{{ctrl.notification}}
قدیمی ترین فرودگاه‌های جهان

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید | خرید بلیط هواپیما ارزان از سپهرسیر

آشنایی با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان شاید برای افرادی که علاقمند به سفر یا شاغل در کسب و کار سفر هستند، جالب باشد. اینکه این فرودگاه‌های قدیمی چه زمانی  تاسیس شده‌اند؟ چه افراد مشهوری از طریق آنها سفر کرده اند؟ اولین خدمات پروازی آنها به چه منظوری و در چه مقصدی بوده است؟ در ناوگان آنها چه هواپیماهایی وجود داشته و بسیاری سوالات دیگر که می تواند برای علاقمندانِ به سفر سرگرم کننده باشد.

در بیشتر فرودگاه های قدیمی جهان، گوشه ای از سالن یا در ابتدای ورودیِ فرودگاه یک تابلو تفسیری نصب شده که تاریخچه آن را بازگو می کند. این بار که قصد سفر با هواپیما را داشتید حتما نگاهی به تابلو معرفی فرودگاه و تاریخچه آن ها بیاندازید. در این مقاله قصد داریم تا قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان را به شما معرفی کنیم. فرودگاه‌هایی که هنوز هم استفاده می‌شوند و بعضی از آن‌ها در شمارِ بهترین‌های جهان نیز هستند. مقالعه ای که ممکن است برای شما درهنگام خرید بلیط هواپیما از سایت سپهر سیر جالب باشد.

قدیمی ترین فرودگاه های جهان - سپرسیر

1. فرودگاه کالج پارک در ایالت مریلندآمریکا (College Park Airport, US)

کالج پارک، قدیمی‌ترین فرودگاه جهان است. این فرودگاه در سال 1909 توسط ارتش ایالات متحده به منظور آموزش افسران برای فراگیری اولین پروازشان با هواپیما ساخته شد. این فرودگاه از نظر هوانوردی، تاریخچه بسیار مهمی دارد و مخترعان بزرگ در صنعت حمل و نقل، درایجاد آن نقش داشته اند. بسیاری از اولین پروازهای جهان در نوع خود، از این فرودگاه انجام شده است. مانند اولین پرواز در ارتفاع بالا، اولین پروازها برای نخستین مسافر زن و اولین پرواز با هلیکوپتر. هم اکنون نیز انواع پروازهای عمومی و اختصاصی در این فرودگاه انجام می‌شود. کالج پارک همچنین دارای ی یک موزه تخصصی است که می تواند برای گردشگران سرگرم کننده باشد.

سایت اصلی فرودگاه کالج پارک آمریکا: http://collegeparkairport.aero

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

2. فرودگاه هامبورگ  (Hamburg Airport, Germany)

دومین فرودگاه قدیمی جهان که در آلمان واقع شده است. این فرودگاه در ژانویه 1911 برای استفاده نظامی در جنگ جهانی اول افتتاح شد اما در سال  1916 طعمه حریق گشت و کاملا تخریب شد. بعد از جنگ جهانی دوم، فرودگاه هامبورگ به عنوان یک منطفه عملیاتی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه، فرودگاه هامبورگ یکی از پرترافیک ترین فرودگاه‌های جهان است که سالانه به طور متوسط 15 میلیون مسافر درآن جابجا می شوند.

سایت اصلی فرودگاه هامبورگ: https://www.hamburg-airport.de/de

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

برای آشنایی با فرودگاه های پیشرفته جهان این مقاله را مطالعه کنید.

 

3. فرودگاه شورهام انگلستان  (Shoreham Airport,England)

این فرودگاه، از قدیمی ترین‌ فرودگاههای انگلستان است و در سال 1910 افتتاح شده است. فرودگاه  شورهام انگلستان از همان اول برای هدف‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت. در طول جنگ جهانی دوم، انواع هواپیماهای نظامی سبک و انواع هلیکوپتر در آن تردد داشتند. این فرودگاه در فیلم های مختلفی به عنوان لوکیشن مورد استفاده قرار گرفته است.

سایت اصلی فرودگاه شورهام انگلستان:http://flybrighton.com

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

4. فرودگاه اورل بخارست رومانی (Bucharest Aurel Vlaicu Airport)

این فرودگاه از قدیمی‌ترین‌ فرودگاه های شرق اروپا  است. فرودگاه اورل بخارست در سال 1912 تاسیس شد و اولین پرواز آن مربوط به یک مدرسه بود. فرودگاه اورل تا سال 1965  و قبل از ساخت فرودگاه اوتوپه، تنها فرودگاه بخارست بود. در سال 2012 کاربری این فرودگاه تغییر کرد و بیشتر به منظور تجاری مورد استفاده قرار گرفت. اورل در حال حاضر دومین فرودگاه رومانی است.

سایت اصلی فرودگاه بخارست: http://www.bucharestairports.ro

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

5. فرودگاه برمن آلمان  (Bremen Airport, Germany)

فرودگاه  برمن در سال 1913 تاسیس شد و در ابتدا پایگاه هواپیماهای شرکت جرمانیا و ریناایر بود. این فرودگاه بین سال‌های 1945 تا 1940 به عنوان پایگاه هوایی نظامی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. بعدها هواپیماییِ لوفتانزا پروازهای خود را از این فرودگاه آغاز کرد. پس از آن مرکز آموزش‌های خلبانی در آن دایر شد. در حال حاضر، سالانه 2.5 میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا می‌شوند.

سایت اصلی فرودگاه برمن: https://www.bremen-airport.com

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

با بهترین فرودگاه های جهان در سال 2017 آشنا شوید.

 

6.فرودگاه بانکوک (Don Mueang International Airport)

فرودگاه بانکوک یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های بین المللی در جهان و قاره آسیا است. این فرودگاه  در 27 مارس 1914 به عنوان پایگاه نیروی هوایی رویال تای تاسیس شد، البته اگرچه قبل از این هم به صورت غیر رسمی کاربری نظامی داشت. پروازهای تجاری این فرودگاه از 1924 آغاز شد. در حال حاضر بیشتر پروازهای تایلند از این فرودگاه انجام می‌شود و در سال 2015 به عنوان یکی از از کم هزینه‌ترین فرودگاه‌های جهان انتخاب شد.

سایت اصلی فرودگاه بانکوک: https://www.donmueangairport.com

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

7. فرودگاه چمپینو رم (Rome Ciampino Airport, Italy)

فرودگاه چمپینو رم در سال 1926 تاسیس شد. تا 1960، این فرودگاه، قدیمی‌ترین فرودگاه رم بود و سالانه 2 میلیون مسافر در آن جا به جا می شد. در حال حاضر این فرودگاه یکی از پرترافیک ترین فرودگاه های ایتالیا است.

سایت اصلی فرودگاه چمپینو رم: http://www.adr.it/ciampino

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

8. فرودگاه شیفول آمستردام  (Amsterdam Airport Schiphol, Netherlands)

فرودگاه شیفول  یکی از قدیمی‌ترین و شلوغ ترین فرودگاه‌های جهان است. همچنین اولین فرودگاهی است که در کشور هلند ساخته شده است. درست مانند بقیه فرودگاه ها در ابتدا کاربری نظامی داشت. در حال حاضر سالانه 50 میلیون مسافر در این فرودگاه جابجا می‌شوند که از نظر دسترسی، بیشترین و بهترین را نسبت به بقیه، در کشور دارد.

سایت اصلی فرودگاه شیفول آمستردام: https://www.schiphol.nl/en
قدیمی ترین فرودگاه های جهان - سپرسیر

 

9. فرودگاه برجت فرانسه  (Paris-Le Bourget Airport, France)

این فرودگاه به منظور انجام پروازهای تجاری در سال 1919  در پایتخت فرانسه افتتاح شده است. نکته بسیار جالب و تاریخی این فرودگاه در این است که هیتلر تنها پرواز گردشگری در پاریس را از این فرودگاه آغاز کرد.

سات اصلی فرودگاه برجت فرانسه: https://www.parisaeroport.fr

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

10. فرودگاه کینگز فورد سیدنی (Sydney Kingsford Smith Airport)

این فرودگاه علاوه بر قدیمی بودن، با  40 میلیون مسافر تقریبا یکی از پرترافیک ترین های است. فرودگاه کینگز فورد سیدنی در 1920  تاسیس شد ولی پروازهای خود را از سال 1924 آغاز کرد. پایگاه هوایی شرکت هواپیمایی کوانتاس که سومین ایرلاین قدیمی در دنیا  است در این فرودگاه مستقر شده است.

سایت اصلی فرودگاه کینگز فورد:https://www.sydneyairport.com.au

با قدیمی‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید - سپهرسیر

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range سه شنبه 12 تیر 1397 remove_red_eye 3516 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
گردشگر :

این فرودگاه های قدیمی تا به امروز پیشرفت هایی هم داشته و دیگر ماند قبل نیستن

مدیر سایت :

با عرض سلام، بله قطعا با توجه به گذشت زمان و نیاز جامعه پیشرفت هایی داشته است.