{{ctrl.notification}}
جاذبه‌های گردشگری مسکو با سپهر سیر

6 جاذبه گردشگری مسکو را قرار است با هم در این مقاله بازدید کنیم. مکان هایی که بیش از هر جای دیگر در سفر به شهر تاریخی و در عین حال مدرن مسکو، توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. با مجله سپهرسیر همراه شوید تا با جاذبه های گردشگری مسکو آشنا شویم.

بازدید از 6 جاذبه‌ی گردشگری مسکو با سپهرسیر

شهر پرجمعیت مسکو، پایتخت روسیه، ترکیبی است بی نظیر  از مناظر تاریخی و چشم اندازهای معاصر. در واقع سنت و مدرنیته به گونه ای عالی در این شهر در هم آمیخته و ترکیبی شگفت و حیرت آور را برای گردشگران و بازدیدکنندگانِ خود به وجود آورده است.

این پایتخت فرهنگی  بعضی از بهترین موزه ها، گالری ها و بناهای تاریخی جهان را در خود جای داده و سالانه گردشگران بسیاری را از گوشه و کنار جهان برای بازدید از خود دعوت می کند. در حقیقت همه چیز در مسکو برای گردشگران مهیا است؛ می‌توانید از خرید در مراکز لوکس لذت ببرید، یا شاید جزء گردشگرانی  باشید که شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و  هنری برایتان مهیج باشد؛ یا اینکه شیفته موسیقی و  تئاتر باشید و یا عاشق غذاهای روسی. در هر صورت و به هر دلیل که قصد سفر به روسیه را دارید، از شما دعوت می کنیم تا با 6 جاذبه گردشگری مسکو آشنا شوید. 


جاذبه های گردشگری مسکو


سپهرسیر  | بهترین مرجع خرید تور لحظه آخری

معرفی جاذبه های گردشگری مسکو - روسیه

1. کلیسای سنت باسیل (Saint Basil's Cathedral Moscow) 

کلیسای سنت باسیل در فاصله سال های 1554 تا 1561 ساخته شده است. این کلیسا در میدان سرخ مسکو، قلب روسیه قرار گرفته و یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر مسکو و نماد کشور روسیه به شمار می رود. سبک خاص رنگ ها، الگوها و حالت گنبدی شکل کلیسا منحصر به فرد بوده و شعله‌های درخشان آتشی را در ذهن تداعی می‌کند که به سمت آسمان شعله کشیده است. البته این بنا نمادی از معماری روسی است. زیبایی کلیسای سنت باسیل به قدری است که می توان گفت هیچ ساختار دیگری بر روی زمین مانند آن وجود ندارد. کلیسای سنت باسیل در سال ۱۹۲۹ تبدیل به موزه شد و سالانه گردشگران بسیاری از این بنای زیبا دیدن می‌کنند.

 

گردشگری در مسکو با سپهر سیر -کلیسای سنت باستیل

 

2. میدان سرخ (Red Square Moscow)

میدان سرخ بزرگ ترین و معروف ترین میدان در روسیه است که تمام خیابان‌های اصلی مسکو از آن آغاز می‌شود. به همین دلیل به قلب روسیه شهرت دارد.  ساخت این بنا به  قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. بسیاری از مردم نمی‌دانند که نام سرخ میدان هیچ ارتباطی با کمونیسم یا روسیه شوروی ندارد. این کلمه در روسی به معنای "میدان زیبا" می‌باشد.

 

میدان سرخ مسکو- تور گردشگری سپهر سیر

 

3. کاخ کرملین (Kremlin Moscow)

"کرملین" یعنی "قلعه ای درون یک شهر" و از لحاظ کاربردی همانطور که  از کاخ سفید به عنوان دفتر ریاست جمهوری استفاده می شود، از  کاخ کرملین نیز به عنوان ساختمان ریاست جمهوری استفاده می شود. کاخ کرملین یک قلعه تاریخی است که از جنوب بر رودخانه مسکوا، از شرق بر میدان سرخ، و از غرب به باغ الکساندر مشرف است. ساخت بنای این کاخ در سال ۱۴۸۷ به پایان رسیده است. همچنین ساختمان بزرگ کرملین از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌های کرملین تشکیل شده که یکی دیگر از زیبایی های شهر مسکو است.

 

کاخ کرملین در مسکو-دیدنی های شهر مسکو-با سپهر سیر

 

4. متروی شهر مسکو (Moscow Metro)

یکی از دیدنی‌های شهر مسکو، سفر  با مترو و گشت و گذار در نقاط مختلف شهر است. ساخت متروی زیرزمینی مسکو به سال 1930 باز می گردد. از دید برخی افراد، متروی مسکو یک گالری هنری است. این مترو  12 خط و 200 ایستگاه به طول 333 کیلومتر دارد که عمیق ترین ایستگاه آن در عمق 84 متری زمین در ایستگاه پارک ویکتوری واقع شده است و طولانی ترین پله برقی روسیه به طول 126 متر را دارد. متروی مسکو بخوبی توانسته مرکز شهر را با مناطق صنعتی و مسکونی این شهر متصل کند و به شما این امکان را بدهد تا به سرعت و به آسانی سفر کنید.

علاوه بر این متروی مسکو یکی از دیدنی‌های معروفِ جهان است. در طراحی ایستگاه‌های مترو از نقش‌های برجسته، حاشیه‌های زینتی، لوسترهای درخشان، سنگ‌های مرمر، مجمسه‌های برنز‌، شیشه‌های رنگی و موزاییک‌های بی‌شماری استفاده شده است.  همچنین هر یک از ایستگاه‌ها داستان تاریخی منحصر به خود را برایتان بازگو می کند. در پیایان اینکه متروی مسکو به دلیل زیبایی برخی از ایستگاه ها به یک جاذبه توریستی مهم در روسیه تبدیل شده است.

 

متروی مسکو- جاذبه ی گردشگری-سپهر سیر

 

5. کیلومتر صفر مسکو (Zero Kilometer Moscow)

کیلومتر صفر مکانی است که فاصله‌ها در یک کشور مشخص، مورد ارزیابی قرار می گیرند و عمدتا از یک پلاک یا بنای یادبود  برای نشان دادن نقطه شروع استفاده می‌شود. درواقع کیلومتر صفر به نقطه‌ای از پایتخت، اطلاق می گردد که فاصله دیگر نقاط کشور از این نقطه سنجیده می‌شود. در مسکو کیلومتر صفر بصورت پلاک دایره‌ای شکلی در فاصله کمی از میدان سرخ‌، کلیسای جامع کازان و موزه تاریخی کشور قرار گرفته است. بسیاری از مردمان محلی و گردشگران به این نقطه می آیند و آرزو می‌کنند. اینگونه که روی این دایره برنزی می‌ایستند و پس از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می‌کنند، آن‌ها بر این باورند، اگر سکه به روی این دایره برنزی بیفتد آرزویشان بر آورده می شود. این پلاک در سال 1995 ساخته شد و نشانه کیلومتر صفر - مرکز دقیق مسکو می باشد.

 

کیلومتر صفر مسکو- دیدنی شهر مسکو-سپهر سیر

 

6. دانشگاه دولتی مسکو  (Lomonosov Moscow State University)

دانشگاه دولتی لومونُسُـف، یک دانشگاه پژوهشی و عمومی است که در شهر مسکو، روسیه قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1755 در بالای تپه‌ای به اسم «تپه گنجشکان»  تأسیس شده دارای بلندترین ساختمان آموزشیِ جهان به بلندای 240 متر است. ساختمان اصلی آن به سبک معماری گوتیک و باروک ساخته شده و یکی از هفت آسمان‌ خراشی است که به دستور «ژوزف استالین» (Joseph Stalin) در مسکو ساخته شده است. این مجموعه دیدنی آنقدر وسیع است که به گفته افراد محلی  ۱۸ سال طول می‌کشد تا از همه اتاق‌ها و مناطق آن بازدید شود.

 

دانشگاه دولتی مسکو-جاذبه گردشگری-تور سپهر سیر

 

  پیشنهاد می کنیم از تماشای این ویدئو کوتاه از  "جاذبه های گردشگری مسکو"  لذت ببرید.

ثبت نظر
chat 1
سفرخوب :

به قدری مسکو قشنگه و جاهای دیدنی زیادی داره که 10 روز و نه شبی که رفتم بازم کمه.

مدیر سایت :

سلام و احترام. متشکریم که سپهرسیر رو انتخاب کردید. امیدوارم سفرهای بعدی هم بهتون خوش بگذره.