{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، معروف ترین جاذبه های گردشگری ایروان که بعد از خرید بلیط هواپیما می توان دید

گشت و گذار در شهر ایروان شبیه به قدم زدن در دالانهای تاریخ است. جاذبه هایی گردشگری ایروان که در قسمت های مختلف شهر قرار گرفته اند و هر کدام  متعلق به قرن و دوره ای است. حتی برخی از خیابان های ایروان نیز به عنوان جاذبه های گردشگری این شهر نام گذاری و شناخته می شوند.  در این مقاله به معرفی اجمالی تعدادی از جاذبه های گردشگری ارمنستان می پردازیم. با مجله سپهرسیر همراه شوید. 

زمان مطالعه: 5 دقیقه

معروف ترین جاذبه های گردشگری ایروان که بعد از خرید بلیط هواپیما می توان دید

کشور ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای هم مرز با ایران شناخته می شود که شرایط خاص و ویژه ای دارد. جاذبه های گردشگری ایروان توانسته نقش مهمی در جذب گردشگر ایفا کند و سالانه گردشگران بسیاری  با خرید تور لحظه آخری ایروان برای گشت و گذار در این شهر و دیگر شهرهای ارمنستان وارد این کشور می شوند. گشت و گذار در بین جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی ایروان می تواند سفر شما را دلپذیر و به یاد ماندنی کند.
 

جاذبه های گردشگری ایروان

 

همین حالا اپلیکیشن سپهرسیر رو دانلود کن و از مزیت هاش بهره مند شو!

جاذبه ی دیدنی معبد گارنی ارمنستان

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایروان، معبد گارنی است. این معبد در خارج از شهر قرار گرفته و تاریخ ساخت آن به قرن اول میلادی باز می گردد. گفته می شود این بنا توسط تیرداد اول در سال 66 پس از میلا مسیح بنا شده و در طول زمان با تغییراتی مواجه شده است.

در محوطه معبد، علاوه بر ساختمان اصلی، یک حمام خصوصی قرار دارد که گفته می شود برای خواهر تیرداد ساخته شده که دختر خسروپرویز بزرگ است. در بازدید از این حمام، کاشی های کف نظر شما را به خود جلب می کند. این کاشی ها با رنگ طبیعی در 15 رنگ ساخته شده اند و ماهی های دریایی و یک زن و مرد که نماد خدای اقیانوس هستند را به تصویر می کشند.
 

معبد گارنی ارمنستان-خرید بلیط هواپیما


کلیسای گغارت جاذبه ی مذهبی ارمنستان

ارمنستان همانطور که از اسمش نیز مشخص است، کشوری ارمنی مذهب است. البته مذاهب دیگری نیز در این کشور زندگی می کنند؛ اما اکثریت جامعه ارمنستان به ویژه ایروان را ارمنی ها تشکیل داده اند. طبیعی است که در این کشور، بهترین جاذبه های گردشگری کلیساهای آن باشد. یکی از مهمترین کلیساهای تاریخی در ارمنستان، کلیسای گغارت نام دارد. این کلیسا تنها 35 کیلومتر با شهر ایروان فاصله داشته و در جنوب شرقی شهر قرار دارد. کلیسای گغارت در دره ای به همین نام و در کرانه یک رود بنا شده است.

سبک خاص معماری این کلیسا باعث شده بسیاری از افراد آن را خاص ترین کلیسای ارمنی دنیا بنامند. اگر با خرید بلیط هواپیما راهی ایروان شده اید، حیف است که مسیر 35 کیلومتری تا دره گغارت را نروید و این کلیسا که دو بخش درونی و بیرونی دارد را مشاهده نکنید.
 

جاذبه ی دیدنی کلیسای گغارت ارمنستان-خرید بلیط هواپیما


میدان جمهوری و آزادی ایروان

دو میدان اصلی شهر ایروان که هم جاذبه ای تاریخی محسوب می شود و هم به دلیل برپایی نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف در آن، به عنوان یکی از مهمترین مناطق شهری به شمار می رود، میدان آزادی و میدان جمهوری نام دارند. این دو میدان جذابیت های خاص خود را داشته و تجمع های گاه و بیگاه در آن نیز بر این جذابیت می افزاید.

میدان جمهوری توسط معماری ارمنی ساخته شده و سبک معماری آن ریشه در زمانی دارد که ارمنستان جزئی از شوروی بوده است. میدان آزادی کمی مدرن تر است و نزدیکی به دریاچه قو نیز باعث شده تا همیشه در بین گردشگران و مردم ایروان پرطرفدار باشد. اگر می خواهید مردم ایروان را از نزدیک ببینید و پای حرفشان بنشینید، این دو میدان محل های مناسبی محسوب می شوند.
 

میدان جمهوری ایروان-خرید بلیط هواپیما


موزه ماتناداران ایروان

موزه های ایروان تنوع بالایی دارند و در آن انواع اشیاء قیمتی از گذشته تا به امروز نگهداری می شود. یکی از مهمترین موزه های ارمنستان که شهرت و محبوبیت جهانی دارد، موزه ماتناداران است. در این موزه کتاب های دست نویس و نسخ خطی فراوانی نگهداری می شود که دیدن آن ها نمی تواند خالی از لطف باشد. اکثر این نسخ خطی به زبان ارمنی است؛ اما دیگر زبان ها نیز در آن ها پیدا می شود.
 

موزه ماتناداران ایروان-خرید بلیط هواپیما


خیابان های معروف ایروان

همانطور که اشاره کردیم، برخی از خیابان های ایروان خود جاذبه گردشگری به حساب می آیند. علت آن نیز می تواند وجود مراکز خرید ایروان در این خیابان ها یا معماری خاص ساختمان های اطراف آن باشد. در هر صورت قدم زدن در این خیابان ها می تواند حس خوبی به شما بدهد. بد نیست حالا که با خرید بلیط هواپیما راهی ایروان شده اید، چند ساعتی هم برای گشت و گذار درخیابان های معروف ایروان وقت بگذارید.

یکی از خیابان های محبوب ایروان، خیابان شمالی است. این خیابان در حال حاضر به صورت پیاده راه درآمده و میدان جمهوری را به خانه اپرا متصل می کند. در دو طرف خیابان شمالی، از بهترین مراکز خرید ایروان قرار دارند که از زمان جنگ جهانی دوم به بعد راه اندازی شده اند. شکل و شمایل فعلی این خیابان و ممنوعیت تردد خودرو از سال 2008 اجرا شده است.

خیابان آبویان نیز از جمله خیابان های اصیل و با سابقه ایروان است که در سرتاسر خیابان ساختمان های قدیمی و سنتی قرار دارد. قدم زدن و نگاه کردن به این خیابان به ویژه در شب که نورپردازی های ساختمان ها روشن می شود، حس و حال خوبی برایتان ایجاد خواهد کرد.

خیابان ماشتوتس که طولانی ترین خیابان ایروان است نیز به نوعی یکی از مناطق مهم ایروان محسوب می شود. هرچند این خیابان ترافیک سنگینی دارد اما می توانید به برخی از جاذبه های گردشگری ایروان و مراکز خرید این شهر دسترسی داشته باشید.
 

خیابان های معروف ایروان-خرید بلیط هواپیما


خانه اپرا ایروان

اگر با خرید بلیط هواپیما به ایروان سفر کنید و سری به خانه اپرا نزنید، گویی سفر خود را کامل نکرده اید. خانه اپرا هم به دلیل برنامه های جذاب و هم به دلیل معماری خاص بنای آن، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایروان شناخته می شود. در این ساختمان دو تالار اصلی وجود دارد که یکی مربوط به اپرا و رقص باله و دیگری مربوط به اجرای کنسرت است. تمامی اصول لازم از برای طراحی داخلی هر دو تالار انجام شده تا افرادی که در حال شنیدن موسیقی هستند، بیشترین لذت و استفاده را ببرند. شنیدن اپراهای ارمنی یکی از ناب ترین تجاربی است که شاید تنها در ایروان بتوانید آن را به صورت زنده تجربه کنید.
 

اصلی ترین جاذبه ی گردشگری ایروان-خانه اپرا-خرید بلیط هواپیما

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range چهارشنبه 09 مرداد 1398 remove_red_eye 2562 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0