{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، برای سر زدن به چشمه های باداب سورت آماده اید؟

چشمه های باداب سورت از زیباترین جاذبه های طبیعی کشورمان هستند که گفته می شود تنها یک نمونه مشابه از آن در کشور ترکیه وجود دارد. این چشمه ها در جنوب ساری واقع شده اند.  چشمه های طبقاتی باداب سورت چنان منظره ای ایجاد کرده اند که سالانه در کنار گردشگران داخلی، گردشگران خارجی زیادی نیز از آن بازدید می کنند.خوشبختانه به دلیل امکانات مناسب تعبیه شده در فرودگاه ساری و راحتی خرید بلیط هواپیما به مقصد این شهر، دسترسی به چشمه های باداب سورت  راحت تر از گذشته شده است.   البته امیداوریم این دسترسی آسان به تخریب محیط زیست منطقه منجر نشود بلکه حفاظت آن را به عنوان یک میراث طبیعی ارزشمند به دنبال داشته باشد. 

زمان مطالعه: 5 دقیقه

برای سر زدن به چشمه های باداب سورت آماده اید؟

خرید بلیط هواپیما برای سر زدن به چشمه های باداب سورت، یکی از بهترین کارهایی است که می تواند روحیه شما را از این رو به آن رو کند. چشمه هایی بی نظیر که زیبایی چشم نواز آن، تا ساعت ها شما را محو خود خواهد کرد. اصلا مگر می شود به شمال، آن هم ساری سفر کنید و سری به باداب سورت نزنید؟!

اگرچه اکثر افراد با خرید بلیط هواپیما به مقصد ساری سعی می کنند خود را سریعتر به دریا برسانند؛ اما شما می توانید در کنار ساحل گردی و جنگل گردی، سری به چشمه های باداب سورت بزنید. چشمه هایی که در کنار آن تپه هایی با درختان سوزنی شکل قرار گرفته که جذابیت آن را دوچندان نیز کرده است.

در این مطلب تلاش شده تا به صورت مختصر، این جاذبه طبیعی گردشگری در کشور پهناورمان ایران را مورد بررسی قرار دهیم. امید است آشنایی شما با این جاذبه گردشگری در استان مازندران، جذابیت ایرانگردی را در پیش چشمتان افزایش دهد. هرچند کافی است یکبار به چشمه های باداب سورت سر بزنید تا عاشق طبیعت زیبای ایران شوید.

 

چشمه های باداب سورت و خرید بلیط هواپیما

 

از دیگر جاذبه های گردشگری ساری هم بازدید کنید!

آشنایی با باداب سورت

نام این چشمه، از دو کلمه باداب و سورت تشکلی شده است؛ باداب یعنی آب گازدار و سورت یعنی میزان اثرگذاری. این چشمه ها از گذشته تا به امروز مورد توجه مردم منطقه و کل کشور بوده اند و این نام به سمت جهانی شدن نیز پیش می رود.

چشمه باداب سورت دومین چشمه آب شور جهان به شمار می رود. اولین چشمه آب شور جهان، چشمه پامو کاله واقع در کشور ترکیه است. با توجه به این ویژگی در باداب سورت، برنامه ریزی هایی انجام شده تا باداب سورت نیز همانند پامو کالا به ثبت جهانی برسد. همچنین قرار است این دو چشمه به عنوان خواهر خوانده یکدیگر انتخاب شوند.

علاوه بر ثبت جهانی، در ایران نیز چشمه باداب سورت به عنوان دومین اثر طبیعی، به ثبت رسیده است. این چشمه در کنار کوه دماوند و سرو ابرکوه قرار دارد که این دو نیز از جمله جاذبه های طبیعی ایرانی هستند که به ثبت رسیده اند. جاذبه ای با این درجه از اهمیت، چرا باید نادیده گرفته شود؟

برنامه هایی توسط اداره کل محیط زیست استان مازندران در حال اجرا است تا زیرساخت هایی برای جذب توریست به این منطقه فراهم شود. البته تلاش می شود با فرهنگ سازی صحیح از بروز مشکلات طبیعی در این مناطق جلوگیری به عمل آید.

شما با خرید بلیط هواپیما به مقصد ساری می توانید با استفاده از تورهای گردشگری یا به صورت شخصی با استفاده از تاکسی یا... به این منطقه دسترسی داشته باشید. برای این کار باید خود را به روستای سورت از توابع دهستان پشت کوه برسانید. چشمه باداب سورت بین دو روستای اروست و مال خواست جای گرفته است. وقتی به مناظر زیبا و بکر چشمه باداب سورت برسید ،قطعا حیرت زده خواهید شد. علاوه بر چشمه های چند طبقه باداب سورت، کوه ها و دره های اطراف این منطقه نیز جذابیت وصف ناپذیری را به خود اختصاص داده است.
 

چشمه های باداب سورت در ساری مازندارن- خرید بلیط هواپیما


چرا باداب سورت خاص است؟

چشمه های باداب سورت از دو چشمه اصلی نشئت می گیرند. این دو چشمه هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. مزه، بو، رنگ و میزان دبی هر کدام از این منابع متفاوت است. چشمه قوی تر، چشمه آب شور است که در ابتدای جوشش، استخری به عمق 15 متر در پیش روی خود ایجاد کرده که خواص درمانی زیادی داشته و در تابستان برای شنا مورد استفاده قرار می گیرد. سالانه افراد زیادی راهی ساری و سپس چشمه های باداب سورت می شوند تا امراضی مثل رماتیسم، کمردرد و حتی بیماری های پوستی خود را درمان کنند.

چشمه دوم که کمی ضعیف تر بوده و دبی آن کمتر است، مزه ای ترش دارد. آب خارج شده از این چشمه به رنگ های نارنجی و قرمز است. این موضوع نشان می دهد که در این چشمه املاح آهن وجود دارد که از رسوب آهن در کنارهای این چشمه نیز می توان به این موضوع پی برد.

آنچه باعث خاص تر شدن این چشمه شده، طبقات آب ایجاد شده در پایین دست چشمه است. هرکدام از این طبقات که به واسطه حرکت گسل در این منطقه به وجود آمده اند، میزبان آب های یکی از این دو چشمه هستند و به همین علت ممکن است هر قسمت دارای رنگی خاص شود. همین ویژگی طبقاتی بودن حوضچه ها باعث شده به چشمه های باداب سورت ،چشمه های طبقاتی نیز گفته شود.

 

این هم فهرست بهترین رستوران های ساری

 

سفر به باداب سورت در شمال ایران با خرید بلیط هواپیما


بهترین زمان برای سر زدن به باداب سورت

اگر می خواهید به باداب سورت سفر کنید، حتما باید اطلاعات دقیقی در مورد آن داشته باشید. یکی از این راه ها مشاوره  با کانترهای فروش در این رابطه است که می توانید از شرایط آب و هوایی مطلع شوید.

با این حال، به طور کلی بهترین زمان برای سفر به چشمه باداب سورت ،بهار است. ماه اردیبهشت به دلیل جذابیت مناظر منطقه و البته کمتر بودن رطوبت، لذت از طبیعت باداب سورت را افزایش می دهد. علاوه بر این می توانید در باداب سورت آب تنی کنید و مشکلات جسمی خود را به طبیعت بسپارید.

البته ناگفته نماند که دیگر فصول سال نیز می توانند گزینه هایی برای سفر به این منطقه باشند. جالب است بدانید که آب شور این چشمه در فصل زمستان یخ نمی زند و همچنان جذابیت خود را دارد. هرچند امکان شنا کردن در آن مهیا نیست.
 

بداب سورت و خرید بلیط هواپیما
 

چطور به باداب سورت سفر کنیم؟

توجه داشته باشید که خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل از بهترین و دردسترس ترین راه ها برای سفر به شمال کشور و رسیدن به مناطق مختلف است. همچنین برای افرادی که برای درمان مشکلات جسمی به این مکان سفر می کنند پیشنهاد می شود سفر خود را با پرواز انجام دهند.علاوه بر آن، برای اینکه سفر کم هزینه تری داشته باشید و در صورتی که علاقه مند به سفرهای طولانی و هیجان انگیزباشید، می توانید این مسیر را با اتوبوس، وسیله شخصی و یا با قطار سفر کنید.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range دوشنبه 20 خرداد 1398 remove_red_eye 2725 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0