{{ctrl.notification}}
فهرست اشیای ممنوعه در پرواز

معرفی فهرست اشیای ممنوعه در پرواز | خرید بلیط هواپیما از سپهرسیر

اطلاع از فهرست اشیای ممنوعه در پرواز حال چه پرواز داخلی و چه پرواز خارجی باشد،  کمک می کند تا زمان کمتری را در فرایند بازرسی فرودگاه از دست بدهید. فرودگاه ها امروزه از سیستم های امنیتی بسیار بالایی برخوردارند و موضوع امنیت پرواز نکته ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد.  در گذشته های نه چندان دور بحث های امنیتی زیاد مورد توجه مقامات فرودگاه ها نبود و مسافران می توانستند هرآنچه را می خواهند با خود به داخل هواپیما ببرند، اما امروزه تدابیر امنیتی بالایی در فرودگاه ها اعمال می شود که حتی می تواند عواقب بسیار بدی برای مسافرین خاطی به دنبال داشه باشد. البته زمانی که می گوییم فهرست اشیای ممنوعه پرواز، بیشتر منظورمان اشیایی است که در ساک دستی قرار می دهیم و با خود به داخل کابین می بریم. در این مقاله قصد داریم فهرستی از اشیائی که بردنِ آن به داخل هواپیما ممنوع است ارائه دهیم. با سپهرسیر همراه شوید.


فهرست اشیای ممنوعه در پرواز - سپهرسیر

بردن چه اقلامی به داخل هواپیما ممنوع است؟

1. اشیایی که نباید همراه خود  داخل کابین هواپیما ببرید:
 

فرقی نمی کند که قصد استفاده از این اشیاء را داشته باشید یا فقط حاملِ آن باشید، بردن این اشیاء به کابین هواپیما ممنوع است. حال چه در ساک دستی تان باشد و چه در چمدانی که به قسمت بار تحویل می دهید.

• ابزارهای خطرناکی که می‌توانند به جان دیگر مسافران آسیب برسانند. مانند مواد متشعل‌زا، مواد منفجره، کپسول‌های شیمیایی، گازهای اشک آور، مواد بیهوش کننده، انواع اسیدهای صنعتی  که کاملا خطرناک هستند.

• باتری‌های لیتیومی (حتی اگر در اسباب بازی کودک شما به کار رفته باشد).

• مواردی که ورود آن به کشور مقصد کاملا ممنوع است. مثلا حمل ناخن گیر در کیف دستی شاید از نظر ما ایرانی ها موضوع پیش پا افتاده ای، اما همین ابزار کاربردی و کوچک می تواند شما را به دردسر بیاندازد و حمل آن جرم محسوب شود.

• انواع حیوانات اهلی و غیراهلی. بردن حیوانات به داخل هواپیما در تمامی کشورها ممنوع است.


اگر قصد سفر کرده اید همین حالا مقاله ترفندهایی برای بستن چمدان را بخوانید!
 

فهرست اشیای ممنوعه در پرواز - سپهرسیر
 

2. اشیای ممنوعه ای که نباید در کیف دستی خود حمل کنید!

بعضی  افراد ترجیح می دهند یک کیف دستی کوچک با خود به داخل هواپیما ببرند. به خصوص در پروازهای طولانی مدت، بردن کیف دستی به دنبال هواپیما کاملا طبیعی است. حملِ کیف دستی هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما مجاز نیستید هر چیزی داخل کیف دستی تان بگذارید و با این نیت که وسیله شخصی است آن را به داخل هواپیما ببرید. هر چند که این قانون تا حدود بسیار بالایی به قوانین و مقررات ایرلاین های مختلف بستگی دارد اما به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

 

• بردن تفنگ های اسباب بازی‌  به داخل هواپیما ممنوع است. بردن هر اسباب بازی که خطرناک باشد و موجب آسیب رساندن به دیگر مسافران شود.

• اشیای تیز یا هر شیئی که دارای بخش تیزی باشد مانند: چاقو، ناخن گیر، سوهان و غیره.

• بردن نخ و سوزن به داخل هواپیما ممنوع است. از آن جا که سوزن یک وسیله تیز محسوب می‌شود و می‌تواند خطرساز باشد و به بقیه مسافران آسیب وارد کند،  یک وسیله ممنوعه محسوب می‌شود.

• تجهیزات ورزشی بزرگ مانند چوب بیسبال یا دسته بدمینتون که از نظر قانونی کاملا خطرناک اند و در صورتی که بخواهید در سفر همراه خود ببرید باید آن‌ها را داخل چمدان اصلی قرار داده و به قسمت بار هواپیما تحویل دهید.

دستگاه‌هایی که در آن از باتری لیتیومی  استفاده می‌شود.


آسودگی خاطر در سفر دغدغه بسیاری از مسافران است. این مقاله به شما کمک می کند تا با خاطری آسوده تر سفر کنید.
 

فهرست اشیای ممنوعه در پرواز - سپهرسیر
 

3. چیزهای دیگری که نباید به داخل هواپیما ببریم!

اشیای ممنوعه در هواپیما فقط محدود به  بُرنده ها و مواد اشتعال زا نمی شود بلکه آیتم‌های دیگری را شامل می گردد که حتی از نظر قوانین بین المللی هم ممنوع اند. بعضی از این اقلام شاید از نظر مسافران ممنوع نباشند اما از نظر قوانین بین المللی حمل آنها جرم محسوب گردد. این اقلام عبارتند از:
 

• وسائل‌ شکستنی، البته وسائل شکستنی را می‌توان با هواپیما انتقال داد اما وسائلی که از نظر امنیتی خطرناک اند را نمی‌توان داخل کابین برد. بهتراست، از قبل با مسئولین فرودگاه در این خصوص صحبت کنید.

• طلا و پول و جواهرات زیاد که داخل چمدان یا کیف دستی خود قرار می‌دهید.

• کامپیوترها و دیگر وسائل الکترونیکی را نمی‌توان با خود و همراه کیف دستی داخل هواپیما برد و باید آنها را به قسمت بار تحویل دهید.

• داروهای خطرناک که بردن آن‌ها درکشور مقصد به عنوان مواد مخدر محسوب می‌شود.

• اسناد و مدارک مهم مملکتی و اشیاء قیمتی که خروج آن‌ها نیازمند داشتن مجوزهای لازم از دولت است.


سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range یکشنبه 10 تیر 1397 remove_red_eye 4456 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 1
زیبا :

حیوانات اهلی رو هم نمیشه به داخل پرواز برد ؟

مدیر سایت :

با عرض سلام، برای حیوانات قسمتی در بخش بار هواپیما در نظر گرفته شده که مسافرین باید سه ساعت قبل از پرواز، حیوان را در قفس با ابعاد مشخص و بدون غذا و آب تحویل بدهند. زیرا در قسمت مربوط به نگهداری حیوانات تمام شرایط برای حیوانات فراهم شده است.