{{ctrl.notification}}
10 جاذبه طبیعی که باید قبل از مرگ ببینید

 در این مقاله قصد داریم 10 جاذبه طبیعی دنیا را به شما معرفی کنیم که دیدن آن را باید در فهرست کارهای ضروری خود قرار دهید. این جاذبه ها که در کشورهای مختلف جهان واقع شده اند، جلوه ای از شکوه طبیعت و آفرینش خداوند هستند. تماشای آنها در هر کجای دنیا هم که باشید ارزش صرف زمان و هزینه را دارد. با مجله سپهرسیر همراه شوید تا جاذبه های طبیعیِ شاخص جهان را با هم ببینیم. 

10 جاذبه طبیعی دنیا که باید قبل از مرگ ببینید

جاذبه‌های گردشگری دنیا، جذاب و دیدنی، گاهی شگفت انگیز و بعضی مواقع ترسناک هستند. شاید بعضی از این جاذبه ها را در فیلم های هالیوود دیده باشید و خیال کنید تنها جلوه های ویژه و ساخته و پرداخته ذهن انسان است اما حقیقت این است که بسیاری از آن ها واقعی هستند. در این مقاله قصد داریم معرفی  10 جاذبه شگفت انگیز اما طبیعی در دنیا بپردازیم. مکان هایی که از نظر نگارنده ارزش قرارگرفتن در فهرست 10 جاذبه برتری دارد که باید از مرگ ببینید.

پیشتر هم  در مقاله ای به معرفی  10 جاذبه تاریخی دنیا که باید قبل از مرگ ببینید پرداختیم. اگر از مقاله قبلی خوشتان آمده، پیشنهاد می کنیم در این مقاله نیز همراه مان باشید. 

1. دریاچه هیلر - استرالیا

کافی است نگاهی به تصویر دریاچه هیلر در استرلیا بیاندازید تا در اولین نگاه آن را یک عکس دستکاری شده بدانید؛ اما واقعیت این است که این رنگ صورتی، رنگ طبیعیِ دریاچه هیلر در استرالیا است.  دریاچه هیلر که در جنوب استرالیا واقع شده، یک دریاچه نمک زلال به رنگ صورتی است. هنوز دانشمندان علت بروز رنگ صورتی آن را تشخصی نداده اند؛  اما به نظر می رسد به دلیل ترکیب نمک دریا با نوعی جلبک باشد.
 
 
دریاچه هیلر در استرلیا جاذبه ی گردشگری شگفت انگیز
 

2. دالول - اتیوپی

جهنم، به معنای واقعی کلمه در این منطقه خودنمایی می کند. دالول یکی از گرم‌ترین نقاط دیدنی دنیا است و در زمستان و تابستان دمایی نزدیک به 40 درجه دارد. چشمه های آب جوش، رسوب نمک و بقایای آتشفشانی باعث شده تا این منطقه تا این میزان گرم باشد. رنگ زرد و سبز خاصی در زمین های این منطقه مشاهده می شود که بسیار جذاب و تماشایی است. اگر علاقه ای به گرما ندارید، پیشنهاد می کنیم اصلا سراغ دالول نروید. 
 
 
دالول- اتیوپی یک ماجراجویی شگفت انگیز
 

 3. جزیره ایستر – شیلی

جزیره ایستر در اقیانوس آرام و در فاصله بسیار زیادی از کشور شیلی واقع شده است. سردیس‌ها و مجسمه‌هایی که  رو به  سوی ساحل دارند، این جزیره دورافتاده را به عنوان یک جاذبه گردشگری در دنیا مشهور ساخته است. گفته می‌شود ساخت این مجسمه‌های غول پیکر به قرن 12 تا 15 میلادی باز می‌گردد؛ اما اینکه چه قوم و قبیله‌ای و چگونه این مجسمه‌ها را ساخته و به مکان‌های مد نظر منتقل کرده‌اند، هنوز در ابهام است. 
 
 
جاذبه های شگفت انگیز طبیعی دنیا
 

4. سنوتز – مکزیک

غارها و گودال‌های طبیعی، همواره شگفتی‌های خاص خود را داشته‌اند؛ اما در مکزیک گودال‌های عمیق و جالبی وجود دارد که به گودال‌های سنوتز شهرت یافته است. این گودال‌ها که گفته می‌شود مکان مقدسی برای قوم مایا بوده، امروزه به  یک جاذبه گردشگری برای شنا کردن و مکانی شگفت انگیز برای تماشای زیبایی‌های طبیعی تبدیل شده است. سنوتز یک جاذبه شگفت انگیز در دنیا است که شاید کمتر شناخته شده باشد.
 
 
سنوتز مکزیک یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری دنیا
 

5. دانژیا – چین (دانکسیا لندفرم)

تنوع رنگ در تکه سنگ‌ها می‌تواند برای کودکان شگفت انگیز باشد. حالا فرض کنید تنوع رنگ بسیار زیاد به اندازه یک رنگین کمان را در دل یک کوه بزرگ تماشا کنید. بله! آنچه که می‌بینید یک جاذبه شگفت انگیز در دنیا است که مدت‌ها شما را محو خود می‌‌سازد. کوه دانژیا در چین یکی از رنگین‌ترین کوه‌های دنیا است که امروزه بسیاری را برای تماشای این جاذبه خداوندی به سمت خود جذب می‌نماید. کوه دانژیا را می‌توان یکی از برترین کوه‌های رنگارنگ دنیا دانست.
 
دانژیا-دانکسیالندفرم جاذبه ی شگفت انگیز دنیا
 

6. آبشار ایگواسو - آرژانتین

اگر از تماشای آبشارهای طبیعی لذت می‌برید، قطعا آبشار ایگواسو را نیز دوست خواهید داشت. هرچند نزدیک شدن به این آبشار ممکن است ترسناک باشد؛ اما مناظر هوایی آن می‌تواند جذابیت مضاعفی برای شما داشته باشد. آبشار ایگواسو در مرز دو کشور برزیل و آرژانتین قرار گرفته و به عنوان یک جاذبه شگفت انگیز در جهان شناخته می‌شود. این آبشار متشکل از 275 آبشار طبیعی است که اکثر آن ها 64 متر ارتفاع دارند. قسمت U شکل این آبشار را گلوگاه شیطان می‌نامند. این آبشار از جمله 10 آبشار شگفت انگیز دنیا به حساب می‌آید.
 
آبشار ایگواسو آرژانتین
 

7. غار یخی کامچاتکا

روسیه یکی از کشورهای سرد دنیا است که  غارهای یخی فراوانی را در دل کوه‌های بلند خود جای داده است.  یکی از غارهای شگفت انگیز روسیه، غار چامکاتکا است. این غار جذابیت‌های فوق العاده زیادی را به خود اختصاص داده است. نفوذ نور خورشید به این غار یخی در دهه‌های اخیر به دلیل آب شدن یخچال‌های طبیعی کوه کامچاتکا باعث شده تا جذابیت‌های این جاذبه طبیعی بیشتر از گذشته دیده شود. در ادامه می‌توانید برای دانستن اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله "شگفت انگیزترین غارهای دنیا" را مطالعه نمایید.
 
 
غار یخی کامچاتکا یکی از شگفت انگیزترین و عجیب ترین غارهای دنیا
 

8. رودخانه پنج رنگ – کلمبیا

رودخانه پنج رنگ که نام اصلی آن کانوکریستال است، یکی از رودخانه‌های شگفت انگیز دنیا است که در کلمبیا واقع شده است. این رودخانه در ماه‌هایی از سال به واسطه گیاهان و جلبک‌های موجود در کف خود، به رنگ‌های مختلف در می‌آید. به همین علت است که به آن رودخانه 5 رنگ گفته می شود. بیشترین رنگ مشاهده شده در رودخانه کانوکریستال، قرمز و بعد از آن زرد و سبز و نارنجی و... است. بسیاری از گردشگران تنها برای تماشای این رودخانه در ماه‌های مخصوصی به کلمبیا سفر می‌کنند.
 
 
رودخانه 5 رنگ شگفت انگیز ترین رودخانه ی دنیا
 

9. دروازه جهنم – ترکمنستان

نزدیک به نیم قرن است که گودالی در ترکمنستان پس از حفاری برای معادن نفت و گاز و فروکش کردن زمین در حال سوختن است. در ابتدا گمان می‌رفت که آتش خیلی زود خاموش شود اما همچنان در حال سوختن است. این گودال عظیم به نوعی، به یک جاذبه گردشگری عظیم در ترکمنستان بدل شده که تماشای آن برای گردشگران خالی از لطف نیست. مردم محلی، نام درب یا دروازه جهنم را برای آن برگزیده‌اند.
 
دروازه جهنم ترکمنستان یکی از شگفتی های طبیعت
 

10. جزیره اگاشیما – ژاپن

اولین تصویری که با دیدن عکس این جزیره آتشفشانی به ذهن شما خطور می کند، پارک ژوراسیک است. این جزیره به دلیل وجود یک کوه آتش فشانی کوچک‌تر در درون صخره های بلند ورودی، زیبایی چشم نوازی را به خود اختصاص داده است. جزیره سبز رنگ اگاشیما شما را به عمق فیلم‌های تخیلی فرو خواهد برد.
 
اوگاشیما در ژاپن جاذبه ی گردشگری عظیم-آتش و سوختن گودال
 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید تور لحظه آخری

date_range سه شنبه 24 مهر 1397 remove_red_eye 4339 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
رزرو تور :

برای دیدین این جاذبه های از سمت تور های شما هم میشه سفر کرد ؟

مدیر سایت :

با سلام خدمت شما دوست عزیز، بله؛ شما می توانید از طریق شماره تماس هایی که در سایت sepehr.in ثبت شده با بخش فروش تورهای خارجیِ ما ارتباط گرفته و از جزییات تورها مطلع و نسبت به خرید آن اقدام کنید.