{{ctrl.notification}}

قوانین استرداد بلیط های هواپیمایی آسمان که باید در موردشان بدانید

قوانین استرداد بلیط های هواپیمایی آسمان که باید در موردشان بدانید

با رزرو و خرید بلیط هواپیما چند روز یا هفته قبل از سفر شما ریسک بازگرداندن یا استرداد بلیط را هم به جان می‌خرید. ممکن است اتفاقی باعث شود که شما از سفر کردن منصرف شوید و مجبور باشید بلیط را لغو کنید. عموماً برگشت دادن بلیط هواپیما یا هر وسیله نقلیه دیگر نیاز به پرداخت هزینه جریمه است. این هزینه بر اساس شرکت صادر کننده بلیط، زمان باقی مانده به پرواز و همچنین شاخص پرواز بستگی خواهد داشت. در این مقاله از سایت سپهرسیر همراه شما خواهیم بود تا نگاهی دقیق به شرایط استرداد بلیط شرکت هواپیمایی آسمان داشته باشیم.

قوانین استرداد بلیط های هواپیمایی آسمان

استرداد بلیط هواپیما به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

در خرید بلیط هواپیما به صورت سیستمی شما مشکل چندانی برای برگشت بلیط نخواهید داشت. برای نمونه اگر از سایت رسمی ‌خرید بلیط هواپیما سپهرسیر بلیط هواپیمایی آسمان را خرید کرده باشید، می‌توانید با برگشت دادن بلیط بر اساس قوانین و مقررات حاکم بر استرداد بلیط هواپیمایی آسمان، مبلغ خود را پس بگیرید یا بلیط دیگر خریداری کنید. اما اگر بلیط شما چارتری باشد، کمی در برگشت دادن بلیط دچار مشکل خواهید شد و باید از چارترکننده این کار را پیگیر شوید.

هر شرکت چارترکننده نیز دارای قوانین خاص خودش است و نمی‌توان به طور مشخص قانون خاصی برای برگشت هزینه شما گفت. گاهی این شرکت‌ها به علت تقاضای بالای فروش بلیط، هیچ هزینه‌ای به شما برگشت نمی‌دهند.

علاوه بر سیستمی یا چارتری بودن، دو عامل دیگر هم در میزان بازگشت پول به حساب شما اهمیت دارد. اول مدت زمان مانده به پرواز و دیگری کلاس پروازی شما است. شرکت هواپیمای آسمان بر اساس آخرین گزارش اعلام شده مدت‌های زمانی تعیین شده برای بازگشت را به صورت 12 ظهر سه روز قبل، 12 ظهر یک روز قبل، 3 ساعت قبل، 30 دقیقه قبل از پرواز و از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد دسته‌بندی کرده است. همچنین کلاس پروازی برای مسافران هواپیمایی آسمان اشکال مختلفی دارد. کلاس های پروازی بر روی بلیط و کارت پرواز درج می شود و رابطه مستقیمی با نحوه استرداد بلیط هواپیما دارد.

 

قوانین استرداد بلیط هواپیمایی آسمان

 

نحوه استرداد بلیط هواپیمایی آسمان بر اساس کلاس پروازی

اگر شما مسافر یکی از کلاس‌های پروازی شرکت آسمان با عناوین U، W، R، X، V، M، Q، N، Y، S و O باشید، قوانین استرداد برای شما به این صورت خواهد بود:

 • از زمان صدور تا 30 دقیقه قبل پرواز: 20 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود
 • از 30 دقیقه قبل پرواز به بعد: 40 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود

اگر شما مسافر یکی از کلاس‌های پروازی D، I، Z و A از شرکت هواپیمایی آسمان باشید، قوانین استرداد به این صورت لحاظ خواهد شد

 • از زمان صدور تا 30 دقیقه قبل پرواز: 15 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود
 • از 30 دقیقه قبل پرواز به بعد: 30 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود

کلاس‌های پروازی شرکت آسمان با عناوین H، K و B نیز قوانین متفاوتی دارند به این صورت که

 • از زمان صدور تا 30 دقیقه قبل پرواز: 30 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود
 • از 30 دقیقه قبل پرواز به بعد: 60 درصد هزینه کسر و مابقی آن عودت داده می‌شود

 

خرید بلیط هواپیما و استرداد بلیط هواپیمایی آسمان

 

قوانین کلی حاکم بر استرداد بلیط هواپیما

قوانین کلی برای استرداد و باز پس‌گیری بلیط تمامی شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از

 • برای بلیط های چارتری قیمت کودک با بزرگ‌سال یکسان است.
 • در صورتی که فرد به اشتباه رده سنی را وارد کرده باشد از ورود او به هواپیما جلوگیری و بلیط استرداد داده نمی‌شود.
 • هر نوع کنسل شدن بلیط هواپیما از سوی مسافر، مطابق قوانین موجود شامل جریمه‌ کنسلی خواهد شد. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر شرکت هواپیمایی متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت اصلی بلیط کسر شده و بقیه‌ پول، به‌ صورت آنلاین به حساب مسافر عودت می شود.
 • لغو یا تأخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ کنسلی را شامل نمی‌شود. لذا فرد می‌تواند پول خود را تمام و کمال پس بگیرد.
 • طبق قانون "در خریدهای اینترنتی در صورت ابطال پرواز و یا تأخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدأ، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است."

دانستن قوانین استرداد بلیط هواپیما به شما کمک خواهد کرد که با چشم‌باز انتخاب انجام دهید و بدانید که در صورت بروز مشکلی ناخواسته می‌توانید به راحتی قسمت زیادی از مبلغ پرداخت شده را باز پس بگیرید. پس به عنوان توصیه، اگر در زمان سفر خود شک دارید، قوانین مربوط به خرید بلیط شرکت‌های هواپیمایی را جستجو و از آن‌ها آگاهی کامل پیدا کنید.

خرید بلیط هواپیما آسمان از سایت یا اپلیکیشن سپهرسیر به شما کمک می کند تا بهترین خرید بلیط را داشته باشید. علاوه بر این، تمامی موارد استرداد بلیط هواپیما بر اساس قانون پیش می رود و به همین علت نیازی به نگرانی وجود ندارد. سعی کنید خرید بلیط هواپیما را همواره از سایت های معتبری مثل سایت سپهرسیر انجام دهید تا مشکلی هم برای استرداد نداشته باشید.

سایت های غیر معتبر ممکن است قیمت کمتری داشته باشند؛ اما ممکن است در زمان استرداد انتظار شما را برآورده نکنند. در نتیجه بهتر است گول تبلیغات را نخورید و بلیط هواپیما را از سایت های معتبر همانند سایت سپهرسیر تهیه کنید. در این صورت با خیالی راحت چه از نظر قیمت و چه از این نظر که امکان استرداد بلیط طبق قانون وجود دارد یا خیر، خرید بلیط هواپیما را انجام می دهید.

 

قوانین استرداد بلیط های هواپیمایی آسمان

ثبت نظر
chat 0