{{ctrl.notification}}
سپهر سیر ، چه اطلاعاتی برای خرید بلیط هواپیما لازم است

اطلاعاتی که برای خرید بلیط هواپیما نیاز داریم!

خرید بلیط هواپیما امروزه نسبت به گذشته بسیار آسان شده است. فقط کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا بتوانید به راحتی و با استفاده از گوشی موبایل یا لب تاپ و حتی پشت میز کار خود بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان را رزرو کنید و یا حتی به خرید نهایی برسانید. البته بحثی نیست که اگر بخواهید برای خرید بلیطتان به یکی از وب سایت های فروش آنلاین مراجعه کنید و یا برای خرید حضوری از یک دفتر خدمات مسافرتی اقدام کنید، تفاوتهایی وجود دارد اما در حالت کلی برای رزرو بلیط هواپیما به اطلاعات یکسانی نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم  به شما بگوییم که چه اطلاعاتی را حتما باید قبل از خرید یا رزرو بلیط هواپیما در اختیار داشته باشید. با سپهرسیر همراه باشید.

 

قبل از هر اقدامی پیشنهاد می کنیم اول مقاله "خرید بلیط هواپیما و نکاتی که باید درباره آن بدانیم" را مطالعه کنید. 

 

چه اطلاعاتی برای خرید بلیط هواپیما لازم است - سپهرسیر

اطلاعات مورد نیاز قبل از اقدام برای خرید بلیط هواپیما

به هر قصد و نیتی که عازم سفر هوایی باشید قبل از رزرو باید اطلاعاتی درباره رزروتان از پیش بدانید. این اطلاعات شامل اطلاعات پایه، اطلاعات شخصی، هزینه  و موارد دیگر می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

 

راستی اگر می خواهید به همراه کودکتان سفر کنید  توصیه می کنم مقاله "نکات مهم در خرید بلیط هواپیما برای کودکان" را بخوانید.

 

1.اطلاعات پایه

اولین اطلاعات مورد نیاز برای رزرو بلیط هواپیما، جزئیات سفر می‌باشد. باید اول زمان رفت و برگشت را تعیین کنید، مبدا و مقصد را در نظر داشته باشید و با توجه به آن بررسی کنید که آیا در چنین روزی امکان خرید بلیط هواپیما وجود دارد یا خیر. اگر پرواز مورد نظرتان در تاریخ مشخصی که قصد سفر دارید وجود داشت، سپس باید فرودگاه مبدا و مقصد و تعداد همسفران خود را تعیین کنید.

2.اطلاعات شخصی

بعد از اینکه خیالتان از موجود بودن پرواز در تاریخ مورد نظر مطمئن شد، اطلاعات بعدی که مورد نیاز است، اطلاعات شخصی است. این داده‌ها شامل نام و نام خانوادگی، سن، تاریخ تولد، جنسیت، کد ملی و شماره شناسنامه است. البته شما برای خرید بلیط هواپیما برای شخصی دیگر هم به این این اطلاعات نیاز دارید.

یک مساله ای که باید خیلی به آن دقت کنید و متاسفانه بارها مشاهده شده است و مسافران در رابطه با این موضوع در فرودگاه معمولا به مشکل بر می خورند، درج اطلاعات درست در بلیط است. حتی یک اشتباه کوچک در نام مسافر می‌تواند برای شما دردسر ایجاد کند چرا که از نظر امنیتی این مساله در پرواز خیلی اهمیت دارد. توصیه می‌شود که حتما قبل از مرحله  ثبت نهایی رزرو بلیط هواپیما، اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و از درست بودن آن ها مطمئن شوید. اگر رزروتان را به صورت اینترنتی انجام می دهید، قبل از ثبت به شما صفحه ای نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات وارد شده را مشاهده و در صورت صحیح بودن، آن را تایید نمایید و اگر هم از یک آژانس مسافرتی خرید می‌کنید، متصدی موظف است که تمامی اطلاعات را برای شما بخواند تا از صحت آن مطمئن شوید.

3.سایر اطلاعات ضروری

اطلاعات دیگری که برای رزرو بلیط هواپیما نیاز دارید شامل مدت زمان اقامت، نوع هتل، نوع تور، نوع خدمات، نوع هواپیما و غیره است که می‌توانید هر کدام را بسته به پیشنهاداتی که به شما ارائه می شود، بررسی و انتخاب کنید.

4.تعیین بودجه

هنگامی که جزئیات سفرتان را مشخص کردید نوبت می رسد به تعیین بودجه بر اساس بهترین زمان، مسیر و کلاس پروازی. بعد از انتخاب پرواز مورد نظرتان حالا نوبت به مرحله خرید می رسد. اگر قصد خرید اینترنتی دارید و می خواهید از طریق درگاه های بانکی خرید کنید باید شماره 16 رقمی کارت اعتباری، رمز دوم cvv2 و آن را داشته باشید. اگر هم قصد خرید حضوری دارید که می‌توانید به صورت نقدی یا با همان کارت خود مبلغ بلیط را پرداخت کنید. فقط مهمترین نکته قبل از خرید بلیط هواپیما تعیین بودجه است و اینکه بدانید شما حداکثر چه مقدار می‌توانید برای سفر خود هزینه نمایید.

 

چه اطلاعاتی برای خرید بلیط هواپیما لازم است - سپهرسیر

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید آنلاین بلیط هواپیما

ثبت نظر
chat 1
darya :

رزرو بلیط هواپیما امکانپذیر هست ؟ یا حتما باید خرید شود؟

مدیر سایت :

با سلام.دوست عزیز رزرو بلیط فقط توسط آژانس های هواپیمایی که مستقیما با ایرلاین در ارتباط هستند امکانپذیر است. و زمان داده شده در هنگام خرید، برای ثبت اطلاعات کاربران در نظر گرفته شده است. همچنین برای رزرو بلیط شما می بایست با دفتر سپهرسیر تماس حاصل فرمایید تا با در نظر گرفتن شرایط هر ایرلاین برای مدت چند دقیقه پرواز را در حالت رزرو نگه دارند. شماره تماس:.051-37621919