{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، جاذبه های گردشگری کرمانشاه یکی از انگیزه های اصلی برای خرید بلیط هواپیما

جاذبه های گردشگری کرمانشاه در شمار بهترین و غنی ترین سایت های تاریخی و باستانی ایران قرار دارد. در حقیقت کرمانشاه از کهن ترین شهرهای کشورمان است که یادگار ایران باستان را هنوز در دل خود محفوظ دارد. بیایید با هم به کرمانشاه سفر کنیم به دیار شیرین ها و فرهادها. با مجله سپهرسیر همراه شوید.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جاذبه های گردشگری کرمانشاه یکی از انگیزه های اصلی برای خرید بلیط هواپیما

کرمانشاه از آن دست شهرهای ایران است که هنوز درست شناخته نشده است. شاید زلزله کرمانشاه که در سال 1396 اتفاق افتاد، این شهر را در کانون توجه قرار داد. با این حال هنوز بسیاری از افراد اطلاعاتی درمورد بهترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه ندارند. به همین علت است که خرید بلیط هواپیما به منظور گشت و گذار در این شهر زیبا تقاضای کمتری دارد. 

در این مقاله تلاش شده تا به بعضی از بهترین و پرطرفدارترین جاذبه ها گردشگری کرمانشاه اشاره شود. مکان هایی که بسیاری از گردشگران خارجی تنها برای تماشای آن، رنج سفر را به جان می خرند و با خرید بلیط هواپیما، خود را به ایران و سپس به کرمانشاه می رسانند. بد نیست ما ایرانیان نیز که به راحتی می توانیم به این شهر زیبا و جاذبه های گردشگری آن دسترسی داشته باشیم، از این موقعیت استفاده کرده و علاوه بر لذت بردن از این جاذبه ها، رونقی به هتل های کرمانشاه، بازارهای این شهر و معیشت جامعه محلیِ آن بدهیم. شاید ایجاد رونق گردشگری در کرمانشاه از هزارن میلیارد کمک نقدی موثرتر باشد.
 

جاذبه های گردشگری کرمانشاه-خرید بلیط هواپیما

 

سپهر اَپ
یک مرجع کامل برای یک سفرعالی 
پرواز، قطار، هتل، تور، اتوبوس با امکان استرداد آنلاین

همین الان دانلودش کن

گردش در بیستون کرمانشاه

بیستون یکی از مهمترین آثار تاریخی ایران و از جمله بناهای تاریخی ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است. این اثر در طول سال های مختلف مورد توجه حکومت های ایران بوده و توانسته به عنوان بخش مهمی از منطقه کرمانشاه شناخته شود. تقریبا کمتر کسی را می شناسیم که به قصد گردشگری اقدام به خرید بلیط هواپیما کرمانشاه کند و سری به بیستون نزند.

بیستون 30 کیلومتر با شهر کرمانشاه فاصله دارد. برای دسترسی به این مجموعه تاریخی که در درون خود 28 اثر ثبت شده ملی دارد، باید از جاده کرمانشاه به همدان استفاده کنید. خوشبختانه فاصله کوتاه بیستون با مرکز شهر کرمانشاه باعث شده رفت و آمد به این جاذبه گردشگری بیشتر باشد. جاذبه های مختلف طبیعی این منطقه در کنار آب و هوای بسیار مطبوع اطراف کوه بیستون، هر بیننده ای را علاقه مند  به سفر می کند.
 

بیستون جاذبه ی گردشگری کرمانشاه-خرید بلیط هواپیما
 

طاق بستان جاذبه ی زیبای کرمانشاه

دومین اثر معروف کرمانشاه که در آستانه اضافه شدن به  فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، طاق بستان است. طاق بستان از شگفت انگیز ترین آثار باستانی این منطقه به شمار می رود و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. دو طاق بزرگ و کوچکی که از دل کوه کنده کاری شده اند  و سنگ نوشته هایی که متعلق به قرن ها پیش هستند، جذابیت بصری فوق العاده ای به این منطقه داده اند. تصاویر حک شده بر روی دیوار مربوط به مراسم های مهم تاریخی مانند  تاج گذاری خسروپرویز است.

بهترین رستوران های کرمانشاه را می توانید در اطراف طاق بستان مشاهده کنید. رستوران هایی که با سرو کباب دنده کرمانشاهی و دیگر غذاهای سنتی علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده اند. البته بد نیست بدانید که همین غذاخوری های اطراف طاق بستان، مانع اصلی برای ثبت این اثر تاریخی در میراث جهانی یونسکو هستند.
 

طاق بستان آثار باستانی کرمانشاه-خرید بلیط هواپیما


گوردخمه های کرمانشاه

اگر با خرید بلیط هواپیما راهی کرمانشاه شده اید، بد نیست به سراغ نوعی از جاذبه های گردشگری بروید که در کمتر شهری پیدا می شود. گوردخمه نام آثار باستانی ایجاد شده در دل کوه است که در آن آرامگاه افراد مختلف قرار دارد. هرچند مشهورترین گوردخمه ایران مربوط به جاذبه های گردشگری شیراز است که نقش رستم نام دارد؛ اما بیشترین گوردخمه های یافت شه در اطراف شهر کرمانشاه هستند. بد نیست در تور کرمانشاه سری به این گوردخمه ها بزنید.

 

  • گوردخمه دکان داوود:

  • این گوردخمه در نزدیکی شهر سرپل ذهاب واقع شده و جذابیت های بصری فوق العاده زیبایی را به خود اختصاص داده است. این گوردخمه ممکن است به دوران مادها بازگردد، هرچند نشانه هایی از هخامنشیان نیز در این گوردخمه کرمانشاه دیده شده است. ارتفاع دهانه گوردخمه تا پایین کوه بسیار زیاد است با این حال برخی مراسمات مذهبی مربوط به اهل حق در این گوردخمه برگزار می شود.
     
  • گوردخمه اسحاق وند:

  • این گوردخمه خود شامل سه گوردخمه دیگراست که هر کدام ابعاد خاص خود را دارند. هرچند فاصله گوردخمه اسحاق وند با مرکز شهر کرمانشاه زیاد بوده و در نزدیکی شهرستان هرسین قرار گرفته است، با این حال سر زدن به این جاذبه گردشگری خالی از لطف نیست. نوعی حکاکی نیز بر روی این کوه انجام شده که متاسفانه نوشتن برخی کلمات روی آن باعث از بین رفتن زیبایی این اثر شده است.
     
  • گوردخمه دربند:

  • گوردخمه دربند در نزدیکی شهر صحنه واقع است. گفته می شود در این گوردخمه ها قبر شیرین و فرهاد و قبر کیکاووس قرار دارد اما هیچ منبعی برای اثبات این قضیه وجود ندارد. گورخمه دربند شامل دو قسمت است که به احتمال زیاد به صورت همزمان ایجاد شده اند.

گوردخمه آثار باستانی کرمانشاه-خرید بلیط هواپیما


طاق گرا (طاق شیرین) کرمانشاه

از آثار جذاب و تماشایی کرمانشاه، طاق گرا است که به طاق شیرین نیز شهرت دارد. گفته می شود این بنا به دوران ساسانیان و احتمالا زمان سلطنت خسرو دوم باز می گردد. اینکه طاق گرا دقیقا به چه دلیل ساخته شده و چه کاربردی برای این منطقه داشته است، هنوز مشخص نیست و بین باستان شناسان اختلاف وجود دارد. با این حال زیبایی این اثر تاریخی قطعا می تواند برای شما جذابیت داشته باشد.

برای دسترسی به طاق شیرین کرمانشاه باید در جاده کرمانشاه به سر پل ذهاب بعد از ایست بازرسی پاتاق وارد یک جاده فرعی شوید و بعد از طی کمتر از یک کیلومتر به طاق گرا برسید. عظمت این منطقه شما را شگفت زده خواهد کرد ،گشت و گذار در آن را از دست ندهید.

 

طاق شیرین کرمانشاه-آثار باستانی-خرید بلیط هواپیما


معبد آناهیتا

یکی از آثار مهم تاریخی کرمانشاه که متاسفانه کمتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، معبد آناهیتا کرمانشاه است. قدمت این معبد به صور دقیق مشخص نیست؛ اما به نظر می رسد به دوران ساسانیان یا اشکانیان مربوط میباشد. این معبد که زمانی ابهت فراوان و قداست بسیاری در بین اهالی منطقه داشته، به عنوان محلی برای عبادت مور استفاده بوده است.

آناهیتا در فرهنگ این منطقه به عنوان فرشته و نگهبان آب شناخته می شده است. به همین علت در سال های خشکسالی قربانی های فراوانی در این معبد انجام می شده تا دوباره آب رونق پیدا کند. ستون های بلند بالای این معبد نشان از ساخت دقیق و معماری شگفت انگیز معبد آناهیتا در کرمانشاه دارد. حالا که با خرید بلیط هواپیما راهی کرمانشاه شده اید و اکثر جاذبه های مهم تاریخی در این شهر را گشته اید، بد نیست سری هم به این جاذبه که در شهر کنگاور کرمانشاه واقع شده است بزنید.
 

معبد آناهیتا-کرمانشاه-خرید بلیط هواپیما

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range شنبه 05 مرداد 1398 remove_red_eye 3534 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0