{{ctrl.notification}}
مهماندار هواپیما و مزیت های شگفت آور این کار

مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر

مزیت های شغل مهمانداری هواپیما به جزِ سفر کردن که بخش جدایی ناپذیر آن است، شامل برخورداری از ساعتهای کاری منعطف، دیدار با افراد و چهره های سرشناس و پرواز در اوج آسمان ها است. درست به همین دلیل، شغل مهمانداری بعد از آرزوی خلبان شدن، طرفداران بسیار زیادی دارد. هر چند که برای رسیدن به این شغل نیز باید از فیلترهای مختلفی عبور کنید و آزمون های متعددی را پشت سر بگذارید. در این مقاله قصد داریم به معرفی مزیت های شغل مهمانداری در هواپیما بپردازیم هر چند که پیش از آن توصیه می کنیم تا درباره وظایف مهمانداران هواپیما  بیشتر بخوانید. با مجله سپهرسیر همراه  شوید تا شما را با تازه ترین رویدادهای صنعت هوانوردی آشنا کنیم.


مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر

مزیت‌های شغل مهماندار هواپیما

1. مهماندارها از برنامه کاری منعطفی برخوردارند.

نکته خیلی عالی و مهم در خصوص اشتغال در صنعت حمل و نقل هوایی این است که تمامی فعالیت‌های آنها بسیار منظم است. خدمه هر پرواز با مجموعه‌ای از حداقل و حداکثرِ مشخص ساعات کارِ ماهانه مواجه اند. از طرفی همه ما می‌دانیم که حمل و نقل مسافران از شغل های بسیار حیاتی است. این شغل نیاز به هوشیاری کامل دارد و عدم خستگی از مهمترین ویژگی های آن است. بنابراین ساعات کاری منعطف از خصیصه های اصلی شغل مهمانداری هواپیمایی است.

طبق گزارش انجمن مهمانداران هواپیما  (AFA)، مهماندارها در هر جای دنیا و در هر ایرلاینی می توانند بین  65 ساعت تا 95 ساعت در ماه کار کنند. البته ساعات کاری برای آماده سازی‌های قبل و بعد از پرواز، در پرداخت حقوق مهمانداران هواپیما تاثیری ندارد.


مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر
 

2. مهماندارها زیر ذره بین نیستند.

اکثریت مردم دوست ندارند که همیشه  زیر ذره بین باشند و اگر شما هم جزو این دسته از افرادید، حرفه مهمانداری مناسبِ حال شما است. تیم خدمه پرواز در  بسیاری از خطوط هوایی، بدون نظارت یک مدیر در داخل هواپیما  به کار خود می پردازند. بنابراین کار به طور کامل به دست خودتان هدایت می شود، البته تمامی فعالیت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های پرواز است که در آموزش به شما ارائه خواهد شد. مسئولیت‌ها تقریبا برای همه مهمانداران یکسان است از این رو معمولا کسی تحت کنترل نبوده و زیر ذره بین قرار نمی‌گیرد.


مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر
 

3. مهماندارها با افراد مختلف دیدار می کنند.

همه مشاغل فرصت دیدار با افراد مختلف را برایتان فراهم نمی‌کنند. اما در شغل مهمانداری شما این فرصت را دارید تا با افراد مختلف دیدار کنید. از سلبریتی ها تا ورزشکاران حرفه ای گرفته تا  چهره های سرشناس و افراد مشهور. خب این از ویژگی های شگفت انگیز شغل مهمانداری است. اگرچه که همه این دیدارها شاید خوشایندتان نباشد اما بهرحال بخشی از بهترین ویژگی های این شغل به شمار می رود.


مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر
 

4. برای مهماندارها غذا و اقامت رایگان است.

یکی دیگر از مزیت های بسیار جذاب شغل مهمانداری، غذا و اقامت رایگان است. سفر می‌تواند خسته کننده باشد، بنابراین داشتن چند ویژگی اساسی  می تواند خستگی سفر را از تن و روح شما بزداید. برای خدمه پرواز، غذا و اقامت چیزی نیست که آنها را نگران کند.  زیرا اکثر خطوط هوایی در حال حاضر مسکن رایگان را در هر شهر یا مقصدی که در آن مستقر هستند برای مهمانداران فراهم می کنند. علاوه بر این، بسیاری از خطوط هوایی کمک هزینه روزانه غذا هم ارائه می دهند!


مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر
 

5. مزایای عالی جبران خسارت  برای مهماندارها.

هنگامی که در فهرست خدمه پرواز قرار می گیرید،  نمی‌توانید جبران خسارت بسیار عالی آن را از دست بدهید. بیش از مزایای سفر، حقوق و دستمزبالا، شما از مزایای بسیار عالی   خدمات بهداشت و درمان، بازنشستگی،  بیمه درمانی، مشکلات مربوط به دندان و چشم و بسیاری مزایای دیگر برخوردار خواهید بود. همچنین بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی کارکنان خود را از مزایای سهام عالی نیز برخورداری می کنند.

مزیت های شغل مهمانداری هواپیما | بلیط هواپیما لحظه آخری - سپهرسیر


بسته به اهداف حرفه ای و شخصیت شما، مهماندار هواپیما بودن ممکن است مناسب ترین شغل برایتان باشد. اگر  با خطوط هوایی بزرگ کار کنید، حتی می توانید از مزایای ارزشمند دیگری مانند تخفیف‌های خرید، اقامت رایگان و... نیز برخوردار شوید.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range چهارشنبه 13 تیر 1397 remove_red_eye 7876 بازدید favorite_border 0 chat 2
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 2
شمیم :

امتحان مهمانداری دادم . وقتی راجع به مهمانداری تحقیق می کنم میبینم چه سختی هایی داره اما بخاطر علاقم باز هم مصمم تر میشم که برم. پیشنهاد میکنم از علاقه تون نگذرید. ممنون که جایی برای نظرات گذاشتید تا بتونم حرفی بزنم که میدونم علاقه مندان به این رشته اونو می خونن. ممنون از سایتتون

مدیر سایت :

با سلام و احترام. دوست عزیز خوشحالیم که علاقه تون رو مصمم پیگیری می کنید و برای شما آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

سهیلا نامی :

فک میکنم سختی کار هم داشته باشن

مدیر سایت :

با عرض سلام، این شغل علی رقم تمام محبوبیتی که دارد جزء مشاغل سخت محسوب می شود. لیکن شامل مزایای سختی کار نمی شود.