{{ctrl.notification}}
برج جمجمه وحشتناک ترین جاذبه ی گردشگری در تور صربستان

برج جمجمه وحشتناک ترین جاذبه گردشگری جهان است. کوهی از جمجمه انسان که روی هم انباشه شده و یک برج را به وجود آورده است. سالها پیش در صربستان زمانی که این جمجمه ها رو روی هم قرار می دادند، حتی تصورش را هم نمی کردند که روزی به یک جاذبه گردشگریِ دهشتناک تبدیل شود. با مجله سپهرسیر همراه شوید تا درباره وحشتناک ترین جاذبه گردشگری  بخوانیم. 

برج جمجمه وحشتناک ترین جاذبه گردشگری که با خرید آنلاین تور صربستان میتوان دید!

شاید صربستان برای افرادی که علاقه زیادی به خرید آنلاین تور دارند، جزو گزینه‌های آخر باشد؛ اما باید بدانید که این کشور با سابقه طولانی و تاریخ شگرفی که در خود محبوس دارد، سالانه تعداد زیادی گردشگر بین المللی را  به سمت خود جذب می کند. اگر قصد رزرو تور صربستان را دارید یا می‌خواهید با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل ارزان در صربستان به دیدن این کشور بروید، شهر نیش را فراموش نکنید. نام شهر نیش برای مسافرانی که به آن سفر می‌کنند با عنوانی به نام برج جمجمه یا Skull Tower شناخته می‌شود.

برج جمجمه نامی ترسناک است که از همان ابتدای کار شما را در مورد چیزی که قرار است در مقصد مشاهده کنید آماده می‌کند. همراه ما در سپهرسیر باشید تا نگاهی به برج جمجمه بدون نیاز به خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل داشته باشیم.

 

برج جمجمه وحشتانک ترین جاذبه ی گردشگری دنیا در صربستان

 

تور لحظه آخری صربستان با سپهرسیر

در گذرگاه تاریخ صربستان

شهر نیش را می‌توان سومین شهر بزرگ در میان شهرهای کشور صربستان نامید. همچنین این شهر از قدیمی‌ترین مکان‌های دارای سکنه در حوزه بالکان و اروپا است. نیش به واسطه اینکه سال‌های طولانی دروازه تمدن شرق و غرب بوده، دارای آثار باستانی و تاریخی جذاب و دیدنی است. از جمله همین دیدنی‌های تاریخی، برجی است که از اسکلت انسان‌ها ساخته شده است. هر چند باید خودتان حدس زده باشید که چه ظلمی برای مردم صربستان در طول تاریخ صورت گرفته است. در قرن چهارم زمانی که دولت صربستان در آستانه از هم پاشیدن بود، دولت عثمانی به خود اجازه داد که از قدرت روز افزون خود استفاده کند و به سمت صربستان یورش ببرد.

بر اساس جنگی که در سال 1385 میلادی صورت گرفت، پادشاهی صربستان سقوط کرد و دولت عثمانی توانست حکومت را در بخش‌های مختلف این کشور همانند نیش به دست بگیرد. با شروع حکومت عثمانی‌ها بر صرب‌ها، دوران نزدیک به 241 ساله سیاه صرب‌ها آغاز شد. دورانی که ابرهای سیاه  بر روی شهرهای صربستان سایه افکند و مردم در ظلم و ستم زندگی می‌کردند.

مسافرانی که از صربستان عبور می‌کردند با خود داستان‌های وحشتناکی از ستم عثمانی‌ها به صرب‌ها روایت می‌کردند. داستان‌هایی که رنگ و بوی مرگ داشت. شهر نیش در قرن‌های 17 و 18 دچار تحولاتی شد که توانست به وسیله این اتفاقات آزادی خود از چنگال عثمانی‌ها را کسب کند. اما تا آن زمان آثار زیادی از ظلم عثمانی‌ها در طول تاریخ این کشور ثبت شده است که این روزها به عنوان مکان‌های گردشگری و جاذبه‌های تاریخی شناخته می‌شوند. با دست کشیدن روی دیوارهای این مکان‌ها شما روی تاریخ دست می‌کشید که زیر هر خط آن خون انسان‌های بی گناهی ریخته شده است.

صرب‌ها زمانی که دولت مرکزی عثمانی رو به نابودی گذاشته بود، شروع به جنگ‌های استقلال خواهانه کردند. شورش‌های متعددی توسط مردمان دلیر صورت گرفت. از جمله این شورش‌ها که همه مردم صربستان آن را به عنوان یک قیام تاریخی می‌شناسند، قیام استفان سیندلیک بود. با وجود اینکه قیام او با موفقیت به پایان نرسید اما، رشادت او موجب شد که دیگر صربستانی‌های آزادی خواه نیز شروع به مبارزه کنند. سال 1804 شروع مبارزات استفان سیندلیک بود. پایان مبارزات استفان سیندلیک در سال 1809 با شلیک کردن به یک بشکه باروت و به آتش کشیده شدن دشمنان عثمانی و خود بود. امروز در صربستان نماد استفان سیندلیک در میدان‌های شهرهای بسیاری دیده می‌شود. با خرید آنلاین تور صربستان و سفر به شهر نیش می‌توانید با مجسمه های بسیاری که از این قهرمان ملی صربستان در میدان های شهر ساخته شده، عکس های بسیاری بگیرید. 

 

تور صربستان و معرفی کلیسای سنت ساوا

 

برج جمجمه در صربستان و خرید تور لحظه آخری


برج جمجمه چگونه ساخته شد؟

دولت عثمانی قصد داشت که به شورشیان درس عبرتی سخت بدهد و آزادی خواهان  دیگر را بترساند. به همین دلیل دست به ساختن برج جمجمه زد. خورشید پاشا، کسی بود که دستور ساخت این برج را داد. او وزیر مشهور دولت عثمانی بود. قرار بود که جنازه‌ها برای رؤیت سلطان محمود دوم فرستاده شوند اما او دستور داد همه سرهای جنازه‌ها را از تن جدا کنند. سپس تمام سرها پوست‌کنده شوند و به صورت جمجمه به پیشکش پادشاه ارسال شوند. پادشاه با دیدن این هدیه نفرت‌انگیز شاد شد و دستور داد که تمام جمجمه‌ها را به شهر نیش بازگردانند و نمادی از آن بسازند. 

به این ترتیب بود که برج جمجمه در شهر نیش ساخته شد. با خرید آنلاین تور صربستان می توانید این برج را از نزدیک تماشا کنید. برج جمجمه در حدود 5/4 متر ارتفاع داد و در  ساخت آن 952 جمجمه انسان به کار رفته است. این اولین برجی نیست که عثمانی‌ها از جمجمه صرب‌ها ساخته‌اند. عثمانی‌ها اقداماتِ مشابهی برای ترساندن صرب‌ها از این دست، فراوان انجام دادند. جمجمه‌های روی این برج پس از ساخته شدن توسط اعضای خانواده‌های شورشی‌ها از آن جدا و ربوده می‌شد تا در خاک دفن شوند. همچنین در سال‌های پایان حکومت عثمانی‌ها بر صربستان، حاکم شهر نیش در اقدامی شجاعانه تصمیم گرفت که تعداد زیادی از جمجمه‌ها را از برج خارج کند. این تصمیم مربوط به سال 1878 بود، زمانی که برج جمجمه دیگر نه ترسی داشت و نه بازدید کننده ای. صرب‌ها در این سال توانستند عثمانی‌ها را از کشور بیرون و اعلام استقلال دوباره کنند.

 

تورهای لحظه آخری سپهرسیر رو از دست ندهید!

 

برج جمجمه، جاذبه ای وحشتناک و عبرت آموز

در اطراف این برج آرامگاه‌های کوچکی وجود دارد که از همان جمجمه‌های جدا شده  ساخته شده اند. مردم صربستان تصمیم گرفتند که این برج را به عنوان مظهر ستم و همچنین یادگاری برای آیندگان حفظ کنند. از میان 952 جمجمه که در ساخت این بنا استفاده شده بود، اکنون تنها  100 عدد باقی مانده است؛ اما همین تعداد کم سالانه هزاران مسافر را برای بازدید از خود و آن هم از طریق تورهای لحظه آخری صربستان به شهر نیش می‌کشاند. جمجمه استفان سیندلیک نیز در میان جمجمه‌های شورشیان دیده می‌شود که از بقیه جدا شده و به پاس رشادتش در محفظه‌ای خاص نگهداری می‌شود.

اگر شما هم دوست دارید این برج وحشتناک را از نزدیک تماشا کنید، برای رزرو تور صربستان و همچنین خرید بلیط اینترنتی هواپیما به مقصد صربستان می‌توانید از سایت سپهرسیر  اقدام کنید. 
 

برج جمجمه وشتانک ترین جاذبه ی گردشگری صربستان

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range یکشنبه 09 دی 1397 remove_red_eye 2936 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0