{{ctrl.notification}}

خرید بلیط هواپیما ماهان از سپهرسیر

تا چه میزان از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان ایر اطلاعات دارید؟

وقت آن رسیده است تا قبل از خرید بلیط هواپیما از ماهان ایر، اطلاعات بیشتری در مورد این شرکت هواپیمایی داشته باشید. شرکت هواپیمایی ماهان ایر یکی از برترین و محبوب ترین ایرلاین‌ها در ایران است. این ایرلاین توانسته در بین دیگر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هم از نظر کیفیت پرواز و خدمات و هم از نظر تعداد ناوگان هوایی ویژه باشد.

هواپیمایی ماهان یکی از اولین گزینه‌ها در ایران برای خرید بلیط هواپیما به حساب می‌آید. وجود هواپیماهای باکیفیت بالاتر نسبت به دیگر شرکت‌ها و همچنین نظم در پروازها و پاسخگویی مناسب از مواردی است که باعث محبوبیت این ایرلاین در هنگام خرید بلیط هواپیما شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که در سایت سپهرسیر بیشترین جستجوها برای سوار شدن بر هواپیماهای ایرلاین ماهان ایر انجام شده است. البته هواپیمایی هما نیز از جمله ایرلاین‌های محبوب است که در کنار ماهان با هم رقابت می‌کنند.
 

خرید بلیط هواپیمایی ماهان از sepehr 360

تاریخچه هواپیمایی ماهان

ماهان ایر در سال 1371 اعلام موجودیت کرد. این شرکت در این سال تنها با چهار هواپیما کار خود را شروع کرد. در ابتدای کار تنها مسیر مشهد-کرمان در پروازهای داخلی و مشهد- دمشق در پروازهای خارجی برای این شرکت هواپیمایی در نظر گرفته شده بود. البته پروازهای باربری به برخی شهرهای دیگر نیز انجام می‌شد.

چند سال ابتدایی هواپیمایی ماهان ایر با همین منوال سپری شد تا مسئولان این ایرلاین تصمیم گرفتند شرایط را تغییر دهند. با خرید چند هواپیمای مدرن و اضافه شدن مسیرها برای خرید بلیط هواپیما توسط مسافران، این شرکت را بیش از پیش مطرح کرد. اضافه شدن چند فروند ایرباس A300، A310 و A320 تحولی شگرف در ماهان ایر ایجاد کرد. خرید بلیط هواپیما ماهان با اضافه شدن ناوگان پروازی جدید، افزایش و این شرکت هواپیمایی گسترده تر شد.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی ماهان ایر 56 فروند هواپیمای مسافربری و باربری دارد. این شرکت علاوه بر پروازهای داخلی، به 52 مقصد خارجی نیز پروازهای منظم و مشخصی برقرار کرده است. ماهان از این نظر یکی از بهترین ایرلاین‌های ایرانی است که در کنار ایران ایر، به عنوان نمادی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی محسوب می‌شود.

 

خرید بلیط از شرکت هواپیمایی ماهان در sepehr 360


کلاس‌های پروازی ماهان ایر

در هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان ایر باید به کلاس پروازی این ایرلاین توجه کنید. هواپیماهای ماهان ایر تنها شامل دو کلاس پروازی هستند.

 • بیزینس کلاس

 • اکونومی کلاس (معمولی)

هر کدام از کلاس‌های پروازی ماهان ایر برای پروازهای داخلی و خارجی خدمات متفاوتی را در اختیار خریداران بلیط هواپیما ماهان قرار می‌دهد. همچنین ممکن است پروازها از مقاصد مختلف هر کدام از این کلاس‌های پروازی، خدمات متغییری را به مسافران خود ارائه دهند. در نتیجه بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما ماهان حتما از خدماتی که قبل و حین پرواز برای هر کدام از کلاس‌های پروازی ماهان ایر داده می‌شود، مطلع شوید.

به طور کلی بیزینس کلاس ماهان ایر دارای صندلی‌های راحت تر، با فضای بازتر و اختصاصی تر است. همچنین نحوه پذیرایی از مهمانان بیزینس کلاس در هواپیمای ماهان ایر با اکونومی کلاس تفاوت دارد. در اکونومی کلاس معمولی ترین خدمات پس از خرید بلیط هواپیما ارائه می‌شود.

عرض صندلی و نحوه چیدمان آن‌ها در هواپیماهای مختلف متغییر است. لازم به ذکر است که پروازهای خارجی بیزینس کلاس ماهان ایر از امکانات بیشتری نسبت به پروازهای داخلی برخوردار است.

 

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ماهان


میزان بار مجاز در ماهان ایر

یکی از مهمترین نکاتی که باید حتما در هنگام خرید بلیط هواپیما توجه کنید، میزان بار مجاز ایرلاین است. ایرلاین‌های مختلف قوانین متعددی برای بار مجاز ایرلاین خود وضع می‌کنند. به همین علت است که باید قبل از اینکه خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان را نهایی کنید، بهتر است از میزان بار مجاز آن مطلع شوید.

میزان بار مجاز ماهان ایر، به داخلی یا خارجی بودن پرواز و همینطور کلاس پروازی وابسته است. اینکه مقصد شما داخل کشور یا خارج از کشور باشد، تاثیر زیادی در میزان بار مجاز خواهد داشت. البته منظور از بار به صورت کلی، بار مجازی است که برای تحویل به قسمت بار آماده می‌شود. بار همراه یا بار دستی مجاز ماهان ایر نیز قوانین خاص خود را دارد.

توجه کنید که این میزان بار مجاز کاملا متغییر است و ممکن است در برخی پروازها با آنچه در زیر می‌آید متفاوت باشد.

بار مجاز دستی ماهان ایر

بار مجاز دستی ماهان ایر تنها به کلاس پروازی وابسته است.

 • اکونومی کلاس:  ساک 5 کیلوگرمی در پروازهای داخلی و خارجی

 • بیزینس کلاس: 1 ساک 7 کیلوگرمی در پروازهای داخلی و خارجی

ابعاد حداکثری ساکی که برای بردن به داخل هواپیما مجاز است، ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی‌متر است.

بار مجاز هواپیمایی ماهان ایر

همانطور که اشاره شده بار مجاز ماهان ایر به کلاس پروازی و به داخلی و خارجی بودن پرواز وابسته است.

 • اکونومی کلاس:

  • پروازهای خارجی: در پروازهای خارجی میزان بار مجاز پس از خرید بلیط هواپیما 30 کیلوگرم مشخص شده است.
 • پرواز داخلی: با خرید بلیط هواپیما ماهان ایر به صورت اکونومی کلاس یا معمولی، می‌توانید 20 کیلوگرم چمدان و بار به همراه خود داشته باشید و به قسمت بار تحویل دهید.
 • بیزینس کلاس:

  • پرواز داخلی: در پروازهای داخلی اگر در هنگام خرید بلیط هواپیما ایرلاین ماهان بیزینس کلاس را انتخاب کنید، می‌توانید 25 کیلوگرم بار به همراه داشته باشید.
  • پرواز خارجی: حداکثر میزان بار مجاز ایرلاین ماهان در پرواز خارجی و کلاس بیزینس کلاس معین شده که 40 کیلوگرم است.

 

بردن وسایل داخل هواپیما و دانستن وزن بار مجاز بار


از کجا بلیط هواپیما ماهان ایر را خریداری کنیم؟

برای خرید بلیط هواپیما ماهان ایر لازم نیست به دفاتر فروش این هواپیمایی مراجعه کنید. گسترش فضای اینترنت کمک کرده تا شمابه سادگی چند کلیک به بهترین پروازها با قیمت‌های استثنایی دسترسی داشته باشید. خرید بلیط هواپیما ماهان ایر از سپهر سیر هم مطمئن است و هم به صرفه! در واقع شرایطی در این سایت مهیا شده تا به بهترین قیمت‌ها دسترسی پیدا کرده و سپس اقدام به خرید بلیط هواپیما ماهان ایر از سپهر سیر کنید.

همچنین اپلیکیشن سپهرسیر به شما در خرید بلیط هواپیما ماهان ایر از سپهر سیر کمک می‌کند. کافی است این اپلیکیشن را به همراه داشته باشید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید. به همین سادگی می‌توایند قیمت‌های فوق العاده از ماهان ایر را در کلاس‌های پروازی مختلف بدست آورید.

پاسخگویی در هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان ایر از سپهر سیر نیز قابل توجه است. هر سوالی داشته باشید می‌توانید از پشتیبانی این سایت بپرسید و با دقت بیشتری خرید خود را نهایی کنید.

اگر تا به حال تجربه ای از خرید بلیط هواپیما ماهان ایر از سپهر سیر داشته اید با ما در میان بگذارید.همچنین می توانید مقاله "نکات پرواز با هواپیمایی ماهان" را مطاله نمایید تا بیشتر با این ایرلاین فوق العاده آشنا شوید.

 

هواپیمایی ماهان و خرید بلیط از سپهر 360

 

در پایان، قابل به ذکر است شما می توانید برای دانستن از قوانین استرداد کلاس های پروازی ایرلاین ماهان و دیگر شرکت های هواپیمایی به لینک مربوطه آن "قوانین استرداد بلیط هواپیما" مراجعه نمایید.

date_range شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ remove_red_eye 1002 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
قطار
09158909200
هتل داخلی
09038241580
هتل خارجی
09150366255
تور داخلی
09150366241
تور خارجی
09150366242
ثبت نظر
chat 0