{{ctrl.notification}}
نکات پرواز با هواپیمایی ماهان

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما ماهان | سپهرسیر

پرواز با هواپیمایی ماهان که‌ به عنوان یکی از بهترین و امن‌ترین شرکت های هواپیمایی داخلی جایگاه بسیار خوبی نزد مسافران دارد، یکی از گزینه های بدون تردید برای هر مسافر به  هنگام خرید بلیط هواپیما است.

هر شرکت هواپیمایی به غیر از نکات عمومی که به همه مسافران در ایرلاین های مختلف ابلاغ می شود، تعدادی دستورالعمل‌های مخصوص به خود را دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکاتی در خصوص پرواز با این شرکت هواپیماییِ پرمخاطب آشنا کنیم. با سپهرسیر همراه شوید.

 

پیشنهاد  می کنیم قبل از هر چیز با شرکت های بزرگ هواپیمایی در ایران آشنا شوید.

 

نکاتی درباره پرواز با هواپیمایی ماهان - سپهرسیر

نکات مهمی که  برای پرواز با هواپیمایی ماهان باید بدانیم!

1. قبل از هر چیز توصیه می‌شود، تمامی اطلاعات مربوط به پروازتان با هواپیمایی ماهان را نزد خود نگه دارید. حتی اگر با تور سفر می‌کنید و از جزئیات پروازتان بی خبرید، توصیه می کنیم از تمام جزئیات پرواز شامل شماره پرواز، ساعت حرکت و ... مطلع باشید.

2. حتما برروی چمدان و سایر بارهایی که به قسمت بار می سپارید، اطلاعات پرواز و شماره تماس تان را درج کنید تا در صورت بروز هرگونه اتفاق مثل گم شدن چمدان یا تشابه با چمدان دیگر بتوانید آن را راحتتر پیدا کنید.

3. هرگونه بیماری خاص را سریعا به مسئول هواپیمایی ماهان در فرودگاه اطلاع دهید تا تدابیر پزشکی بهتری برای شما در نظر بگیرند.

4. حداقل 2 ساعت قبل از پروازهای داخلی و سه ساعت قبل از پروازهای خارجی در فرودگاه باشید  و  بهتر است بدانید که کانتر پرواز شرکت هواپیمایی ماهان نیم ساعت قبل از پرواز بسته می‌شود و هیچ گونه مسئولیتی در قبال تاخیر شما متوجه شرکت هواپیمایی ماهان نیست.

5. هرگونه سوال را حتما از مسئولین شرکت هواپیمایی ماهان بپرسید و مراقب افراد سودجود باشید.

6. به اطلاعاتی که از طریق بلندگوی فرودگاه اعلام می‌شود، کاملا توجه کنید. زیرا ممکن است بنا به دلایل خاصی از شما خواسته شود تا گذرنامه خود را مجددا نشان دهید یا به بخش ‌های خاصی مراجعه نمایید.

 

*البته این نکات باید برای پرواز با همه شرکت‌های هواپیمایی رعایت شود اما شرکت ماهان در این خصوص سختگیری بیشتری اعمال می کند.


نکاتی درباره پرواز با هواپیمایی ماهان - سپهرسیر


حمل چه کالاهایی در پرواز با هواپیمایی ماهان ممنوع است؟

  • همراه داشتن بعضی از اقلام و کالاها  در پرواز با هواپیمایی ماهان ممنوع است. این اقلام عبارتند از چاقو، انواع اشیاء تیز و برنده که می‌توان آن‌ها را به عنوان سلاح در هواپیما استفاده کرد. فندک، انواع سیگار و مواد مخدر. انواع مایعات، گازها و اسپری‌های پخش شونده مانند گاز اشک آور. البته اگر حجم آن‌ها کمتر از 100 میلی لیتر باشد، می توان آن‌ها را با خود به داخل کابین مسافر‌بری برد.
  • وسایلی مانند دستگاه‌های الکترونیکی و قطعات حجیم را نمی‌توان با خود به داخل هواپیما برد و حتما باید آن‌ها را به قسمت بار تحویل داد.
  • همراه بردن هر گونه سلاح گرم به داخل کابین هواپیما ممنوع است مگر اینکه از قبل با مسئول امنیتی، این مساله کاملا هماهنگ شده باشد. همچنین هیچ شخص ثالثی حق این را ندارد که امور مسافری دیگری را بر عهده بگیرد و کانتر فرودگاه این حق را دارد که از قبول کردن بار خودداری کند.
  • حمل سلاح های گرمی که مخصوص فعالیت های ورزشی است، باید از قبل با مسئولین امنیتی فرودگاه در میان گذاشته شود و بعد از همانگی های لازم فقط به قسمت بار تحویل داده شود. همچنین مهمات‌ها باید در بسته‌ای جداگانه و کاملا محافظت شده نگهداری شوند و تمامی محفظه‌های خالی آن‌ها کاملا پرشود تا از بروز اتفاقات ناگوار به هنگام پرواز و بر اثر تکان‌های هواپیما جلوگیری شود. برای هماهنگی این مسائل باید از دو روز قبل با مسئولین ماهان صحبت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله "فهرست اشیاء ممنوعه در پرواز" را مطالعه نمایید.


نکاتی درباره پرواز با هواپیمایی ماهان - سپهرسیر


یک نکته خیلی مهم در پرواز با ماهان ایرلاین:

هواپیمایی ماهان هیچ گونه مسئولیتی را در قبال نگهداری وسائل مسافرین در قسمت دفتر ماهان ایر قبول نخواهد کرد و مسئولیت هر گونه اتفاقی برعهده خود صاحب بار است.

 

برای حمل تجهیزات غواصی در هواپیمایی ماهان به نکات زیر کاملا توجه کنید:

 فقط مجاز هستید که بطری هوای فشرده، آن هم خالی را به داخل هواپیما ببرید و بردن بطری های اکسیژن ممنوع می‌باشد.

•  برای بردن هرگونه تجهیزات مانند چراغ‌های مشعل که با باتری کار می کنند، باید  باطری ها را از مخزن برق جدا کرد و تحویل قسمت بار هواپیما داد.

 

چند توصیه امنیتی در پرواز با ماهان ایر:

1. هیچ گاه محتویات چمدان خود را به کسی بازگو نکنید و اجازه ندهید شخص غریبه برای شما آن را ببندد.

2. هیچ گاه اشیا و وسائل سفر دیگران را با خود حمل نکنید.

3. اشیا با ارزش خود را اگر مشکلی از نظر امنیتی ندارد، با خود داخل کیف دستی قرار داده و داخل کابین بیاورید.

4. مسافرین این حق را دارند که حریم شخصی آن‌ها حفظ شود و به همین دلیل برای هرگونه تفتیش بدنی می‌توانید درخواست کنید که یک همجنس شما را تفتیش بدنی کند.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

ثبت نظر
chat 1
sepideh :

برای دیگر هواپیمایی هم مقالش رو بزارید لطفا

مدیر سایت :

بله حتما در اولین فرصت نکات بقیه ایرلاین ها رو هم معرفی می کنیم.