{{ctrl.notification}}
سپهر سیر ، چگونه یک آژانس مسافرتی برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنیم ؟

چگونه یک آژانس مسافرتی را معتبر انتخاب کنیم؟

انتخاب آژانس مسافرتی همیشه یک انتخاب دردسرساز برای افرادی بوده که قصد خرید بلیط هواپیما یا تور برای اولین بار را داشته اند، مخصوصا اینکه شما برای یک سفر چند روزه خارج از کشور برنامه ریزی کرده باشید. اصولا بیشتر افراد سعی می‌کنند از کسی که قبلا تجربه سفر داشته برای انتخاب یک آژانس مسافرتی خوب راهنمایی بگیرند.

در واقع فرقی نمی‌کند که شما قصد سفر داخلی یا خارجی را داشته باشید، به هر حال قبل از سفر بهتر است که از یک نفر برای انتخاب یک آژانس مسافرتی مناسب راهنمایی و مشورت بگیرید. اما بعضی اوقات چنین افرادی وجود دارند و خودتان باید یک آژانس هواپیمایی را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم که چگونه یک آژانس مسافرتی مناسب را انتخاب کنید. در صورتی که دوستی یا کسی را ندارید که از او مشورت بگیرید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. با سپهرسیر همراه باشید.

انتخاب یک آژانس خوب برای خرید بلیط هواپیما - سپهرسیر

راهنمای انتخاب یک آژانس مسافرتی برای خرید بلیط هواپیما ارزان

1.جستجو برای پیدا کردن یک آژانس مسافرتی خوب

امروزه هر آژانس مسافرتی برای خود حداقل یک سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما دارد.  آژانس مسافرتی به دنبال وجود اینترنت و رشد روز افزون فعالیت‌های اینترنتی دیگر مثل قبل و به روش های سنتی عمل نمی کنند. بنابراین اینترنت بهترین منبع برای شما است تا بتوانید آژانس مسافرتی آنلاینِ دلخواهتان را پیدا کنید و اطلاعات آن‌ها را با دیگران مقایسه کنید.

همچنین می‌توانید از نظراتی که توسط مشتریان در سایت نوشته شده، برای بررسی کیفیت تورها و سایر خدمات آن استفاده کنید.

انتخاب یک آژانس خوب برای خرید بلیط هواپیما - سپهرسیر
 

2.موارد مورد نیاز را بنویسید

شما باید یک فهرست از موارد زیر را در هنگام جستجو برای یک  آژانس مسافرتیِ خوب و موفق  تهیه کنید.

• تاریخ، مکان و طیف قیمتها برای انواع بلیط هواپیما، رزرواسیون هتل، تور و خدمات دیگر. 

• فهرستآژانس‌های مسافرتی محدوده خود را  بنویسید تا در صورت لزوم بتوانید حضوری در سریع‌ترین زمان به آنجا مراجعه نمایید.

• لیست سوالات و مواردی که به دنبال پاسخ آن‌ هستید را تهیه کنید.
 

3.در یک آژانس مسافرتی خوب این سوالات از شما پرسیده می شود

می‌توانید از سوالاتی که توسط کانتر آژانس مسافرتی از شما پرسیده می شود به میزان تبحر و همچنین نوع فعالیت آن‌ها پی ببرید. به صورت کلی در یک آژانس مسافرتی سوالاتی در خصوص مقصد، علت سفر، مدت زمان اقامت و بودجه مورد نظر از شما پرسیده می شود. بسته به پاسخی که می‌دهید، آژانس به شما تور مناسب، هتل مناسب، پرواز و سایر خدمات را معرفی خواهد کرد. در واقع می‌توانید از نوع پاسخگویی متصدی تور، متوجه تسلط و مهارت وی شوید.

انتخاب یک آژانس خوب برای خرید بلیط هواپیما - سپهرسیر
 

4.نیاز اصلی خود را تعیین کنید

همانطور که گفتیم، متصدی تور بسته به نیاز و عوامل دیگر مانند بودجه و زمان سفر،  تور مسافرتی و سایر خدماتِ  مناسب را به شما پیشنهاد می‌کند. اما در کنار موارد بالا، باید نکات زیر را هم در نظر بگیرید:

• هدف اصلی از سفر را تعیین کنید تا در انتخاب آژانس مسافرتی و تور به شما بهتر کمک شود.

• زمان سفر و مقصد خود را دقیقا مشخص کنید و مطمئن شوید که زمان تور با برنامه شما همخوانی داشته باشد.

• نوع سفرتان را تعیین کنید.

• بودجه ای که برای سفر کنار گذاشته اید را دقیقا معین کنید. لازم نیست که کل بودجه خود را همان اول به متصدی بیان کنید. بررسی کنید که کدام آژانس با نکات مد نظر شما بیشتر همخوانی دارد.
 

5.سوالات دقیق و اصلی را بپرسید

برای انتخاب یک آژانس مسافرتی بهتر است که سوالات خود را دقیقا بیان کنید. برای مثال سه سوال زیر را می‌توانید از متصدی مربوط به تور بپرسید:

• شما در زمینه کدام تور فعالیت بیشتری دارید و خدمات بهتری ارائه می‌دهید؟

• آیا می‌توانم 24 ساعته با شما در ارتباط باشم یا ساعت پاسخگویی و رفع مشکلات چگونه است؟

• چه نوع خدماتی را ارائه می‌دهید و هزینه هر کدام چقدر است؟ شما می‌توانید از چند آژانس چنین سوالاتی را بپرسید و بعد هر کدام که دارای ویژگی بهتری بود را انتخاب کنید.

انتخاب یک آژانس خوب برای خرید بلیط هواپیما - سپهرسیر
 

6.هر چیزی که آژانس مسافرتی به شما ارائه می‌دهد نیاز نیست که خریداری نمایید.

متاسفانه بارها دیده شده که بعضی از آژانس‌ها از کم اطلاعی مسافران سوء استفاده می کنند و سعی دارند که تمامی خدماتی که در واقع مورد نیازِ مسافر نیست را به او بفروشند. یک آژانس مسافرتی آنلاین مانند یک فروشگاه اینترنتی است که شما از او کالا یا خدماتی را خریداری می کنید. توصیه می‌کنیم قبل از خرید یا رزور بلیط یا تور، به نکات زیر حتما دقت کنید:

• به توضیحات شفاهی که در پشت تلفن توسط متصدی داده می‌شود، اعتماد کامل نکنید. (یعنی خرید نهایی خود را براساس فقط توضیحات انجام ندهید).

• خیال نکنید که تمامی توضیحاتی که در ایمیل یا هر روش تبلیغاتی دیگر برای شما ارسال شده، کامل و صحیح می‌باشد. باید این موارد  را با دیگر آژانس‌ها مقایسه کنید تا تفاوت دقیق آن‌ها را پیدا کنید.

• قبل از رزرو یا خرید، قوانین آن‌ها را به دقت مطالعه کنید. اکثر قوانین یکسان هستند ولی بعضی از آژانس‌ها تعدادی قانون مخصوص به خود را دارند. هیچ وقت نخوانده کاغذ قرارداد خود را امضا نکنید.

 

سپهرسیر | بهترین مرجع خرید بلیط هواپیما

ثبت نظر
chat 1
استیکر مهربون :

کاش یک مقاله برای معرفی آژانس های مسافرتی در سرتاسر مشهد هم بزارید تا بتونیم سریع تر اونی رو که میخوایم پیدا کنیم

مدیر سایت :

متشکریم که یاداوری کردید. حتما در اولین فرصت به این موضوع پرداخته می شه.