{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، بهترین عمارت های تاریخی تهران کجاست؟

عمارت های تاریخی تهران در شمار بهترین مکان های دیدنی پایتخت کشورمان برای گردشگران بین المللی است. گرچه بسیاری با این تصور که تهران شهری دودزده و پرآشوب است، هرگز برنامه ای برای بازدید از این مقصد مهم سیاسی و اقتصادی کشورمان نداشته اند، اما باید اعتراف کنیم که تهران شهر موزه ها و عمارت های تاریخی است. با مجله سپهرسیر همراه شوید تا شما را با بهترین عمارت های تاریخی پایتخت آشنا کنیم. 

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بهترین عمارت های تاریخی تهران را با خرید بلیط هواپیما از نزدیک ببینید

تهران، پایتخت ایران و پرجمعیت ترین شهر این کشورمان است. طبیعی است که در این شهر که سال ها عنوان پایتختیِ ایران را یدک کشیده، عمارت های مجلل و باشکوهی  وجود داشته باشد. هرچند خرید بلیط هواپیما به مقصد تهران کمتر به هدف گشت و گذار در بین عمارت ها اتفاق می افتد؛ اما آشنایی با آن ها می تواند انگیزه خوبی برای سفر به پایتخت ایران باشد. 

اگر برای سفرهای کاری به تهران رفت و آمد دارید می توانید در اوقات فراغتی که برای شما ایجاد می شود، سری هم به عمارت های باشکوه تهران بزنید. بسته به اینکه رزرو هتل خود را در کدام منطقه از تهران انجام داده اید، دسترسی به عمارت های مختلفی امکان پذیر است.

عمارت های تاریخی تهران

 

همین حالا اپلیکیشن سپهرسیر رو دانلود کن و از مزیت هاش بهره مند شو!

کاخ گلستان

یکی از بی نظیرترین آثار تاریخی در تهران که به دوره قاجاریه  باز می گردد. کاخ گلستان  است که به عنوان یکی از آثار ایران در یونسکو به ثبت رسیده است، امروزه  کاخ گلستان حتی حال و هوای بهتری به خود گرفته و میزبان گردشگران بسیاری از شهرهای مختلف کشورمان شده است. تالارهای مختلف و مجموعه های گوناگونِ سلطنتی، حاکی از سال ها حکومت پادشاهان مختلف بر این خاک است. 

جذابیت های کاخ گلستان به قدری است که ساعت ها شما را مجذوب خود خواهد کرد. قدم زدن در سالنی که شاهان ایرانی و برخی از صاحب منصبان حکومت های خارجی در آن رفت و آمد داشته اند، عظمت خاصی دارد. راستی اگر برای قرار کاری به تهران آمده اید، بهتر است مبهوت زیبایی این کاخ نشوید و به قرارتان برسید!

فراموش نکنید که از عمارت شمس العماره که از مهمترین و مشهورترین عمارت های این مجموعه سلطنتی است بازدید کنید. عمارت بادگیر نیز جذابیت های خاص خود را دارد و نباید فراموش شود. بد نیست این را هم بدانید که قدمت بسیاری از درختان این مجموعه به چند قرن می رسد.
 

کاخ گلستان در تهران بعد از خرید بلیط هواپیما

آدرس: تهران – میدان پانزده خرداد


موزه سینما

خیابان ولیعصر یکی از بهترین و زیباترین خیابان های تهران است. در کمتر خیابانی این همه جاذبه جمع شده و شاید علت آن قدمت زیاد این خیابان باشد. یکی از عمارت های معروف در خیابان ولیعصر که در قسمت شمالی آن قرار گرفته، عمارتی است که امروزه به عنوان موزه سینما از آن یاد می شود. قدمت این بنا به دوران قاجار بر می گردد و هنر معماری در ساخت این عمارت حیرت انگیز است.

یکی از ویژگی های جذاب سر زدن به عمارت موزه سینما این است که می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم به تماشای تاریخ صنعت فیلم ایران بپردازید و هم از قدم زدن در این عمارت تاریخی لذت ببرید. زیبایی اینجا آنقدر زیاد است که حتی اگر در سفر کاری به سر می برید و خرید بلیط هواپیما شما برای چند ساعت دیگر است، نباید سر زدن به موزه سینما را از دست بدهید.
 

موزه سینما در تهران-جاذبه ی گردشگری-خربد بلیط هواپیما

آدرس: خیابان ولیعصر – انتهای باغ فردوس


عمارت شمس الاماره

در توضیحات کاخ گلستان اشاره مختصری به عمارت شمس الاماره کردیم، شاید بد نباشد به صورت مجزا نیز در مورد آن صحبت شود. این عمارت در مجموعه کاخ گلستان واقع است؛ اما جذابیت های آن فراوان و شهرت آن بسیار زیاد است. این بنا به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده تا بتواند در طبقات بالایی آن به تماشای شهر تهران بپردازد. زمانی این ساختمان بلندترین آپارتمان! پایتخت بوده است.
 

عمارت شمس العماره-جاذبه ی تاریخی تهران-خرید بلیط هواپیما

آدرس: واقع در کاخ گلستان


سرای روشن

یک عمارت اروپایی در قلب بافت قدیمی شهر تهران! سرای روشن عمری کمتر از 100 سال دارد؛ اما با این حال به دلیل معماری خاص خود مورد توجه علاقه مندان به بناهای تاریخی در تهران است. سبک معماری این بنا به سبک گوتیک در اروپا باز می گردد. با این حال اضافه کردن برخی نمادهای ایرانی به آن مثل مجسمه اهورا مزدا، رنگ و لعاب ایرانی تری به آن بخشیده است.
 

عمارت سرای روشت تهران- جاذبه ی تاریخی-خرید بلیط هواپیما

آدرس: خیابان ناصرخسرو


کاخ سبز

مجموعه سعدآباد به دلیل قرارگیری دولت در آن به صورت عموم مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این حال کاخی درون این مجموعه قرار دارد که شاید زیباترین کاخ مجموعه سعدآباد نیز باشد. کاخ سبز که قدمت آن به دوران قاجار باز می گردد و در دوران پهلوی اول بازسازی شده است. سنگ مرمر سبز رنگ به کار رفته در این بنا باعث خاص شدن آن شده و چشم را به خود جذب می کند. حیف است با خرید بلیط هواپیما به تهران آماده باشید و سری به این کاخ زیبا نزنید.
 

موزه کاخ سبز تهران- خرید بلیط هواپیما

آدرس: خیابان البرز کوه، کاخ سعدآباد


خانه قوام (موزه آبگینه)

یکی از خانه های تاریخی بازسازی شده، خانه قوام است. این خانه که زمانی سفارت مصر در ایران بوده، امروزه به موزه آبگینه تبدیل شده تا علاقه مندان به آبگینه هم از تماشای بنا لذت ببرند و هم سری به آبگینه های ایران و جهان بزنند. معماری تلفیقی خانه قوام، یکی از جذابیت های اصلی این عمارت تاریخی است. راه پله های چوبی مارپیچ به سبک معماری تزاری روس در کنار معماری اروپایی ایرانی، این خانه را در بین خانه های تاریخی تهران خاص کرده است. ناگفته نماند که این خانه در واقع محل زندگی و دفتر کار فردی به نام قوام بوده است.
 

موزه آبگینه تهران- خرید بلیط هواپیما

آدرس: خیابان 30 تیر

 

عمارت مسعودیه

آخرین عمارتی که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم ،عمارت مسعودیه است. این عمارت سفر شما به تهران را خاطره انگیز می کند. جذابیت های فوق العاده عمارت مسعودیه و جایگاه های خاص تاریخی آن، باعث شده تا بسیاری از گردشگران در سفر به تهران از آن دیدن کنند. اگر با خرید بلیط هواپیما به تهران آمده اید تا جاذبه های گردشگری تهران را یک به یک بگردید، حتما عمارت مسعودیه را در فهرست خود بگنجانید و تاریخچه ی آن را مطالعه کنید، همچنین یادتان باشد فرصت عکاسی در عمارت های تاریخی تهران را از دست ندهید. 
 

عمارت مسعودیه تهران-جاذبه ی گردشگری تاریخی-خرید بلیط هواپیما


سخن پایانی

تهران شهری با جاذبه های تماشایی است. فرقی نمی کند برای تفریح به تهران آمده اید، قصد شرکت در نمایشگاه یا جلسه کاری دارید یا به صورت گذری از تهران عبور می کنید، در هر صورت گشت و گذار در بین عمارت های جذاب تهران را نباید از دست بدهید. با یک برنامه ریزی ساده و تنظیم زمان برای خرید بلیط، می توانید هم به کارتان برسید و هم از دیدنی های تهران استفاده کنید. تهران گردی هم جذابیت های خودش را دارد.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range یکشنبه 09 تیر 1398 remove_red_eye 3486 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0