{{ctrl.notification}}

خرید بلیط هواپیما ایران ایر از سپهر سیر

سپهرسیر، خرید بلیط هواپیما از ایرلاین ایران ایر(هما)

ایران ایر به عنوان یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی ایرانی شناخته می شود. این ایرلاین سابقه درخشانی داشته و در طول سال های متمادی با تمامی مشکلات و کمبودها، توانسته به عنوان شرکت پرچمدار ایران در جهان شناخته شود. ناوگان هوایی مجهز، پرسنل حرفه ای و خدمات متنوع در ایران ایر کمک کرده اند تا این شرکت هواپیمایی در بین مسافران محبوبیت خاصی پیدا کند. به ویژه با اضافه شدن هواپیماهای جدید به لیست گزینه ها برای خرید بلیط هواپیما، امنیت پروازی ایران ایر نیز افزایش پیدا کرده است.

شرکت هواپیمایی ایران ایر از سال 1340 و پس از ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز متولد شد. به صورت رسمی این ایرلاین از نوروز 1341 کار خود را آغاز کرده و تاکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد. ایران ایر پیش از این با نام هواپیمایی ملی ایران (هما) شناخته می شد که پس از انقلاب، نام آن به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کرد اما نام "هما" همچنان بر روی آن باقی ماند. خرید بلیط هواپیما ایران ایر عموما با نام هواپیمایی هما عرضه می شود.

خرید بلیط هواپیما ایران ایر به سادگی و از طریق سایت سپهر سیر امکان پذیر است. همچنین برای خرید بلیط ارزان ایرلاین ایران ایر می توانید با مراجعه به اپلیکیشن اندروید یا IOS سپهر سیر، اقدام به خرید بلیط کنید. بهترین قیمت برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر را در سپهر سیر خواهید یافت.

 

خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ایران ایر

کلاس های پروازی ایران ایر

ایرلاین ایران ایر دارای دو کلاس پروازی است.     
 

           1. بیزینس کلاس (هما کلاس)

           2. اکونومی کلاس


این دو کلاس پروازی هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. البته شما برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مختلف، نمی توانید از خدمات بیزینس کلاس استفاده کنید. بیزینس کلاس ایرلاین ایران ایر تنها در برخی مسیرهای خاص در اختیار افراد قرار دارد؛ علت این است که تمامی هواپیماها چنین ویژگی را ندارند.

امکانات و خدمات این دو کلاس پروازی متفاوت است. چه در هنگام تحویل بار و چک-این و چه در طول پرواز، تفاوت هایی بین این دو کلاس پروازی وجود دارد. همچنین میزان بار قابل حمل دو کلاس پروازی هما کلاس و اکونومی کلاس متفاوت است. برای خرید بلیط هواپیما هما در کلاس های مختلف می توانید به سایت و اپلیکیشن سپهر مراجعه کنید.

 

هما کلاس ( بیزینس کلاس) هما

شما با خرید بلیط هما کلاس هواپیمایی ایران ایر به بهترین خدمات این ایرلاین دسترسی پیدا می کنید. وعده های غذایی و تنوع این وعده ها یکی از مهمترین تفاوت های بیزینس کلاس ایران ایر است. صندلی های عریض و فضای مناسبی که در اختیار مسافر قرار می گیرد نیز راحتی بیشتری را برای وی به همراه خواهد داشت. همچنین شما می توانید از لپ تاپ و امکانات تصویری فراهم شده در این کلاس پروازی استفاده کنید.

هما کلاس خود به چندین صورت است. دارندگان کارت نقره ای و طلایی که به نوعی از مشتریان وفادار این ایرلاین در خرید بلیط هواپیما هستند، اضافه‌بار رایگان نیز دارند. همچنین خدمات مشخصی به آن ها ارائه می شود که نشان از خاص بودن آن ها برای مدیریت این ایرلاین دارد.

 

اکونومی کلاس هما

اکونومی کلاس یا کلاس اقتصادی ایرلاین ایران ایر، همان کابین اصلی هواپیماهای مختلف است. بسته به نوع هواپیما و بزرگی آن، فضای صندلی ها ممکن است کم یا زیادتر باشد اما در هر صورت فاصله نسبتا کمی با یکدیگر دارند. تنوع غذایی در اکونومی کلاس کمتر از هماکلاس است و امکانات کمتری دارد. با این حال قیمت مناسب اکونومی کلاس باعث شده تا این کلاس پروازی همیشه خواهان داشته باشد.

 

خرید بلیط هواپیما اکونومی و بیزینس کلاس ایران ایر


میزان بار مجاز ایرلاین ایران ایر

بسیار مهم است که در هنگام خرید بلیط هواپیما از میزان بار مجاز پرواز اطلاع داشته باشید. بار مجاز ایران ایر بسته به داخلی یا خارجی بودن آن و همچنین نوع کلاس پروازی دارد.

 

بار مجاز دستی هواپیمایی ایران ایر

هرچند میزان وزن بار مجاز دستی در پروازهای مختلف متفاوت است؛ با این حال به صورت کلی تنها 1 بار مجاز برای ورود به داخل کابین است. این بار در کلاس اکونومی باید نهایتا 5 کیلوگرم و در هماکلاس 7 کیلوگرم باشد. ابعاد آن نیز نباید از 25 * 45 * 56 تجاوز کند. البته بهتر است این موضوع را در هنگام خرید بلیط هواپیما بپرسید. یکی از ویژگی‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما از سپهر سیر نیز همین است که می توانید با استفاده از پشتیبانان به صورت تلفنی و آنلاین سوالات خود را بپرسید.

 

بار مجاز برای قسمت بار هواپیمایی ابران ایر

در هنگام پذیرش بار نیز قوانینی وجود دارد که بسیار مهم است آن را رعایت کنید. علاوه بر اشیاء ممنوعه که نباید در چمدان خود قرار دهید، حتما باید وزن آن را در میزان مشخص شده نگه دارید تا مجبور به پرداخت هزینه نشوید.

میزان بار مجاز برای پروازهای داخلی و خارجی متفاوت است. همچنین کلاس های پروازی نیز میزان باز مجاز مختلفی دارند. در نتیجه بهتر است حتما قبل از مراجعه به فرودگاه اطلاعات لازم را در زمینه وزن بار در سفری که دارید کسب کنید تا مشکلی در فرودگاه نداشته باشید.


بار مجاز هواپیمایی ایران ایر


چک-این ایرلاین هما

ایران ایر در راستای ارائه خدمات نوین تلاش کرده تا با انواع راهکارهای آنلاین در دسترس مسافران باشد. علاوه بر اینکه شما امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر را از سایت های معتبر دارید، چک-این آنلاین ایران ایر نیز در برخی از فرودگاه های کشور مهیا شده است. در واقع شما می توانید به صورت اینترنتی چک-این خود را انجام دهید و با مراجعه به دستگاه های مخصوص در فرودگاه های مشخص شده، کارت پرواز دریافت کنید.

فرودگاه هایی که خدمات چک-این آنلاین و صدور کارت پرواز توسط دستگاه را انجام می دهند عبارتند از:

  • فرودگاه مهرآباد تهران
  • فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد
  • فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

در خدمات چک-این حتی شما می توانید شماره صندلی خود را نیز مشخص کنید و از این بابت کاملا به سلیقه مسافر احترام گذاشته می شود.

 

از کجا بلیط هواپیما ایران ایر بخریم؟

خرید بلیط هواپیما ایران ایر از سایت سپهر سیر قابل انجام است. ویژگی خرید از این سایت این است که شما می توانید با بیشترین تخفیف ممکن بلیط هواپیما را از سایت خریداری کنید. در واقع خرید بلیط ارزان هواپیما ایران ایر از سایت سپهر سیر به سادگی امکان پذیر است. علاوه بر سایت، اپلیکیشن اندروید و آی او اس سپهر سیر نیز گزینه های خوبی برای خرید بلیط آنلاین ایران ایر هستند.

خرید بلیط اکونومی و بیزینس کلاس از شرکت هواپیمایی ایران ایر

 

در پایان، قابل به ذکر است شما می توانید برای دانستن از قوانین استرداد کلاس های پروازی ایرلاین ایران ایر و دیگر شرکت های هواپیمایی به لینک مربوطه آن "قوانین استرداد بلیط هواپیما" مراجعه نمایید

ثبت نظر
chat 0