{{ctrl.notification}}

معرفی انواع ویزا و نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما خارجی

معرفی انواع ویزا و نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما خارجی

سفر کردن به کشورهای خارجی جذابیت و زیبایی خاص خودش را دارد. آشنایی بافرهنگ‌ها و مردم دیگر کشورها در کنار دیدن جاذبه‌های گردشگری آن فرصتی است که نباید آن را از دست داد. اما سفر به یک کشور خارجی فقط خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل در مقصد سفر نیست. مهم‌ترین کاری که هر کس قبل از سفر هوایی به خارج از کشور فکرش را کرده باشد، اخذ ویزا است. گرفتن ویزا و داشتن آن برای سفر خارجی لازم و ضروری است. برای برخی از افراد ترس از پیچیدگی مراحل اخذ ویزا باعث شده است که فکر سفر خارجی را از سر بیرون کنند. به همین دلیل سپهرسیر تصمیم گرفته است که در سری مقالات متعدد به شما در مورد انواع ویزا مسافرتی، نحوه گرفتن آن و نکاتی که باید در مورد اخذ ویزا کشور مقصد بدانید، صحبت کند.

اگر به دنبال پیدا کردن پاسخ سؤال خودتان در مورد انواع ویزا و همچنین نکات مهم در خرید بلیط هواپیما قبل از سفر خارجی هستید، مقاله پیش روی خودتان را با دقت هر چه بیشتر مطالعه کنید و در صورت وجود سؤال و تردید در مورد چگونگی گرفتن ویزا با ما در قسمت نظرات در ارتباط باشید تا سپهر سیر به شما و سؤالاتتان پاسخ قانع‌کننده بدهد.
 

انواع ویزا کارت همراه با سپهرسیر

قبل از هر کاری حتی، بستن چمدان و خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل در کشور مقصد مورد نظر خودتان می‌بایست به سراغ اخذ ویزا بروید. ممکن است بنا به دلایل خاصی شما نتوانید ویزا بگیرید یا ویزا در زمان مقرر صادر نشود، در این صورت بلیط هواپیما و همچنین رزرو هتلی که داشته‌اید یک خسارت بزرگ‌تر علاوه بر ناراحتی سفر برای شما به بار خواهد آورد. ویزا مسافرتی انواع گوناگونی دارد.


انواع ویزا بر اساس مدت اقامت
 

ویزا کوتاه‌مدت
 

ویزا تجاری: این ویزا مخصوص تجارت و انجام امور مالی صادر می‌شود و فرایند مخصوص به خودش را دارد. اگر سفر شما به کشور خارجی برای تفریح باشد نیازی به اخذ ویزای تجاری ندارید.

ویزا کار و تعطیلات: این ویزا برای شما اجازه سفر به کشور خارجی برای تفریح و تعطیلات به همراه توانایی کار کردن در مدت زمان، اقامت محدود می‌دهد. امکان اخذ این ویزا برای کشوری به مانند استرالیا تا چند سال قبل امکان‌پذیر بود اما مدتی است که لغو شده است.
 

ویزای ملاقات دوستان و آشنایان: برای گرفتن این ویزا شما لازم است که دعوت‌نامه از سوی دوست، فامیل یا آشنای خودتان تقدیم سفارت‌خانه کنید. با این دعوت‌نامه بر اساس امکان یا عدم امکان ملاقات، ویزا صادر می‌شود. محدودیت اقوام و دوستان در هر کشوری ممکن است متفاوت باشد.
 

ویزای توریستی: این ویزا برای کسانی که قصد مسافرت تفریحی و توریستی دارند صادر می‌شود و اجازه فعالیت‌های اقتصادی در آن داده نمی‌شود. شما برای مسافرت کردن و گذراندن تعطیلات به این ویزا نیاز دارید.


ویزای درمانی: برخی از بیماران برای درمان بیماری نیاز به سفر خارجی و بستری شدن در بیمارستان‌های خارج از ایران دارند. برای این افراد می‌توان ویزای درمانی گرفت که ازادی عمل بیشتر و همچنین محدودیت‌های کمتری برای افراد و مسافران دارد.


ویزای ترانزیت: این ویزا فقط برای گذر از یک کشور به کشور دیگر صادر می‌شود و شما نمی‌توانید در کشوری که ویزای ترانزیتی آن را دارید به مدت زیاد اقامت داشته باشید.

 

ویزا بلند مدت
 

ویزا انواع گوناگونی هم دارد که برای مسافرت‌های بلند مدت صادر می‌شود و معمولاً فرد با داشتن آن‌ها می‌تواند تا چند سال به کشور مقصد رفت و آمد داشته باشد. از جمله این ویزاها، ویزای دانشجویی و ویزای مهاجرتی است.

انواع ویزا- ویزا اقامت- سپهر سیر

 

انواع ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود به کشور
 

ویزای یک‌بار ورود یا سینگل ویزا (Single visa): این ویزا برای ورود تنها یک‌بار شما به کشور مقصد فقط و فقط اعتبار دارد و بعد از مهر خوردن یا گذشتن زمان آن، دیگر اعتباری برای کشور مقصد ندارد و نمی‌توان آن را استفاده کرد.
 

ویزای دو بار ورود یا دبل ویزا (Double visa): این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که تاریخ اتمام ویزا اعتبار دارد، دو بار وارد کشور شوید. در صورتی که تاریخ ویزا تمام شده باشد باید دوباره ویزا تهیه کنید و تعداد دفعات آن بر اثر انقضا در ویزای بعدی لحاظ نمی‌شود.

 

ویزای چند بار ورود یا مولتیپل ویزا (Multiple visa): این ویزا به شما اختیار ورود هر چند بار دلخواه را می‌دهد و تا زمانی که اعتبار داشته باشد می‌توانید وارد کشور مقصد شوید. معمولاً ویزاهای بلند مدت از این نوع هستند.
 

نوع خاصی از ویزا وجود دارد که مسافران در سفرهای طولانی با چندین هواپیما به آن نیاز دارند. با این ویزا مسافر از هواپیما پیاده شده و می‌تواند داخل فرودگاه باشد اما از آن نمی‌تواند خارج شود. بر اساس مقررات کشورهای خاص اجازه فرود از هواپیما هم به این ویزا بستگی دارد. معمولاً کشورهای اروپایی و آمریکایی این ویزا را برای مسافران ایرانی واجب و ضروری می‌دانند.

انواع مختلف ویزا همراه با سپهرسیر

 

نکته مهمی در اخذ ویزا و شروع سفر وجود دارد. قبل از اینکه مدت سفر خود را مشخص کنید، زمان و اعتبار ویزای مربوطه را چک کنید. با پایان یافتن مدت ویزا نمی‌توانید در کشور مقصد اقامت داشته باشید و می‌بایست از آن خارج شوید. برای مثال اگر مسافرت دو ماه دارید اما اعتبار ویزا شما یک هفته بیشتر نمانده است باید اقدام به تمدید ویزا و اخذ مجدد ویزا کنید.

شما می‌توانید بلیط سفر هوایی خودتان را به صورت بلیط چارتری یا بلیط سیستمی از سپهر سیر تهیه کنید. همچنین برای رزرو تور خارجی با قیمت مناسب با ما در تماس باشید. ما به اینکه شما را داریم افتخار می‌کنیم و سعی بر عرضه خدمات مسافرتی ایده آل و شایسته شما همراهان هستیم.

ثبت نظر
chat 0