{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، بعد از خرید بلیط هواپیما آستارا به کدام جاذبه های گردشگری سر بزنیم ؟

جاذبه های گردشگری آستارا، طبیعت بکر کوهستان های البرز و جنگل های عظیم هیرکانی را در بر می گیرد. همه چیز در این منطقه بخشی از میراث طبیعی کشورمان به شمار می رود: از فرهنگ بومی و جوامع محلی گرفته تا حیات وحش بی نظیر آن. بیایید با هم به آستارا سفر کنیم؛ روحمان را به نسیم دریای خزر نوازش دهیم و گوشمان را به نجوای پرندگان بسپاریم. با مجله سپهرسیر همراه شوید. 

بعد از خرید بلیط هواپیما به کدام جاذبه های گردشگری آستارا بزنیم؟

آستارا یکی از شهرهای جذاب ایران است. این شهر که در منطقه مرزی ایران واقع شده، آب و هوایی خاص و طبیعتی بکر را به خود اختصاص داده و به همین علت گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. جالب است بدانید که برای سفر به آستارا، خرید بلیط هواپیما به مقصد دو شهر رشت یا اردبیل امکان پذیر است. خود این شهر هنوز فرودگاهی ندارد و در نتیجه باید به نزدیک ترین فرودگاه ها مراجعه شود.

یکی از جذابیت های سفر به آستارا جاده هایی است که به این شهر می رسند. فرقی نمی کند با خرید بلیط هواپیما به رشت یا اردبیل بروید. در هر صورت می توانید برای رسیدن به شهر از مسیر هم لذت ببرید. گردنه حیران که در ادامه نیز به آن اشاره می کنیم، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری آستارا است که گردشگران خارجی را نیز به سمت خود جذب می کند.

 

جاذبه های گردشگری آستارا-خرید بلیط هواپیما

 

سپهر اَپ
یک مرجع کامل برای یک سفرعالی 
پرواز، قطار، هتل، تور، اتوبوس با امکان استرداد آنلاین

همین الان دانلودش کن

در این مطلب تلاش شده تا به برخی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر آستارا پرداخته شود. آشنایی با این جاذبه ها به شما کمک می کند در سفر به این شهر برنامه ریزی بهتری داشته باشید. به ویژه که در سفر به آستارا زمان زیادی را برای گشت و گذار در بازارهای آستارا سپری خواهید کرد و نباید از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهر غافل شوید.

تالاب استیل

یکی از جذاب ترین تالاب های ایران را می توانید در 4 کیلومتری آستارا پیدا کنید. تالاب استیل که مناظری حیرت انگیز را در پیش چشمان شما قرار می دهد، یک تالاب بین المللی است و سالانه گردشگران زیادی از دنیا به آن سر می زنند. یکی از مهمترین جذابیت های تالاب استیل، حرکت درختان درون تالاب است. به دلیل قرارگیری ریشه درختان در آب، بسیاری از درختان به مرور زمان در آب حرکت می کنند.

برای دسترسی به تالاب استیل باید از شهر آستارا به سمت تالش حرکت کنید. جاده زیبای این منطقه خود از جاذبه های گردشگری آستارا است. در طول مسیر نیز می توانید از زیبایی طبیعت منطقه لذت ببرید.
 

تالاب استیل یکی از جاذبه های گردشگری آستارا-خرید بلیط هواپیما


روستای حیران

اصلا بسیاری از مسافران بلیط هواپیما به مقصد اردبیل را به این علت انتخاب می کنند که در مسیر رسیدن به آستارا از گردنه حیران عبور کنند. روستای حیران یکی از روستاهای خاص در استان گیلان است که آب و هوایی مناسب و طبیعتی خاص دارد. اکوسیستم طبیعت و حضور گیاهان و حیوانات خاص در این منطقه باعث شده این روستا به یک جاذبه مهم در ایران تبدیل شود.

گردنه حیران که در این منطقه قرار دارد، در اکثر روزهای پاییز و زمستان مه آلود است. احتمال بارش برف نیز در این منطقه وجود دارد؛ درنتیجه بایدحتما قبل از سفر آب و هوا را بررسی کنید. در انتهای گردنه، تله کابین حیران نیز توانسته به جاذبه های گردشگری منطقه بیافزاید. این تله کابین یک مسیر 1.5 کیلومتری را در منطقه ای حیرت انگیز طی کرده و به بالای پارک جنگلی فندقلو متصل می شود.

 

روستای حیران، جذاب ترین جاذبه ی گردشگری ایران-خرید بلیط هواپیما


آبشار لاتون

بد نیست در سفر به آستارا، سری هم به بلندترین آبشار ایران بزنید. آبشار لاتون با ارتفاع 105 متر، مرتفع ترین آبشار زنده و شناخته شده ایران است. این آبشار نیز در منطقه ای سرسبز واقع شده که علاوه بر خود آبشار، جاذبه های زیاد دیگری نیز در آن منطقه وجود دارد.

برای دسترسی به آبشار لاتون باید به روستای کوته کومه بروید. این روستا در جنوب آستارا واقع شده و 15 کیلومتر با شهر فاصله دارد. خرید لبنیات محلی و برخی خوراکی های خوشمزه را در این روستا فراموش نکنید.
 

آبشار لاتون جاذبه ی گردشگری زیبا- خرید بلیط هواپیما


سواحل آستارا

آستارا به عنوان یک شهر مرزی و ساحلی ایرانی، پارک های ساحلی مختلفی را در خود جای داده است. با این حال انتخاب بهترین ساحل آستارا کمی سخت به نظر می رسد.

اگر زمان کمی در سفر به آستارا دارید و خرید بلیط هواپیما برگشت را نیز انجام داده اید، بهتر است قبل از برگشتن به رشت سری به پارک ساحلی صدف بزنید. این پارک ساحلی 10 کیلومتر با آستارا فاصله داشته و در جاده رشت واقع شده است. تمیزی و زیبایی این ساحل یکی از دلایل جذابیت آن به شمار می رود.

ساحل شریعتی آستارا نیز امکانات مناسبی را در خود جای داده و در نزدیکی گمرک آستارا واقع شده است. در این پارک امکان چادر زدن نیز وجود دارد. البته اکثر قسمت های ساحل سنگی است و مثل ساحل صدف به صورت ماسه ای نیست. با این حال آب تنی در این ساحل نیز جذابیت های خاص خود را دارد.
 

ساحل صدف آستارا- جاذبه ی دیدنی-خرید بلیط هواپیما


پارک جنگلی بی بی یانلو

پارک های جنگلی آستارا متنوع و هر کدام جذابیت مربوط به خود را دارد. با این حال یکی از بهترین پارک های جنگلی این منطقه، بی بی یانلو است. این پارک جنگلی که بخشی از جنگل های هیرکانی شمال کشور به شمار می رود، درختانی بلند و سر به فلک کشیده دارد. جاده ای که از دل این جنگل ها می گذرد، خود از خاص ترین جاده های ایران است.

برای دسترسی به پارک جنگلی بی بی یانلو باید به سمت اردبیل حرکت کنید. اگر خرید بلیط هواپیما برگشت را از فرودگاه اردبیل انجام داده اید، می توانید در مسیر برگشت هم به این جنگل سر بزنید.
 

پارک جنگلی بی بی یانلو در آستارا-جاذبه ی گردشگری-


رود آستاراچای

رودی کوچک که در مرز بین ایران و آذربایجان واقع شده است. رود آستاراچای که به رود آستارا نیز معروف است، طبیعتی بکر و بیشه زاری مملو از گیاهان سرسبز دارد. رود آستارا چای در قسمت ایرانی خود به سه شاخه تبدیل می شود که هر کدام به سمتی جریان پیدا می کنند. در سفر به آستارا بد نیست به رود آستاراچای نیز سر بزنید.
 

رود آستاراچای- خرید بلیط هواپیما


باغ چای آستارا

تنها باغ چای آستارا، باغ چای عباس آباد نام دارد که در 2 کیلومتری آستارا واقع شده است. به دلیل سرسبزی و مناظر جذاب این باغ چای، از آن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری یاد می شود. اگر به آستارا سر زدید می توانید برای تماشای گیاه چای از نزدیک، سری به این باغ چای بزنید.

 

باغ چای آستارا- خرید بلیط هواپیما


پناهگاه حیوانات

جاذبه های آخری که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم، پناهگاه حیوانات است. یکی از این پناهگاه ها باغ پرندگان آستارا است. در این باغ نزدیک به 300 پرنده زندگی می کنند که می تواند برای شما یا فرزندتان جذاب باشد. باغ پرندگان در ورودی شهر آستارا از سمت رشت قرار دارد.

پناهگاه حیات وحش لوندویل اگرچه مثل باغ پرندگان محصور شده نیست؛ اما احتمال تماشای حیوانات مختلف در آن نیز دور از انتظار نخواهد بود. این پناهگاه حیات وحش، مامن حیوانات مختلف و گیاهان متنوعی است که قدمت گیاهان به قرن ها پیش باز می گردد. پناهگاه لوندویل آستارا باقیمانده جلگه ای از جنگل های هیرکانی است.
 

پناهگاه حیوانات واقع در آستارا با خرید بلیط هواپیما

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range شنبه 22 تیر 1398 remove_red_eye 2455 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0