1362 مسئولان این فرودگاه بین المللی با یک شرکت عمرانی برای افزودن 1200مترمربع به زیرساخت ترمینال فرودگاه  قراردادی امضا کردند. در سال 1369 عملیات گسترش فرودگاه با ارتقاء دادن مساحت ترمینال حجاج واقع در طبقه دوم فرودگاه بین المللی قشم به اندازه 2600 متر انجام شد.

سرانجام این ترمینال با زیرساختی به مساحت 3000 متر مربع در سال 1372 مورد استفاده قرار گرفت. از آنجایی که قشم یک جزیره در آب های خلیج فارس است راه زمینی از خشکی به آن وجود ندارد از این رو مسافران این منطقه از دو مسیر هوایی و آبی به این جزیره رفت و آمد و مسافرت می کنند. به همین علت است که خرید بلیط هواپیما به مقصد قشم رونق دارد.

 

معرفی فرودگاه قشم بری خرید بلیط هواپیما همراه با سپهرسیر


آشنایی با فرودگاه قشم

فرودگاه بین المللی دیرستان این منطقه به منظور تردد هوایی و نقل و انتقال مسافران و ساکنان جزیره قشم ساخته شده است. این فرودگاه بر اساس آماری که در سال 2016 منتشر کرده حدودا 4 میلیون و 445 هزار نفر مسافر از مسیر هوایی به این جزیره رفت و آمد داشته اند و طبق گزارش کارگو حدودا 437 هزار کیلوگرم بار در فرودگاه دیرستان کیش منتقل شده است. فرودگاه دارای باندی با پوشش آسفالت به مساحت 4226 متر مربع است که در نزدیکی مرکز جزیره قشم واقع شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از پروازهای خود به سایت اصلی هواپیمایی قشم مراجعه نمایید.

 

شرکت های هوایی فعال در فرودگاه بین المللی قشم

 

فرودگاه بین المللی دیرستان به منظور گسترش و ارتقای این مرکز تردد  هوایی  برنامه و طرح های گوناگونی دارد که می توان به دو مورد از آن اشاره کرد :

  • مدیریت سطوح عامل های پرواز فرودگاه دیرستان
  • ایجاد باندی هم راستا و موازی فرودگاه بین المللی دیرستان قشم

فرودگاه قشم در چند سال آینده به عنوان یکی از برترین فرودگاه های کشور با گسترش فضای خود، امکان تردد مسافران بیشتری را فراهم می کند. این امکان کمک خواهد کرد تا سفر به قشم در نوروز و ایام دیگر سال که حجم مسافران بیشتر می شود، کنترل بهتری صورت پذیرد. همچنین خرید بلیط هواپیما به مقصد قشم نیز با سهولت بیشتری امکان پذیر خواهد بود.

 

شرکت های هواپیمایی قشم ایر در قشم

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 remove_red_eye 3326 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0