{{ctrl.notification}}
10 دلیل ارزشمند برای خلبان شدن

10  دلیل ارزشمند برای خلبان شدن | خرید بلیط هواپیما ارزان از سپهرسیر

خلبان شدن رویای کودکی بسیاری از ما است. حتماً شما هم در دوره نوجوانی خود عاشق خلبانی بوده اید و همیشه در بین روزنامه و مجلات مختلف،  آخرین عکس‌ها یا خبرهای پیرامون هواپیما،  پرواز و ماجراهای صنعت هوانوردی را دنبال می کرده اید. خب این رویا مخصوص روزهای کودکی نیست چرا که حتی بعضی بزرگسالان هم، زمانی ‌که قصد خرید بلیط هواپیما به مقصدی را دارند، خودشان را جای خلبان هواپیما تصور می کنند.

برخی افراد در پی رویای خلبان شدن در نوجوانی چنان از دندان های خود مراقبت می‌کردند تا درصورتی ‌که وارد مراحل آزمون جذب خلبانان شدند، با مشکلی مواجه نشوند. اگر از هر نوجوانی بپرسید چرا عاشق خلبانی است، در پاسخ به شما می‌گوید خلبان شدن، پرستیژ خاصی دارد و از آسمان همه‌جا را دیدن، لذت خاصی دارد؛ اما واقعاً چند درصدِ افراد به این آرزوی خود می‌رسند؟

 

در ادامه پیشنهاد می کنیم با پیرترین خلبان جهان، ارنی اسمیت آشنا شوید.10  دلیل ارزشمند برای خلبان شدن - خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر

آرزوی خلبان شدن

برای اینکه وارد هر شغلی شوید، باید اول‌ ازهمه ببینید آیا استعداد لازم برای آن شغل را دارید. البته یادتان باشد به غیر از استعداد، باید برای ورود به عرصه مورد علاقه تان دلایل کافی نیز برای آن داشته باشید. اینکه حرفه خلبانی جایگاه اجتماعی خاصی دارد و همه نگاه ها به سمت ایشان است، اصلا نمی تواند دلیلِ کافی برای خلبان شدن باشد. خلبانی از شغل‌هایی است که باید تحمل سختی‌های آن را داشته باشید و کاملاً از قبل، در مورد آن فکر کرده باشید، چرا این شغل را انتخاب می‌کنید؟ هرچند علاقه، اولویت اول هر شخص در انتخاب شغل است  اما در کنار آن باید دلایل دیگری هم وجود داشته باشد تا آرزوی خلبان شدن را در شما قوت ببخشد. در این مقاله قصد داریم تا  10 دلیلی که هرکسی می‌تواند با توجه به آن‌ها، شغل خلبانی را انتخاب کند، بیان کنیم بد نیست پیش از آن با جوانترین خلبان زنِ جهان آشنا شوید.


10  دلیل ارزشمند برای خلبان شدن - خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر


چرا خلبان شویم؟

1. هیچ‌چیزی مانند یک پرواز، نمی‌تواند به شما حس اعتماد به ‌نفس بالایی بدهد.

هنگامی‌ که خلبان یک پرواز هستید و هواپیما را از روی زمین بلند می‌کنید، درواقع شما مسئولیت جان تک ‌تک مسافران را به عهده گرفته‌اید تا آن‌ها را سالم به مقصد برسانید. این مسئله هم می‌تواند باعث استرس و هیجان ناشی از نگرانی برای جان مسافران شود و هم می تواند حسی از اعتماد به نفس بالا را در وجود شما تقویت کند. یاداتان باشد که پرواز شغل بسیار خطرناکی است و هر لحظه ممکن است اتفاقی ناخواسته برایتان روی دهد و شاید به همین دلیل است که بعد از هر پرواز، احساسی از غرور در شما ایجاد می‌شود. خب چرا که نه! این شما بودید  که توانستید  مسافران را دریک پرواز خطرناک، کاملا سالم  و امن به مقصد برسانید. پس چرا اعتماد به نفس بالا نداشته باشید؟

 

2. خلبانی، قدرت تصمیم گیری را در شما تقویت می کند.

همان‌طور که گفتیم، در هر پروازی اتفاقات جدیدی روی می‌دهد و این خلبان است که باید سریعاً تصمیم‌گیری کند تا در آن شرایط پیش‌آمده، چه واکنشی نشان دهد.  این مسئله می‌تواند باعث افزایش قدرت تصمیم‌گیری در هر فرد شود. چرا که نه! شما کاپیتان هستید و تصمیم گیری با شما است.

 

3. پرواز شما را باهوش‌تر می‌کند.

هیچ شوخی دراین جمله نیست. خلبان شدن باعث باهوش‌تر شدن شما می‌شود. شما برای خلبان شدن باید چند علم را در کنارهم یاد بگیرید: فیزیک که البته زیرشاخه‌های زیادی دارد. آیرودینامیک، ترمودینامیک و.. . را شامل می‌شود، زبان، ریاضی و ... در کمتر رشته‌ای شما مجبور به یادگیری کامل چند علم هستید. همچنین قدرت تصمیم‌گیری شما را بهتر می‌کند. صبر شما را زیاد می‌کند. چه شغلی را سراغ دارید که این همه علم و دانش را همزمان و در کنار بخواهید فرا بگیرید؟

 

4. خلبان شدن، هیجان بسیار بالایی دارد.

یکی از دلایلی که اکثر نوجوانان مجذوب خلبانی می‌شوند، هیجان‌انگیز بودن آن است. نشستن پشت ماشین بزرگ مانند هواپیما، راندن آن در آسمان و گذشتن از میان ابرها این‌قدر هیجان‌انگیز است که کمتر بتوان آن را در میان شغل‌های دیگر پیدا کرد. البته هر شغلی نیز هیجانات خود را دارد ولی پرواز در آسمان برای خیلی از افراد کاملاً یک حس متفاوت است.

 

5. خلبانی یک شغل پردرآمد است.

خلبانی از پردرآمدترین شغل های دنیا است، اما به عنوان شغل‌های پراسترس و خطرناک هم به‌حساب می‌آید. در حرفه خلبانی اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباده باشد. ولی اگر مشکلی برایتان در طول پرواز پیش نیاید، می‌توان به عنوان یک شغل پردرآمد به آن نگاه کرد.


10  دلیل ارزشمند برای خلبان شدن - خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر
 

6. شما را جزء نخبه ها حساب می‌کنند.

ورود به رشته خلبانی چه در ارگان‌های دولتی یا به عنوان خلبان نظامی به هر حال سخت است و هرساله که آزمون آن برگزار می‌شود، افراد خیلی کمی از پس آن بر می آیند.  شما باید به‌غیراز آزمون‌های پزشکی، آزمون‌های هوش و علمی بسیاری سختی را پشت سر بگذارید که تازه به دنیای خلبانی راه پیدا کنید و دانشجوی خلبانی محسوب شوید. برای همین است که وقتی پیش هرکسی بیان می‌کنید، خلبان هستید شما را جزء نخبگان می‌دانند.

 

7. همه چیز را می‌توانید ببینید.

خلبانان از معدود افرادی هستند که می‌توانند از آن بالا همه‌چیز را به‌صورت کامل ببینند و این خودش نوعی سبک زندگی منحصربفرد است.

 

8. خلبانی چالش‌برانگیز است.

 

هرروز یک صحنه، هرروز یک اتفاق و هرروز یک حالت آسمان را به عنوان یک خلبان می‌توانید در هنگام پرواز تجربه کنید. البته تمامی این چالش‌ها خوب نیستند، اما می‌تواند برای یک خلبان تجربه‌های جدیدی را به ارمغان بیاورد.

 

9. خلبانی بخشی از شما می‌شود.

هرکسی عاشق شغلش است و به نوعی تا آخر عمر خود، همراه با شغلش زندگی خواهد کرد. خلبانی از آن دسته شغل‌هایی است که حتی اگر پیر هم شوید، بازهم عاشق آن خواهید بود و حاضر به ترک این شغل نخواهید شد.

 

10. محیط شغلتان همیشه برایتان جدید است.

همان‌طور که گفتیم، در هنگام پرواز، یک خلبان همیشه با اتفاقات جدیدی روبرو خواهد شد که تابه‌حال آن‌ها را تجربه نکرده است. تنها مسئله‌ای که می‌تواند به او کمک کند تا از این اتفاقات جان سالم به در ببرد، حفظ خونسردی و تجربه کافی است. پس این محیط همیشه برای یک خلبان تازگی دارد.


10  دلیل ارزشمند برای خلبان شدن - خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر


سپهرسیر | بهترین مرجع رزرو بلیط هواپیما

date_range سه شنبه 12 تیر 1397 remove_red_eye 8264 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
محمد :

خلبانی و شغل خلبانی خیلی استرس زاست. میشه از حوادث جالب این شغل هم در مقالاتتون بزارید؟

مدیر سایت :

با عرض سلام وتشکر، حتما در اسرع وقت مقاله ای در این رابطه تولید محتوا خواهد شد و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.