{{ctrl.notification}}
چه وسایلی برای پیاده روی اربعین به همراه ببریم؟

چه وسایلی برای پیاده روی اربعین به همراه ببریم؟

پیاده روی اربعین یکی از مهمترین رویدادهای مذهبی در عصر حاضر است. هرچند این رویداد مذهبی از گذشته وجود داشته است اما رشد استقبال از آن در سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده است. تعداد زیادی از مردم ایران نیز در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند. در نتیجه اطلاع داشتن از برخی موارد می‌تواند در این سفر معنوی و خاص کمک ویژه‌ای به این افراد باشد. قبل از هرچیز لازم است تا با جاذبه‌های مذهبی نجف آشنا شوید و آن را بشناسید. و اطلاعاتی از آب و هوا،‌وسایل حمل و نقل و دیگر موارد ضروری اطلاعاتی داشته باشید. پس پیشنهاد می‌شود مقالات "جاذبه های مذهبی نجف"و "راهنمای سفر به نجف" را مطالعه نمایید.

سفر پیاده روی اربعین یک سفر خاص است که نمونه آن را در هیچ کجای دنیا نمی‌بینید. به همین علت نکات آماده کردن وسایل برای سفر به عراق نیز بر اساس تجربه چندین سال گذشته تهیه می‌شود. در ادامه سعی کرده‌ایم به مهمترین وسایلی که باید برای پیاده روی اربعین به همراه داشته باشید اشاره کنیم.

 

وسایل مهم سفر به اربعین

1. کوله پشتی مناسب

اولین و البته مهمترین وسیله‌ای که باید با خود در سفر پیاده روی اربعین به همراه داشته باشید، یک کوله پشتی مناسب است. خرید کوله پشتی مناسب سفر به شما کمک می کند تا وسایل مورد نیاز برای پیاده روی اربعین را درون آن گذاشته تا حمل آن ها ساده تر شود. سعی کنید یک کوله پشتی مناسب انتخاب کنید تا سفر شما در پیاده روی اربعین بدون مشکل سپری شود. هرچه کوله پشتی ایستاده تر باشد، حمل آن نیز فشار کمتری به ستون فقرات می‌آورد. برای دسته بندی بهتر لباس و دیگر مواردی که با کوله حمل می‌کنید، بهتر است یک کوله پشتی با تعداد جیب بالا انتخاب نمایید.

2. کفش پیاده روی

توجه کنید که شما برای پیمودن یک مسیر طولانی، نیاز به کفش پیاده روی دارید. حتما قبل از اینکه راهی عراق شوید، یک کفش مناسب تهیه کنید. اگر مجبور هستید کفش نو تهیه کنید، سعی کنید از چند روز قبل از سفر آن را خریداری کرده و با آن در طول روز راه بروید. در این صورت هم شما به کفش نو عادت می‌کنید و هم کفش به اصطلاح جا باز می‌کند. انتخاب کفش و کوله پشتی مهم‌ترین نیاز هر مسافری است که قصد زیارت امام حسین(ع) در اربعین را دارد.

3. وسایل شخصی

حتما وسایل شخصی خود را درون کوله پشتی بگذارید. چند دست لباس و لباس زیر، عطر، مسواک، حوله، جوراب و... را در کوله پشتی جای دهید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. وسایل شخصی مهمترین قسمت کوله پشتی شما را در بر می‌گیرد.

4. کیف پاسپورتی

حتما اقدام به خرید کیف‌های پاسپورتی کنید. درون این کیف‌ها می‌توانید پول نقد و پاسپورت خود را قرار دهید و با استفاده از بندی که دارد، آن را به دور گردن خود بیاندازید. استفاده از کیف پاسپورتی احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن پاسپورت و پول نقد را کاهش می‌دهد چرا که همواره در پیش شماست. حتما کیف پاسپورتی خریداری کنید که علاوه بر قسمت اصلی برای قرار گیری پاسپورت، یک یا دو قسمت زیپ دار دیگر نیز برای قرار دادن پول نقد داشته باشد.

5. مراقبت از آفتاب

اگر با آفتاب سوزان در مسیر پیاده روی مشکل دارید، وسایل و تجهیزات مراقبت از آفتاب و جلوگیری از تابش آفتاب به پوست یا چشم را به همراه داشته باشید. عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه نقاب دار، چتر و بسیاری از موارد دیگر به شما در جلوگیری از تاثیرگذاری آفتاب بر پوست کمک خواهند کرد.

6. قرص های ضروری

مشخص است که در سفر پیاده روی اربعین باید حتما قرص هایی که مصرف می کنید را به همراه ببرید. به ویژه افرادی که قرص قند یا انسولین استفاده می‌کنند، حتما قرص‌های مخصوص به خود را به همراه داشته باشند. به جز قرص‌های مربوط به بیماری خود، قرص‌های عمومی مثل قرص سرماخوردگی، گرمازدگی، تهوع و دل درد به همراه داشته باشید. پماد مخصوص برطرف کردن عرق سوز شدن نیز در موارد مختلفی به کار شما یا همراهانتان می آید.

7. لباس گرم

با توجه به اینکه پیاده روی اربعین در فصل پاییز است، شب ها هوا سرد می‌شود. به ویژه ممکن است در مسیر یا در یکی از شهرهای کربلا یا نجف باران ببارد. در نتیجه بهتر است در کوله پشتی خود، حتما کلاه و دستکش و لباس گرم نیز قرار دهید.

8. کیسه خواب

هرچند کیسه خواب از وسایل ضروری برای پیاده روی اربعین نیست؛ اما اگر می‌توانید با خود کیسه خواب به همراه ببرید. به همراه داشتن کیسه خواب کمک می‌کند تا در صورتی که نتوانستید محل اسکان مناسبی بیابید، از کیسه خواب استفاده کنید. در بسیاری از موکب‌ها نیز حتی با وجود حفاظ های دور، هوا سرد و یا پر از گرد و خاک می‌شود که در این شرایط نیز استفاده از کیسه خواب راهکار مناسبی است.

9. ماسک یکبار مصرف

هوا در مسیر نجف تا کربلا اصلا قابل پیش بینی نیست. در بسیاری از مواقع ممکن است طوفان شن راه بیوفتد و یا هوا به هر نحوی آلوده شود. در این شرایط بهتر است ماسک بزنید. البته با وجود میلیون‌ها نفر انسان در این پیاده روی، ممکن است بیماری‌های واگیردار زیادی در زمان پیاده روی منتقل شود. به همین علت حتما باید با خود ماسک به همراه برده و مدام آن را تعویض کنید.

10. پول عراقی

به همراه داشتن دینار عراق در هنگام مراجعه به این کشور ضروری است. هرچند بسیاری از تاکسی ها و فروشندگان و... پول ایرانی را قبول می‌کنند، اما بهتر است دینار به همراه داشته باشید. البته تمهیداتی اندیشیده شده است تا شما بتوانید دینار مورد نیاز خود را از شعب بانک ملی در عراق دریافت نمایید.

 

وسایل سفر به اربعین

date_range پنجشنبه 03 آبان 1397 remove_red_eye 5063 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0