{{ctrl.notification}}
سپهر سیر ، شناخت بدترین فرودگاه ها و نقش شما در خرید بلیط هواپیما

بدترین فرودگاه های جهان را بشناسید | خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر

معرفی بدترین فرودگاه های جهان خودش می تواند نوعی تبلیغ برای به شهرت رساندنِ یک مقصد باشد. اما قصد ما تبلیغ کردن برای معرفی مقصدهای عجیب و غریب با فرودگاه های بی کیفیت نیست. عوامل مختلفی می تواند در انتخاب یک فرودگاه به عنوان "بدترین" موثر باشد که در این مقاله به آن می پردازیم. کمبود صندلی و خدمات عمومی، قرار گرفتن در موقعیت هایِ بد جغرافیایی، نبودن امنیت، عدم مدیریت کارآمد و بسیاری دلایل دیگر وجود دارد که امتیاز یک فرودگاه را نزد مسافران کاهش می دهد و موجب شهرت آن به عنوان بدترین فرودگاه می شود. 

متاسفانه مسافران  در تعیین فرودگاه خود نقش زیادی ندارند. به خصوص اگر در شهری دور از فرودگاه زندگی کنند و در انتخاب فرودگاه محدود باشند و تنها فرودگاه نزدیک محل اقامتشان از کیفیت چندانی در ارائه خدمات برخوردار نباشد. آنوقت است که باید گفت: خب! چاره چیست؟ ماییم و همین فرودگاه.

در ادامه این مقاله قصد داریم  تا فهرست چند تا از بدترین فرودگاه‌های جهان را ارائه کنیم. پس اگر زیاد سفر می کنید و مدت زیادی را در فرودگاه های مختلف سپری می کنید بد نیست نگاهی به فهرست فرودگاه های بدِ جهان  داشته باشید. با مجله سپرسیر همراه شوید.

بدترین فرودگاه های جهان - سپهرسیر

فهرست بدترین فرودگاه‌های جهان

1. فرودگاه بین المللی پورت هارکوت - نیجریه

هیچی بدتر ازاین نیست یک فرودگاه بین المللی در فهرست بدترین‌ها و اولین ها قرار بگیرد، آن‌هم یک در کشور آفریقایی مهم مانند نیجریه. کمبود صندلی مناسب برای نشستن افراد و برپا داشتن چادر در داخل سالن به جای نشستن روی صندلی، نبود تهویه هوا و همچنین نداشتن کارمند‌ان متخصص و به نوعی بدون کارآمد باعث شد که این فرودگاه در اول این لیست قرار بگیرد.یکی دیگر از نکات منفی برای این فرودگاه، این است که هنوز بعد از گذشت چند سال زیرِ ساخت و تعمیرات است، هرچند برای بهبود شرایط، اقداماتی صورت گرفته است اما هیچکدام نتوانسته است تا به حال آن را از این لیست خارج کند.

2. فرودگاه بین المللی پادشاه عبدالعزیز جده - عربستان

این فرودگاه حتما بسیاری از شما ایرانیان در هنگام تشرف به حج برای پروازهای خود استفاده کرده‌اید و در واقع مقصد اصلی پروازهای ایرانی در ایام حج می باشد. اما مساله‌ای که باعث شده این فرودگاه در رتبه دوم دنیا قرار بگیرد، عدم کنترل صحیح در هنگام شلوغی، بوی تندی که از حمام و توالت های آن به بیرون درز می کند، افسران غیربومی که به جای کنترل بلیط مسافران با گوشی‌های خود بازی می‌کنند، تاخیرهای پروازی بسیار زیاد که مشکل از خود فرودگاه و عدم هماهنگی دستگاه‌های مربوطه خود آن می باشد، وجود صف‌های طولانی برای چک کردن مسافران و عدم کنترل کردن صحیح مسافران می باشد.

3. فرودگاه بین المللی کاتماندو - نپال

داشتن یک ترمینال مانند پایانه مسافربری اتوبوس‌رانی، سرویس بهداشتی‌های کثیف و مشکل کم آبی آن را در لیست بدترین‌ها قرار داده است. با توجه به شرایط مشاهده شده، امید هیچ تغییر یا بهبودی فعلا در این فرودگاه وجود ندارد. ضمنا این فرودگاه در فهرست خطرناک ترین فرودگاه های جهان نیز قرار دارد.

4. فرودگاه بین المللی تاشکند - ازبکستان

فرودگاه تاشکند را دروازه ورود به مرکز آسیا می‌نامند. مسئولان این فرودگاه برای هر مرحله، بازرسی های  امنیتی و بررسی بلیط را انجام می‌دهند، که این  امر باعث شلوغی بیش از حد فرودگاه و معطلی مسافران می‌شود و باعث شده این فرودگاه  در فهرست بدترین‌ها قرار بگیرد.

بدترین فرودگاه های جهان - سپهرسیر
 

5. فرودگاه بین المللی سیمون کاراکاس - ونزوئلا

شلوغی بیش از حد این فرودگاه باعث می‌شود که مسافران نتوانند صندلی‌های خالی برای نشستن پیدا کنند و همچنین سرویس‌های آن همیشه کثیف است و اینکه هیچ جایی برای برای فروش غذا پیدا نمی‌کنید.

6. فرودگاه بین المللی پرنس توسیانت - هائیتی

از مشکلاتی که این فرودگاه دارد و ظارها هیچ زمانی هم قرار نیست حل شود، کثیف بودن سرویس‌ها، کارنکردن سیستم  گرمایش و تهویه و وجود کارکنانی است که به هیچ وجه کار خود را بلد نیستند.  همچنین تحویل بارها به صورت نامناسب آن را در لیست بدترین‌ها قرار داده است.

7. فرودگاه بین المللی حامد کرزای - کابل

با توجه به شرایط بحران زده افغانستان، جای تعجبی نیست که فرودگاه کابل جز بدترین فرودگاه قرار بگیرد. البته در چند سال گذشته، بهبودهایی نیز در ساختار آن قرار گرفته است اما کثیفی کل فرودگاه، کارکنانی که هنوز آموزش درست ندیده‌اند و امنیت، باعث مشکل این فرودگاه شده است.

بدترین فرودگاه های جهان - سپهرسیر
 

8. فرودگاه بین المللی هوچی ویتنام

سرویس‌های بهداشتی فوق العاده کثیف، نبود اینترنت Wi-Fi و رستوران‌های کم، از مشکلات این فرودگاه می باشد. مساله ای دیگر این است که ماموران گمرک این فرودگاه از مسافران درخواست رشوه می کنند و اگر مسافری این مبلغ را پرداخت نکند، کار آن را با معطلی زیاد حل می‌کنند.

بدترین فرودگاه های جهان - سپهرسیر
 

9. فرودگاه بی نظیر بوتو اسلام آباد - پاکستان

این فرودگاه در سال 2014 در رتبه  بدترین‌های جهان ا قرار داشت. اما در چند سال گذشته تغییراتی در آن انجام گرفت که تا حدودی اوضاع را بهتر ساخت. این تغییرات شامل به‌روز کردن سرویس‌های بهداشتی و افزایش تعداد گیت های چک کردن بلیط. و  همچنین افتتاح ترمینال جدید بود. البته با وجود تغییرات فرودگاه اسلام آباد همچنان در فهرست بدترین های جهان قرار دارد. در انتها می‌توان به مقاله " بهترین فرودگاه های جهان در سال 2017 " اشاره کرد تا مقایسه ای با دیگر فرودگاه ها باشد.
 

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range چهارشنبه 06 تیر 1397 remove_red_eye 3131 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
m :

چقدر افتضاحن این فرودگاه های شلوغ و بی نظم-کاش زودتر این فرودگاه ها هم درست شن

مدیر سایت :

البته در بخش زیرساختهای صنعت گردشگری هم علی رغم درآمدزا بودن این صنعت، هنوز ضعفهایی دیده میشه. ما هم مثل شما امیدواریم که از مزایای این صنعت برای بهبود وضعیت اقتصادی جامعه مون بهره ببریم. ممنون که سپهرسیر رو انتخاب کردید.