{{ctrl.notification}}
سوالات متداول که مسافران برای پرواز خارجی میپرسن

سوالات متداول پروازهای خارجی که در اغلب توسط مسافران پرسیده می شود و به فرایند سفر بسیار کمک می کند: در این مقاله مجموعه از سوالات متداول درباره سفرهای خارجی به همراه پاسخ آن را گردآوری کرده ایم. با مجله سپهرسیر همراه شوید. 

سوال از شما؛ پاسخ از سپهرسیر | سوالات متداولی که مسافران برای خرید بلیط هواپیما خارجی از سپهرسیر پرسیده اند

اولین باری که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر خارجی داشتم را به یاد دارم. گویی می‌خواستم از خانه و زندگی خودم دست بکشم و به کشوری غریبه برای همیشه سفر کنم، به همین اندازه ناآشنا و غریب. سؤالات زیادی در مورد وسایلی که در هواپیما می‌توانم داشته باشم؛ یا اینکه چرا هزینه پرواز مسافر کناری کمتر از هزینه پرواز من بوده و بسیاری سوالت دیگر. مسافرانی که برای اولین بار به  مسافرت خارجی می روند یا سوار شدن به یک هواپیمای خارجی را تجربه می‌کنند، سوالات بسیاری در ذهن خود دارند. امروز من به عنوان نماینده همه مسافران مبتدی از سپهرسیر سؤالاتی در مورد مشکلات آن‌ها در سفر با پروازهای خارجی خواهم پرسید تا پاسخ‌های قانع ‌کننده‌ای به همه آن‌ها بدهم.

سوالات متداول که مسافران برای پرواز خارجی می پرسن

چه میزان بار می‌توانم در پرواز خارجی با خودم ببرم؟

سپهرسیر: معیاری که مشخص می‌کند شما چه میزان بار می‌توانید به همراه خود به هواپیما ببرید را شرکت هواپیمایی و همچنین نوع بلیط هواپیما و کلاس پروازی تان تعیین می‌کند. هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما در قیمت Baggage دقت داشته باشید که چه اعدادی ذکر شده است. معمولاً میزان بار بر اساس کیلوگرم نوشته می‌شود یا معیاری همانند pc به کار می‌رود که معادل 15 تا 23 کیلوگرم است. اطلاعات دقیق را از شرکت مسافرتی که بلیط را از آن تهیه کردید درخواست کنید. همچنین در این خصوص مقالات مرتبطی در سایت قرار گرقته  که شما می توانید بسته به شرکت هواپیمایی انتخابی و کلاس پروازی خود میزان بار مجاز به داخل هواپیما را متوجه شوید. مقاله ی "خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان " نمونه ای است که می تواند در این زمینه کمکتان کند.

 

میزان بار مجاز داخل هواپیما


آیا نرخ پرواز خارجی در سایت سپهرسیر معتبر است؟

سپهرسیر: همه ی قیمت‌های ما به صورت آنلاین از روی سایت شرکت‌های هواپیمایی آپدیت می‌شوند. لذا با تغییرات ثانیه به ثانیه قیمت‌ها، نرخ پرواز بر روی سایت سپهرسیر هم تغییر می کند تا  مسافران از بابت خرید خود مطمئن باشند. سپهرسیر هیچ دخل و تصرفی در تغییر نرخ پرواز ندارد. همچنین در نظر داشته باشید قیمت بلیط هواپیما چارتر عموماً متغیر است و نمی‌توانید معیار ثابتی برای آن در نظر بگیرید.

 

قیمت پرواز های داخلی و خارجی سپهر


استرداد بلیط چه قوانینی دارد؟

سپهرسیر: ما در سایت برای شما قوانین مربوط به استرداد بلیط های سیستمی را ذکر کرده‌ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر شما از طریق اینترنت، بلیط چارتر خریده باشید می‌بایست برای برگشت با شرکت تماس برقرار کنید.

 

قوانین استرداد بلیط در سایت سپهر


بعد از خرید بلیط هواپیما چه کار کنم؟

سپهرسیر: بعد از خرید بلیط  می توانید نسخه الکترونیک بلیط خود را به صورت آنلاین دریافت  و در صورت لزوم آن را پرینت بگیرید. همچنین اگر بلیط برایتان صادر نشد با  ما تماس گرفته و در مورد  عدم صدور بلیط و پرداخت وجه می‌توانید اپراتورهای شرکت را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم برای استرداد بلیط و  صدور دوباره آن را انجام دهند.

نیاز به ویزای ترانزیت هست؟

سپهرسیر: ویزای ترانزیت را اگر نمی‌شناسید به مقاله انواع ویزا و روش‌های اخذ ویزا مراجعه کنید. عموماً برای مسافرانی که کمتر از 12 ساعت در فرودگاه اقامت داشته باشند ویزای ترانزیتی صادر نمی‌شود و اگر لازم هم باشد از ویزای صفربار استفاده می‌شود. اما برای برخی از کشورها شما نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت دارید. لذا قبل از مسافرت اگر قرار باشد در یک فرودگاه واسطه برای مدتی اقامت داشته باشید، بهتر است که از مشاورین ما برای گرفتن یا نگرفتن آن مشاوره بگیرید.

 

نیاز به ویزای ترانزیت و قوانین مهاجرت در سپهر


بار خود را کجا تحویل دهم؟

سپهرسیر: اگر لازم باشد که شما هواپیمای خودتان را عوض کنید، بار به قسمت مربوطه تحویل داده می‌شود و شما می‌بایست بار را در فرودگاه تحویل بگیرید. پس از بررسی‌های کامل روی بار و درستی و سلامت آن، منتظر سوار شدن به هواپیمای بعدی شوید. برای سوار شدن به هواپیما بعدی هم، وسایل را به صورت دستی باید به نقطه ترانزیت بار هدایت کنید تا آن را به هواپیمای دوم شما انتقال دهند.

 

تحویل بار مسافران برای پروازهای خارجی


آیا می‌توان از فرودگاه خارج شد؟

سپهرسیر: کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، به مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نمی‌دهند. اما در کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا مثل ترکیه و مالزی امکان خروج از فرودگاه وجود دارد.

هزینه اضافه بار چقدر است؟

سپهرسیر: بستگی به ایرلاین شما دارد که چه هزینه‌ای برای اضافه بار می‌بایست پرداخت کنید. با مراجعه زودتر به فرودگاه و دفتر شرکت پروازی که بلیط آن را تهیه کردید، شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

آیا می‌توانم بلیط یک طرفه بگیرم؟

سپهرسیر: در صورت داشتن کارت اقامت و همچنین ویزاهای تحصیلی و سیاسی شما می‌توانید بلیط یک طرفه برای مسافرت بگیرید. در غیر این صورت بلیط دو طرفه برای مسافرت خارجی الزامی است.

چه وسایلی می‌توانم داخل هواپیما ببرم؟

سپهرسیر: مطابق با قوانین یاتا هر مسافر بدون پرداخت هزینه اضافی، مجاز به حمل یک عدد کیف‌دستی، کتاب جیبی و یا کیف متناسب با لباس سفر، یک اورکت، پتو و یا ملحفه، یک چتر یا عصا، یک دوربین، مجله و روزنامه جهت مطالعه در پرواز، غذای نوزاد برای استفاده در پرواز، یک جفت عصای زیر بغل یا پشت‌بند و سایر اعضای مصنوعی از قبیل دست و پای مصنوعی که مسافر به آن‌ها وابسته باشد، است.

 

حمل بار در هواپیما

 

وسایلی مثل کالسکه نوزاد جزء بار هستند؟

سپهرسیر: وسایلی به مانند کالسکه نوزاد به صورت رایگان از شما دریافت و به هنگام فرود تحویل داده می‌شود. اما اگر شما وسایل ظریف دیگری با خود دارید، باید بدانید که بار هواپیما جای مناسبی برای آن‌ها نیست. البته می‌توانید به شرکت هواپیمای که بلیط هواپیمای آن را خریداری کرده‌اید هم مراجعه کنید و با پرداخت اندکی هزینه بیشتر، امکان حمل و نقل جداگانه و با احتیاط را فراهم کنید. هر چند بار هم توصیه نمی‌کنیم.

چه میزان بار می‌توانم به داخل کابین ببرم؟

سپهرسیر: یک چمدان با حداکثر وزن 5 تا 7 کیلوگرم به صورتی که زیر صندلی یا در محفظه بالای سر جای بگیرد.

 

آیا می توانم نام مسافر را تغییر دهم؟ 

سپهرسیر: به هیچ عنوان هیچ ایرلاینی تغییر نام انجام نمی‌دهد. در صورت درخواست برای عدم استفاده از بلیط تهیه شده، باید بلیط موجود را کنسل کنید و مجدداً بلیط جدید به نام مسافر جدید خریداری کنید.

تغییر نام بلیط هواپیما در سپهر

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range یکشنبه 09 دی 1397 remove_red_eye 5039 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
درسا :

چرا براى عید نوروز ٩٨ نرخ ندارین ؟؟ ما باید از الان پروازمون رو رزرو کنیم

مدیر سایت :

با سلام دوست عزیز به اطلاع شما می رسانیم، برنامه ی پروازی ایرلاین ها از سه ماه قبل برروی سایت قابل مشاهده است ، اما برای خرید بلیط قیمت مناسب تر بهتر است از پروازهای لحظه آخری یا یکماه مانده اقدام فرمایید.