{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، نکات طلایی در مورد بار مجازی که با خرید بلیط هواپیما می توانید با خود حمل کنید

بار مجاز در هواپیما به مقصد، نوع ایرلاین و کلاس پروازی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در بعضی ایرلاین های ارزان قیمت مثل پگاسوس ممکن است که شما فقط اجازه حمل یک ساک دستی کوچک را آن هم با وزن بسیار محدود داشته باشید و در بعضی پروازها می تواند چنین نباشد. به هر حل توجه به میزان بار مجاز از آن نکاتی است که در هنگام خرید بلیط هواپیما باید به خاطر داشته باشید تا شامل جریمه اضافه بار نشوید. با مجله سپهرسیر همراه شوید تا شما را با نکات طلایی میزان بارِ مجازهواپیما آشنا کنیم. 

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نکات طلایی در مورد بار مجازی که با خرید بلیط هواپیما می توانید با خود حمل کنید

حمل بار از آن دست کارهایی است که اکثر مسافران قبل یا بعد از خرید بلیط هواپیما درگیر آن می شوند. اینکه وزن بارشان چقدر باشد تا مجبور به پرداخت اضافه بار نشوند و یا اینکه ابعاد کیف دستی یا ساک مسافرتی به صورت مجاز چقدر است. این موارد بسیار مهم هستند. به ویژه در سفرهای خارجی و به صورت ویژه تر در پرواز با ایرلاین های خارجی، این موضوع اهمیت پیدا می کند. وقتی شما قرار است هزینه اضافه بار را به دلار بپردازید، احتمالا دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

در این مطلب تلاش کرده ایم به برخی نکات اشاره کنیم که توجه به آن ها می تواند به شما برای پیچیدن ساک دستی و چمدان مسافرتی کمک کند. این نکات به صورت عمومی بیان می شوند اما حواستان باشد که حساسیت برای پروازهای خارجی بیشتر است.
 

نکات طلایی در مورد باز مجاز هواپیما-خرید بلیط هواپیما

 

همین حالا اپلیکیشن سپهرسیر رو دانلود کن و از مزیت هاش بهره مند شو!

شرایط بار مجاز به چه عواملی وابسته است؟

قبل از هرچیز بهتر است در مورد شرایطی که می تواند میزان بار مجاز برای حمل در طول سفر را تغییر دهد، صحبت کنیم. اطلاع از این شرایط به شما کمک می کند که با تغییر در برخی شرایط پرواز نسبت به پروازهای قبلی، به دنبال میزان بار مجاز برای شرایط جدید باشید.

اولین نکته ای که می تواند شرایط بار مجاز را تغییر دهد ایرلاین است. هر ایرلاین قوانین مخصوص به خود را دارد. در نتیجه شما باید در هنگام خرید بلیط هواپیما، به ایرلاینی که از آن خرید می کنید و شرایط بار مجاز آن توجه داشته باشید. ممکن است دو پرواز به مقصدی یکسان با دو ایرلاین مختلف، شرایط متفاتی داشته باشد. فرض کنید می خواهید به دبی سفر کنید. قطعا شرایط بار مجاز ایرلاین فلای دبی با ایران ایر متفاوت است. در نتیجه اگر میزان بار مجاز برایتان اهمیت دارد، بهتر است حتما قبل از خرید بلیط از میزان دقیق بار مجاز ایرلاین ها مطلع شده و سپس خرید انجام دهید.

موضوع بعدی که در میزان بار مجاز تاثیر می گذارد، کلاس پروازی است. همانطور که می دانید کلاس های پروازی مختلفی تعریف شده که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. یکی از تفاوت های کلاس پروازی، تعداد چمدان و کیف دستی و میزان وزن هر کدام از آن ها است. یعنی ممکن است در یک ایرلاین، میزان بار مجاز فرست کلاس دو برابر اکونومی کلاس باشد. در نتیجه در هنگام خرید بلیط، از میزان بار مجاز کلاس پروازی خود مطلع شوید و به اطلاعات ناقص برخی سایت ها توجه نکنید.

مسیر پروازی نیز ممکن است در میزان بار مجاز تاثیر بگذارد. برای مثال برخی از ایرلاین های شرق آسیا مثل شرکت مالزی ایرلاینز، در سفرهایی که به دیگر کشورهای شرق آسیا دارد، میزان بار را در تمامی کلاس های پروازی افزایش داده است. برخی از ایرلاین های ایرانی نیز میزان بار برای پروازهای داخلی را بیشتر از خارجی تعیین می کنند. بهتر است در این مورد قبل از خرید یا بعد از آن، اطلاعات کسب کنید تا مجبور به پرداخت اضافه بار نباشید.
 

وزن بار مجاز داخل چمدان و ساک دستی داخل هواپیما-خرید بلیط


وزن هر چمدان یا وزن مجموع؛ کدام ملاک است؟

یکی از نکات طلایی که برخی مسافران به آن توجه نمی کنند، میزان وزن هر چمدان است. برای مثال ممکن است یک ایرلاین برای هر نفر 20 کیلوگرم بار مجاز در نظر گرفته باشد. اگر شما دو نفر باشید، نمی توانید درون یک چمدان 40 کیلوگرم وسیله قرار دهید. بلکه محدودیت هایی برای وزن هر چمدان نیز وجود دارد.

این موضوع کاملا وابسته به ایرلاین است. برخی ایرلاین ها تاکید ویژه ای بر روی وزن هر چمدان دارند. برای مثال یک ایرلاین وزن بار مجاز برای اکونومی کلاس به ازای هر نفر را دو چمدان حداکثر 20 کیلوگرمی تعیین کرده است. وقتی شما 3 بلیط داشته باشید، می توانید 6 چمدان به قسمت بار تحویل دهید که هیچ کدام نباید وزنی بیشتر از 20 کیلوگرم داشته باشند. در برخی ایرلاین ها نیز محدودیت متفاوت است. ممکن است به شما گفته شود که برای این سه بلیط هر چمدان می تواند تا 30 کیلوگرم وزن داشته باشد. در این صورت از تعداد چمدان هایتان کاسته شده و سفرتان ساده تر می شود. 

این حساسیت به دلایل مختلفی انجام می شود. هر چند در پروازهای داخل ایران چنین حساسیتی کمتر اتفاق می افتد. در نتیجه بهتر است پس از خرید بلیط هواپیما و اطلاع از میزان بار مجاز، در هنگام پیچیدن چمدان خود، یک ترازو به همراه داشته باشید تا وزن هر چمدان را اندازه بگیرید. در این صورت خیالتان از هر بابت راحت است.

 

بار مجاز هواپیما در سفرهای خارجی و داخلی-خرید بلیط هواپیما


نکاتی که باید در مورد کیف دستی بدانید

بهتر است توجه داشته باشید که حساسیت بیشتری بر روی کیف دستی وجود دارد. چه از نظر ابعاد که ممکن است به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد و چه از نظر وزن! در نتیجه بهتر است تمامی استانداردهای ایرلاین را بسته به کلاس پروازی و مسیر سفر مطالعه کنید. پس از اینکه اقدام به خرید بلیط هواپیما کردید، هم در مورد شرایط وزن و ابعاد و هم در مورد وسایل ممنوعه برای ورود به هواپیما اطلاع نموده تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

حواستان را جمع کنید. برخی وسایل را بهتر است در کیف دستی خود جای دهید. وسایلی مثل لپ تاپ و تبلت یا وسایل گران قیمت مثل طلا و پول نقد که امکان گم شدن آن در چمدان وجود دارد را در کیف دستی بگذارید. در این صورت خیالتان از نظر امنیت وسایل ارزشمند راحت تر خواهد بود و در طول سفر استرس ندارید. این موضوع را جدی بگیرید

کیف دستی یا چمدان مجاز در هر ایرلاین ابعاد مختلفی دارد. به طور معمول ابعاد 45 سانتی متر در 56 سانتی متر برای عرض و طول و همچنین 25 سانتی متر برای ارتفاع در نظر گرفته می شود. حتما بعد از نهایی شدن خرید بلیط هواپیما، از سایت های معتبر در مورد ابعاد مجاز ایرلاین اطلاعات کسب کنید.
 

میزان بار مجاز چمدان و ساک دستی در هواپیما-خرید بلیط هواپیما


نکته پایانی اینکه بسته به قوانین سازمان هواپیمایی ایران یا هر کشور دیگر، ممکن است قرارگیری برخی اشیاء در کیف دستی غیرمجاز باشد یا برای خروج آن ها از کشور مبداء نیاز به اخذ برخی مجوزها از سازمان های ذی ربط وجود داشته باشد. بهتر است در این زمینه نیز در موقع خرید بلیط از کانتر فروش اطلاعات کسب کنید.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range یکشنبه 13 مرداد 1398 remove_red_eye 3261 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0