{{ctrl.notification}}
سپهر سیر ،6 زنی که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند | خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر

ماجرای 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند، حتما برای علاقمندان به صنعت هوانوردی جالب خواهد بود. پس با مجله سپهرسیر همراه شوید تا جدیدترین مقالات صنعت هواپیمایی را با شما به اشتراک بگذاریم.

آملیا ارهارت، (Amelia Mary Earhart) شناخته شده‌ترین زن در صنعت هواپیمایی است. او شغل خود را هنگامی که 16‌ ساله بود، به عنوان نخستین خلبان زن شروع کرد و در واقع اولین زنی بود که مدرک خلبانی را دریافت کرد. اتفاقی که باعث شهرت بیشتر او شد این بود که او توانست به عنوان یک زن، رکورد پرواز در شمال آمریکا را از آن خود کند.

آملیا تنها زنی نبود که توانست در صنعت هوانوردی برای خود شهرتی بدست بیاورد، بلکه هم اکنون زنان زیادی وجود دارند که به عنوان خلبان در صنعت هوانوردی کاملا موفق عمل می‌کنند و در چند سال اخیر، شاهد رشد آن‌ها در جایگاه‌های مختلف این صنعت بوده‌ایم.

ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا 6 زنی را که در صنعت هواپیمایی رکوردهای فوق العاده‌ای را شکستند، معرفی کنیم. این زن‌ها در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که هیچ چیزی از مردان کم ندارند و اگر بخواهند و اراده کنند، خیلی بیشتر از آن‌ها می‌توانند دگرگونی‌های زیادی در این رشته ایجاد کنند.

 

پیشنهاد می کنم خواندن مقاله "ملاقات با جوان‌ترین خلبان زن و فرمانده هواپیمایی بوئینگ 777" را از دست ندهید.

 Raymonde de Laroche.1 - نخستین خلبان زن جهان

ریموند را یکی از شگفتی سازان عرصه هوانوردی می‌شناسند، زیرا او نخستین خلبان زن (رسمی) تاریخِ جهان بوده است. اما افتخارات او فقط محدود توانایی اش در پرواز نیست. درسال 1913، او در مسابقه هوایی کوپه فمینا شرکت کرد و توانست بعد از چهارساعت مسابقه نفس گیر، نفر اول شود. او همچنین نخستین زنی بود که توانست رکورد طولانی‌ترین پرواز را از آن خود کند.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

2. Sabiha Gokcen - نخستین خلبان زن ترک زبان

سابیحا، نخستین زن ترکیه ای بود که توانست مدرک خلبانی را دریافت کند و به عنوان اولین خلبان زن ترک در دنیا معرفی شود. جالب است بدانید که او همچنین نخستین زنی است که در جنگ هم شرکت کرد و در حال حاضر، یک فرودگاه در ترکیه به نام او وجود دارد.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

3.Harriet Quimby - نخستین خلبان زن آمریکایی

زنانی مانند هاریت، راه را برای دیگران خلبانان زن  هموار کردند تا بتوانند بعدا در خلبانی جایگاه‌های بالاتری را بدست بیاورند. هاریت نخستین زن آمریکایی بود که در ایالات متحده، مدرک خلبانی را دریافت کرد. او مدتی بعد از گرفتن مدرک، خود را در آگوست 1911، توانست از کانال انگلستان با هواپیما عبور کند. هاریت به غیر ازاینکه یک خلبان حرفه ای بود، در خبرنگاری و نویسندگی نیز تبحر ویژه ای داشت.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

4.Helene Dutrieu - نخستین خلبان زن بلژیکی

هلن، نخستین زنِ اهل بلژیک بود که توانست مدرک خلبانی را دریافت کند. او در اولین پرواز خود ناموفق بود ولی بعدها با پشتکار بالا توانست، رکورد مسافت پرواز را بشکند. همچنین هلن، اولین زنی بود که به عنوان خلبان مسافربری فعالیت کرد. در سال 1910، او رکورد پرواز 2 ساعت و 35 دقیقه‌ای را با توجه به نوع هواپیماهای آن زمان از آن خود کرد.  او نخستین خلبان زنی بود که موفق شد برنده جایزه هوانوردی فرانسه شود.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

5. Bessie Coleman - نخستین خلبان زن آفریقایی تبار آمریکایی

بسی که دارای نژاد آمریکایی – آفریقایی است، با موانع زیادی برای رسیدن به جایگاه خلبانی مواجه بود. شاید بتوان از همینجا علت این مساله را فهمید. او اجازه شرکت در کلاس های پرواز در آمریکا را نداشت و از این رو بعد از اینکه زبان فرانسوی را آموخت، راهی پاریس شد تا در آنجا آمورش خلبانی خود را پیگیری و مدرک خلبانی اش را دریافت کند.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

6. Amy Johnson نخستین خلبان زنی که رکورد مسافت و سرعت را شکست

امی جانسن یک زن انگلیسی است که مدرک خلبانی خود را در سال 1929 دریافت کرد و مدت کوتاهی بعد از آن، توانست رکورد مسافت دنیا را بشکند. درواقع او نخستین خلبان زنی بود که به تنهایی مسافت لندن تا استرالیا را پرواز کرد. البته امی بعد از آن هم توانست رکوردهای دیگری را هم نیز در مسافت و سرعت بدست بیاورد.

 6 زن که در صنعت هوانوردی رکورد شکستند - خرید بلیط هواپیما

 

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید آنلاین بلیط هواپیما

date_range دوشنبه 04 تیر 1397 remove_red_eye 2624 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
خاتون :

چه زن های موفقی در طول تاریخ داشته ایم ، واقعا افتخار می کنم

مدیر سایت :

تاریخ کشور ما پر است از زنهایی که در عرصه های مختلف ورزشی، هنری، علمی و تخصصی موفق بودند. ممنون که سپهرسیر رو انتخاب کردید.