{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، چطور مرحله امنیتی فرودگاه را سریعتر پشت سر بگذاریم؟

عبور از مرحله امنیتی فرودگاه یکی از مهمترین و گاهی وقت گیرترین مراحل در سفرهای هوایی است. در این مرحله باید تمام وسایل همراه خود از قبیل کت و پالتو و حتی کفش های تان را در سبد مخصوص قرار دهید و از گیت امنیت فرودگاه عبور کنید. در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم عبور از مرحله امنیت را برایتان بازگو کنیم. با مجله سپهرسیر همراه شوید. 

زمان مطالعه: 5 دقیقه

چگونه مرحله امنیتی فرودگاه را سریعتر پشت سر بگذاریم؟

یکی از سخت ترین لحظات سفر، زمانی است که شما در صف انتظار برای بررسی های امنیتی هستید. این نوع وارسی چندین بار ممکن است تا زمان سوار شدن به هواپیما برای موارد مختلف اتفاق بیافتد. بسیاری از افراد به همین دلیل از خرید بلیط هواپیما خودداری می کنند و ترجیح می دهند مسافت های کوتاه را بدون هواپیما طی کنند. البته این تمام ماجرا نیست. اگر برخی نکات ساده و پیش پا افتاده را رعایت کنید، احتمالا از مرحله امنیتی فرودگاه سریعتر عبور خواهید کرد. اگر تمامی مسافران این اطلاعات را داشته باشند یا شما به آنها گوشزد کنید، همه چیز سریعتر و به خوبی پیش خواهد رفت.

اگر با خرید بلیط هواپیما قصد سفر به شهرهای داخلی ایران یا کشورهای خارجی را داشته باشید، در هر صورت باید برخی مراحل امنیتی را سپری کنید. تنها موردی که در پروازهای خارجی ممکن است زمان بر باشد، چک کردن پاسپورت است. دیگر موارد تقریبا به صورت یکسان هستند و برای تمامی سفرها باید مورد توجه قرار گیرند. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد تا اگر خرید بلیط هواپیما را به صورت آنلاین انجام دادید که در وقت خود صرفه جویی کنید، در صف مرحله امنیتی فرودگاه هم معطل نشوید.
 

جطور مرحله امنیتی فرودگاه را سریع تر پشت سر بگذاریم؟

 

سپهر اَپ
یک مرجع کامل برای یک سفرعالی 
پرواز، قطار، هتل، تور، اتوبوس با امکان استرداد آنلاین

همین الان دانلودش کن

به اینترنت اعتماد نکنید!

یکی از موارد مهمی که باعث می شود شما یا دیگران در صف امنیتی پرواز معطل شوید، اعتماد بی جا به اینترنت در پروازهایی است که بلیط چاپی ندارد. با توجه به اینکه تقریبا ایرلاین های بزرگ دنیا و حتی بسیاری از ایرلاین های ایرانی در صدد حذف بلیط کاغذی هستند، نیاز است نسخه ای از بلیط که احتمالا شامل QR Code است را به مسئول مربوطه نشان دهید. احتمال را در نظر بگیرید و فرض کنید در فرودگاه اینترنت پاسخگو نیست؛ حتی گاهی در  بهترین فرودگاه های جهان هم  ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشید. 

برای اینکه با مشکل مواجه نشوید، یک اسکرین شات از بوردینگ پاسی که به صورت آنلاین دریافت کرده اید (کارت پرواز) تهیه کنید. در بوردینگ پاس تمام اطلاعات مورد نیاز برای پرواز قرار گرفته و در نتیجه در صورت عدم اتصال به اینترنت، می توانید اسکرین شات را روی گوشی خود به مسئول امنیت نشان دهید. به همین سادگی در وقت خود و افراد پشت سرتان صرفه جویی خواهد شد.
 

نمایش QR در مرحله چک این فرودگاه


مایعات را بسته بندی کنید!

هر مسافر می تواند 100 میلی لیتر مایعات با خود به داخل هواپیما ببرد. در واقع هرچیزی که حالت روان داشته باشد، در دسته مایعات قرار می گیرد. برای مثال خمیردندان، اسپری خوشبو کننده، مربا، لوازم آرایشی و.. از نظر مسئولانی که باید در مرحله امنیتی فرودگاه وسایل شما را بررسی کنند، مایع هستند. اگر مایعاتی که به همراه دارید را بسته بندی نکرده باشید، باید با نایلون هایی که در اختیارتان گذاشته می شود، آنها را بسته بندی کنید.

حالا که با خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی از شر ترافیک خیابان ها برای مراجعه حضوری به دفاتر مسافرتی، راحت شده اید، با یک بسته بندی ساده مایعات در منزل، می توانید از معطل ماندن در صف مرحله امنیتی فرودگاه نیز خلاص شوید. خیلی ساده است؛ تمامی مایعاتی که به همراه دارید را درون نایلون های شفاف قرار داده و بسته بندی کنید. زیپ کیپ هم گزینه خوبی برای این کار است.
 

بسته بندی مایعات در پرواز-خرید بلیط هواپیما


زمان پرواز را در نظر داشته باشید!

یکی از نکات مهم، زمانی است که برای پرواز در خرید بلیط هواپیما مشخص کرده اید. تا جای ممکن پرواز را برای ابتدای صبح یا انتهای شب یا حتی نیمه شب رزرو کنید. این کار به شما کمک می کند تا خیلی سریعتر از مراحل مختلف عبور کنید. البته بهتر است به خاطر داشته باشید که هزینه خرید بلیط هواپیما برای زمان های گفته شده، بسیار پایین تر از زمان هایی مثل وسط روز است.
 

خرید بلیط هواپیما در زمان مناسب-خرید بلیط هواپیما


وسایل الکترونیکی خود را آماده کنید!

هر وسیله الکترونیکی داشته باشید که اندازه آن از تلفن های همراه هوشمند بزرگتر باشد، توسط مسئولان مرحله امنیتی چک می شود. این وسایل می تواند شامل لپ تاپ، دوربین حرفه ای و حتی تبلت باشد. با توجه به اینکه بررسی این وسایل قطعی است؛ بهتر است قبل از رسیدن به مسئول مربوطه، تمامی وسایل الکترونیکی را از کیف خارج کنید. البته یکی از نکات مهمی که باید در پیچیدن ساک نیز به آن توجه شود، در دسترس بودن چنین وسایلی است.

 

تلفن همراه را در سبد امنیت نگذارید!

این موضوع مهمی است. به ویژه اگر بوردینگ پاس شما در داخل موبایلتان قرار دارد، نباید موبایل را در سبد امنیت قرار دهید. در این صورت پس از طی کردن مرحله امنیتی فرودگاه باید منتظر وسایل خود باشید تا بتوانید بقیه مراحل را طی کنید. می توانید تلفن همراه را درون ساک دستی قرار دهید یا آن را به دست بگیرید. مطمئن باشید با همین کار ساده زمان زیادی را صرفه جویی کرده اید.

 

در انتخاب پوشش خود دقت کنید!

یکی از مهمترین نکاتی که عدم رعایت آن باعث می شود در مرحله امنیتی فرودگاه معطل شوید، پوشش نامناسب برای سفر هوایی است. یکی از مهمترین این موارد پوشیدن کفش های بنددار است. با توجه به اینکه ممکن است از شما خواسته شود کفش های خود را در بیاورید، بستن بند کفش به شدت وقت گیر خواهد بود. می توانید از کفش های بدون بند و یا حتی صندل استفاده کنید. این نکته مهمی است که هم از معطل ماندن شما در مرحله امنیتی فرودگاه جلوگیری می کند و هم راحتی شما در پروازهای طولانی را به ارمغان می آورد.

نکته بعدی عدم استفاده از جواهرات بزرگ است. انگشترهای بزرگ یا گردنبندهای بزرگ مشکل ساز هستند. تا جای ممکن از این اکسسوری ها استفاده نکنید. اگر با خرید بلیط هواپیما قرار است به عروسی بروید یا به هر دلیلی این اکسسوری ها را نیاز دارید، بهتر است آن ها را در کیف دستی قرار دهید.

 

چمدان را زیاد پر نکنید!

نکات بستن چمدان بسیار مهم است. یکی از این نکات عدم پر کردن زیاد چمدان است که هم ممکن است باعث خراب شن چمدان شود و هم وقت زیادی از شما را در سف مرحله امنیتی فرودگاه هدر دهد. بررسی کامل چمدان وظیفه مسئولان این بخش است اما بهتر است شما نیز مراعات کنید تا دچار مشکل نشوید.
 

چمدان سفر خود را زیاد پر نکنید-خرید بلیط هواپیما


قبل از رسیدن به مرحله چک کردن، آماده شوید!

نکته پایانی اینکه قرار نیست تا انتهای صف بیکار بایستید و تازه وقتی نوبت شما شد، لباس و کفش و کمربند و.. را دربیاورید. در همان صف هم می توانید مواردی که قرار است در سبد قرار دهید یا از تن درآورید را انجام دهید. مطمئن باشید همین کار هم در وقت شما صرفه جویی می کند.

در انتها دقت کنید بعد از برنامه ریزی برای سفر خود، و خرید بلیط هواپیما تمامی نکات لازم برای یک سفر راحت را از قبیل بستن چمدان، دانستن لیست اشیا ممنوعه در پرواز و .. را بدانید تا علاوه بر عبور سریع از مرحله امنیتی فرودگاه بتوانید سفر خوشی را تجربه کنید.
 

آماده شدن قبل از رسیدن به مرحله ی چک این هواپیما

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

ثبت نظر
chat 0