{{ctrl.notification}}

از چه راه هایی می توانیم ویزا بگیریم؟

راه های گرفتن ویزا همراه با سپهرسیر

دیدن مردم سراسر جهان و تجربه زندگی کوتاه مدت در کشورهای خارجی می‌تواند سختی‌های اخذ ویزا را برطرف کند. برای داشتن یک سفر خوب خارجی حتماً عجله می کنید که بلیط چارتری خریداری کنید و زمان‌هایی که رزرو هتل ارزان‌تر است اقدام به انجام آن می کنید. اما غافل از این هستید که اخذ ویزا می‌تواند همه آرزوهای شما در سفر را نقش بر آب کند. باید بدانید که اخذ ویزا و داشتن آن برای سفر کردن از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هم واجب‌تر است. برخی از کشورهای خارجی برای صادر کردن ویزا به شدت سخت‌گیرانه عمل می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به سادگی، روند ویزا شما را پیگیری و صادر می‌نمایند. برای آشنایی شما عزیزان سپهر سیر تصمیم گرفته است تا در سری مقالات کامل و جامع انواع ویزا و نحوه اخذ آن‌ها را به شما آموزش دهد.

شاید برای شما سؤال بوده است که چرا باید به شرکت‌های مسافرتی برای اخذ ویزا مراجعه کنید یا چرا برخی از افراد برای اخذ ویزا نیازی به سفارت ندارند و اینترنتی می‌توانند ویزا بگیرند. تمامی این روش‌ها در مقاله پیش روی شما توضیح داده‌ شده است. با خیال آسوده کنار ما باشید تا مشکلاتی که در روند اخذ ویزا داشتید را یک به یک حل کنیم. دستگیره چمدان را رها کنید و تشخیص دهید که باید چگونه برای گرفتن ویزا کشور مقصد سفر اقدام کنید.

راه های گرفتن ویزا همراه با سپهرسیر

روش‌های اخذ ویزا مسافرتی

گرفتن ویزا بستگی به کشور مقصد دارد. برخی از کشورها امکان صدور ویزا به صورت اینترنتی را برای مسافران فراهم کرده است اما برخی دیگر فقط و فقط با مراجعه مسافر به یکی از سفارت‌ها و درخواست‌های حضوری امکان صدور ویزا دارند. برای گرفتن ویزا برای کشورهایی که در ایران سفارت دارند، می‌توانید به صورت مستقیم به خود سفارت مراجعه کنید و برگه‌های مخصوص ویزا را به همراه مدارک مورد نظر پر کنید و تحویل دهید. برخی دیگر از کشورها وجود دارد که اخذ ویزا برای سفر به آن‌ها منوط به مراجعه فرد از طریق یک شرکت گردشگری و تفریحی است. شما برای اخذ ویزا سنگاپور و امارت نیاز دارید که از طریق آژانسی به مانند سهپرسیر اقدام به گرفتن ویزا کنید. همچنین اگر مقصد سفر شما کشوری باشد که صف ویزای طولانی برای گرفتن حضوری ویزا جلو آن صف کشیده است، استفاده از آژانس گردشگری گزینه خوبی برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه است. کشورهایی به مانند استرالیا و نیوزلند هستند که فقط از طریق ارسال درخواست به صورت ایمیل اقدام به صدور ویزا می‌کنند و مراجعه حضوری شما به سفارت یا آژانس هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

 

نحوه گرفتن ویزا همراه با سپهرسیر

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

گذرنامه با اعتبار بیش از سه ماه بعد از مدت سفر که این مدت می‌تواند برای کشورهای مختلف متفاوت باشد. در برخی از کشورها تا شش ماه هم زمان گذرنامه اهمیت دارد.

فرم ویزای پر شده به صورت آنلاین یا دستی

مدرکی که به کاردار کشور مقصد نشان دهد شما می‌خواهید به کشور خودتان بازگردید. این مدرک می‌تواند گواهی اشتغال به تحصیل، سند ملکی و یا موارد دیگر که سفارت از شما می‌خواهد باشد.

مدارکی که نشان دهد شما تمکین مالی کافی برای سفر دارید به مانند حساب بانکی، سند ملکی و اوراق سهام یا مواردی که سفارت از شما درخواست می‌کند.

عکس مخصوص به صورت چاپ شده یا دیجیتالی که بر اساس معیارهای هر کشوری می‌تواند متفاوت باشد.

رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت. در برخی موارد مشاهده شده است که سفارت از مسافران بلیط های چاپ شده و خریداری شده را درخواست کرده است.

اگر قرار است که ویزا خویشاوندی یا ملاقات دوست بگیرید، می‌بایست مدرک لازم برای دعوت‌نامه را هم به همراه سایر مدارک به سفارت تقدیم کنید.

ارائه مدرک رزرو هتل در کشور مقصد هم می‌تواند یکی دیگر از مواردی باشد که سفارت از شما می‌خواهد.

بیمه مسافرتی حتی اگر سفارت برای اخذ ویزا از شما درخواست نکرده باشد هم لازم و ضروری است.

 

چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازم است

 

پیش‌نیازهای ویزا

بسیاری از سفارت‌خانه‌ها مدارک فارسی از شما قبول نمی‌کنند و شما باید هزینه اضافی برای ترجمه رسمی آن‌ها به آن زبان هزینه کنید. برای مثال سند یا هر برگه دیگر را می‌بایست ترجمه کرده و به سفارت بدهید. اما برخی از سفارت‌ها در این مورد سخت‌گیری آنچنانی نشان نمی‌دهند و مدارک فارسی را هم از شما قبول می‌کنند. از این سفارت‌خانه‌های خوب یکی فرانسه است.

 

امکان تمدید ویزا در سفر

اگر سفر به شما خوش گذشته باشد و بخواهید که مدت بیشتری در کشور مقصد اقامت کنید می‌بایست کاردار سفارت و همچنین مأمورین صدور ویزا را در کشور مقصد قانع کنید تا دوباره ویزا شما را تمدید کنند. امیدواریم که دلیل قانع کننده‌ای برای این کار داشته باشید چرا که غالب مأموران به راحتی اجازه صدور دوباره ویزا به شما را نمی‌دهند. در صورت تمدید ویزا در کشور مقصد، در دفعات بعدی روی صدور ویزای شما سختگیری بیشتری خواهد شد.

 

اتمام ویزا در میانه سفر

اگر ویزای شما زمان کافی نداشته باشد شما اجازه ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت. در صورتی که ویزای شما بر اساس اقامت طولانی مدت شما که متجاوز از روزهای سفر برنامه‌ریزی شده شود، بایست به ازای هر روزی که در کشور مقصد مانده بودید، خسارت بدهید و به احتمال زیاد تا مدتی ویزا مسافرتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

 

ویزا و راه های اخذ ویزا همراه با سپهرسیر

 

 

شما می‌توانید بلیط سفر هوایی خودتان را به صورت بلیط چارتری یا بلیط سیستمی از سپهر سیر تهیه کنید. همچنین برای رزرو تور خارجی با قیمت مناسب با ما در تماس باشید. ما به اینکه شما را داریم افتخار می‌کنیم و سعی بر عرضه خدمات مسافرتی ایدئال و شایسته شما همراهان هستیم.

ثبت نظر
chat 0