{{ctrl.notification}}
سپهرسیر، راهنمای جامع برنامه ریزی در سفر قبل از خرید بلیط هواپیما قسمت اول

 برنامه ریزی در سفر یکی از مهمترین کارهایی است که باید همیشه در نظر داشته باشید؛ خرید بلیط هواپیما، رزرو آنلاین هتل، خرید و رزرو بلیط موزه ها و  ورودیه مکان های دیدنی که در مقصد می خواهید ببینید، برنامه ریزی برای خرید سوغات و صنایع دستی و آشنایی با سبک زندگی اهالی شهر و کشور مقصد از مواردی است که می توانید پیش از سفر برای آن برنامه ریزی کنید. د راین مقاله قصد داریم یک راهنمای جامع برنامه ریزی در سفر را برایتان ارائه کنیم تا پیش از هر اقدامی برای سفر بعدیتان کاملا برنامه ریزی کنید و بهترین تصمیمات را برای بهترین استفاده در سفر خود ببرید. 

راهنمای جامع برنامه ریزی در سفر قبل از خرید بلیط هواپیما (قسمت اول)

سفر یکی از جذاب ترین اتفاقاتی است که هر کسی می تواند آن را تجربه کند. با این حال سردرگمی پیش از سفر از همه چیز بدتر است. اینکه کجا بروید؟ چطور بروید؟ برای خرید بلیط هواپیما یا قطار به سراغ کدام ایرلاین یا شرکت خدمات ریلی بروید؟ اصلا سفر شما چگونه باشد و چه کارهایی در سفرتان انجام دهید؟ و هزاران سوال دیگر ذهنتان را مشغول می کند.

شاید بهتر باشد کمی هوشمندانه تر و در یک چارچوب عمل کنید. چارچوبی دقیق برای انتخاب همه  نکات  یک سفر و برنامه ریزی سفر به صورت دقیق و موشکافانه! تنها در این صورت است که وقت و هزینه ای که صرف می کنید برای شما خاطراتی خوش رقم می زند.
 

یرنامه ریزی در سفر همراه با سپهرسیر

در این مطلب تلاش شده به پارامترهای مختلف برای برنامه ریزی سفر به صورت هوشمندانه اشاره شود. پیشنهاد می کنیم اگر میخواهید به سفر بروید اما هنوز هیچ چیز در مورد سفرتان نمی دانید، حتما این مطلب چند قسمتی را تا انتها دنبال کنید. پاسخ به سوالاتی که پرسیده می شود به شما دید کلی برای برنامه ریزی سفرتان خواهد داد. 

چقدر می خواهید هزینه کنید؟

اولین و مهمترین سوالی که باید از خودتان بپرسید و آن را به صورت دقیق مشخص کنید، این است که می خواهید  در این سفر چقدر هزینه کنید. این سوال بسیار مهم است و بر روی بقیه موارد نیز تاثیر می گذارد. قطعا خرید بلیط هواپیما با خرید بلیط اتوبوس یا مسافرت با خودرو شخصی، هزینه های متفاوتی  در بر خواهد داشت. در نتیجه اگر همان ابتدا هزینه  مورد نظرتان را مشخص کنید، می توانید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. 
البته این تعیین بودجه برای سفر کار آسانی نیست. باید حتما به نکات مختلفی توجه داشته باشید. اینکه قرار باشد تمام پس انداز کارت بانکی خود را برای سفر هزینه  کرده و برای آن برنامه ریزی کنید، کار درستی نیست. حتما بخش مهمی از بودجه را برای اتفاقات غیر قابل پیش بینی درنظر داشته باشید. 
اگر با همسفرانی سفر می کنید که دیدگاه های متفاوتی با شما دارند، بهتر است نظرات دقیق آنان را جویا شوید. برنامه ریزی سفر بدون مشخص شدن دقیق بودجه سفر، همه پیش بینی ها را به هم می زند. در نتیجه نظر تمامی همسفرانتان را جویا شوید. 

بودجه سفر خود را مشخص کنید

 

چند روز را می خواهید  در سفر سپری کنید؟ 

موضوع دومی که باید مشخص شود، تعداد روزهای سفر است. سفر شما قرار است چند روز به طول بیانجامد. این موضوع نیز بسیار  اهمیت دارد. باید مشخص کنید که قصد سفر 3 روزه دارید یا می خواهید برای 2 هفته یا بیشتر به سفر بروید؟ پاسخ به این سوال می تواند به شما برای نوع وسیله نقلیه و مقصد سفر کمک کند.
برای مثال اگر شما 2  را روز برای سفر در نظر گرفته اید و می خواهید از تهران به مشهد بروید، بهتر است قید سفر زمینی را بزنید. در چنین شرایطی خرید بلیط هواپیما بهترین گزینه است. این موضوع نیز بهتر است با همسفران مطرح شود. ممکن است برخی از همسفرانتان نتوانند بیش از چند روز در مرخصی باشند.


مدت زمان سفر
 

سفر داخلی می روید یا سفر خارجی؟

سومین موردی که باید به آن پاسخ دهید، این است که برنامه شما با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید و زمانی که در اختیار دارید، برای یک مسافرت  خارجی است یا داخلی؟ اگر بخواهید سفر داخلی بروید، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تمامی موارد به سادگی انجام می شود. در مقابل برنامه ریزی برای سفر خارجی بسیار سخت تر و پیچیده تر است و باید موارد مختلفی را در برنامه ریزی خود در نظر داشته باشید.
برای مثال در سفر خارجی شما نیاز به پاسپورت و ویزا دارید. در بسیاری از موارد اگر نکات اخذ ویزا را ندانید، ممکن است در برنامه ریزیتان مشکل ایجاد شود. برخی از کشورها نیز برای دادن ویزا به شما وقت مصاحبه می دهند و باید برای پاسخ به برخی پرسش ها به سفارت مراجعه کنید. تمامی این موارد نشان می دهد که به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارید. حتما برای اینکه به موقع به سفرتان برسید، باید چند ماه قبل اقدام کنید.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای اخذ ویزا را بخوانید!مقصد سفر خود را مشخص کنید- خرید بلیط هواپیما
 

با چه وسیله ای سفر می کنید؟

حالا که داخلی یا خارجی بودن مقصد سفرتان هم مشخص شد، وقت آن رسیده تا نوع سفر و وسیله حمل و نقلی که با آن به سفر می روید را مشخص کنید. اگر قرار است به سفر خارجی بروید، احتمالا باید با خرید بلیط هواپیما و به صورت هوایی پرواز کنید. در صورتی  که قصد دارید به سفر داخلی بروید، می توانید از بین گزینه های مختلف انتخاب کنید. در سفرهای داخلی تنوع وسایل نقلیه بیشتر است و حتی می توانید با خودرو شخصی خود سفر کنید. 
البته انتخاب وسیله سفر کاملا به بودجه ای که در نظر گرفته اید و زمانی که برای سفر اختصاص داده اید، وابسته است. خرید بلیط هواپیما گران ترین و سفر با اتوبوس یا خودرو شخصی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل برای سفر هستند. همچنین از نظر زمانی، هواپیما بهترین وسیله حمل و نقل است و اتوبوس و قطار در رده های بعدی قرار دارند. این شما هستید که با توجه به شرایطی که در پاسخ به سوالات قبل مشخص کرده اید، کدام یک از این وسایل را برای سفرتان انتخاب  کنید.
حتما توجه داشته باشید که انتخاب وسیله سفر بسیار مهم است. اگر می خواهید سفری راحت و بدون دردسر داشته باشید، می توانید با خرید بلیط هواپیما سفر کنید. با این حال سفرهای زمینی نیز جذابیت خاص خود را دارد. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید، پس بهتر است همین حالا برای این کار اقدام کنید.

 

با چه وسیله ای قصد سفر دارید ؟ خرید بلیط هواپیما
 

سخن پایانی

خب تا اینجا سعی کردیم به نکات ابتدایی برای تصمیم گیری بهتر اشاره کنیم. در صورتی که این موارد را مشخص کنید، می توانید برنامه ریزی سفر را نیز به خوبی انجام دهید. در قسمت بعد این مطلب به مراحل بعدی برنامه ریزی برای سفر (قسمت دوم) اشاره می کنیم. حتما این مقاله را نیز دنبال کنید.

همچنین می توانید مقالات مرتبط با این موضوع را بررسی و دنبال کنید که در زیر تعدادی از آنها آورده شده است:

لیست اشیا ممنوع در پرواز

کالاهای عجیب که حمل آنها در چمدان مجاز نیست

روش‌های بسته بندی وسایل سفر در چمدان

کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های موبایل برای سفر

 پس از خرید بلیط هواپیما چطور از وسایل و پول های خود در سفر خارجی محافظت کنیم؟

 

راستی به نظر شما تا چه میزان برنامه ریزی برای سفر اهمیت دارد؟ شما در سفرهای خود اهل برنامه ریزی پیش از سفر هستید؟ اگر قصد خرید بلیط هواپیما داشته باشید، از چند روز قبل اقدام می کنید؟ پاسخ به این سوالات و خواندن پاسخ دیگران می تواند به شما برای آگاهی از میزان اهمیت برنامه ریزی در سفر اطلاعات خوبی ارائه دهد.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

date_range شنبه 01 تیر 1398 remove_red_eye 2812 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09903355090
پرواز خارجی
09903355090
هتل داخلی
05137621919
ثبت نظر
chat 0