{{ctrl.notification}}

چطور با تأخیر و کنسل شدن پرواز کنار بیاییم؟

چطور با تأخیر و کنسل شدن پرواز کنار بیاییم؟

کنسل شدن بلیط هواپیما یا تأخیر در پروازی که هفته‌ها قبل به زحمت توانسته بودید رزرو آنلاین بلیط هواپیما آن را انجام دهید، هر کسی را می‌تواند عصبانی کند. البته عصبانیت شما کار به جایی نخواهد برد و فقط شما را ناراحت و سفرتان را به کامتان تلخ می‌کند. تأخیر و کنسل شدن پرواز جزئی از خصوصیات مسافرت با هواپیما است. البته در مورد همه وسایل نقلیه این مشکل وجود دارد. عصبانیت اصلی شما از این است که شاید برای جلسه کاری که در مقصد آن را برنامه‌ریزی کرده بودید، دیر برسید یا زمان رزرو هتل که انجام داده‌اید، سپری شود و برای شما اتاق را کنسل کنند.

اولین کاری که در مواجه با تأخیر و کنسل شدن پرواز باید انجام دهید، حفظ آرامش و مرحله بعدی استفاده کردن از زمان تأخیر به نفع خودتان است. اما چطور می‌توان این دو مرحله را با هم در زمان تأخیر هواپیما انجام داد؟ امروز سپهر سیر به شما کمک خواهد کرد که اگر دچار کنسلی یا تأخیر هواپیما شدید به جای اینکه نتیجه و ثمره خرید بلیط هواپیما خودتان را جلو دفتر هواپیما ریزریز کنید، با حفظ آرامش سفر خودتان را به خوبی ادامه دهید.

 

کنسل شدن بلیط هواپیما و تاخیر پرواز ها و حل مشکل

برنامه‌ریزی برای سفر در روزهای میانی هفته

همان‌طور که می‌دانید اول و آخر هفته، اول و آخر روز، اول و آخر ماه و سال همیشه سفرهای زیادی انجام می‌شود. بسیاری از مردم برای اینکه به کارهای هفته خود برسند معمولاً اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما در اوایل هفته و سفر می‌کنند. این در حالی است که اکثر مسافران آخر هفته را برای رزرو بلیط هواپیما انتخاب می‌کنند. به همین علت میانه هفته همیشه برای سفر کردن گزینه بهتری است. چرا که علاوه بر آسودگی گیت‌های ورودی فرودگاه شما شاهد کنسلی پروازهای کمتری خواهید بود. در نتیجه به عنوان توصیه اول قبل از مواجه با کنسلی و تأخیر هواپیما سعی کنید میانه هفته سفر کنید.
 

برنامه ریزی برای سفر


بیمه سفر

بیمه‌های زیادی وجود دارند که هزینه‌های تأخیر در پرواز و همچنین کنسل شدن بلیط هواپیما را به شما پرداخت می‌کنند. همچنین این بیمه‌ها علاوه بر هزینه‌های گفته شده به شما مبلغی به عنوان حق استفاده از غذا، هتل، اقامتگاه و همچنین دیگر امکانات رفاهی به عنوان پشتیبان بیمه می پردازند. لذا هنگام بیمه شدن از کارفرمای بیمه در این مورد سؤال کنید تا با خیال آسوده سفر نمایید.
 

بیمه سفرهای هوایی


اخبار فرودگاه را داشته باشید

خوشبختانه سیستم‌های فرودگاهی پیشرفت کرده‌اند و اکنون تأخیرهای پیش‌آمده و قابل پیش‌بینی در طول پرواز به مسافران خبر داده می‌شود. برای اینکه از تأخیرهای پیش‌آمده در پرواز آگاه شوید و برای آن برنامه‌ای جایگزین ترتیب دهید بهتر است سامانه دریافت پیام از سوی شرکت هواپیما یا فرودگاه را برای خودتان فعال کنید.

 

اخبار فرودگاه و چک کردن برد پروازها


وسایل و لباس بیشتر داشته باشید

به هنگام سفر اگر دچار تأخیر شوید مجبورید که مدت‌زمانی را در داخل فرودگاه به انتظار بنشینید. در طول این مدت نیاز به غذا خوردن و همچنین در صورتی که ترمینال فرودگاه سرد شده باشد نیاز به پوشاک دارید. علاوه بر این داشتن یک پتو مسافرتی برای این مواقع و همچنین داخل هواپیما به شما توصیه می‌شود. خوراک خشک مانند آجیل همراه خودتان داشته باشید. همچنین اگر نیاز به بطری آب معدنی دارید، آن را به صورت خالی وارد فرودگاه کنید و در داخل فرودگاه آن را دوباره از آب پر کنید و همراه داشته باشید. به جای حرص خوردن، از غذاهایی که همراه خود دارید در زمان تأخیر و کنسلی پرواز استفاده کنید.

 

به همراه داشتن وسایل ضروری هنگام کنسل شدن یا تاخیر داشتن پرواز


دریافت وضعیت پرواز

اگر پرواز شما دچار تأخیر شده باشد و برای اینکه در داخل فرودگاه معطل نشوید، بهتر است از وضعیت پرواز خودتان زمانی که آگاه شدید ممکن است پرواز تأخیر داشته باشد سؤال کنید. برای مثال اگر در روزهای قبل فرودگاه مبدأ شما دچار مشکلاتی همانند بدی آب و هوا بوده باشد مسلماً روز پرواز شما نیز ممکن است پرواز با تأخیر انجام شود. لذا کافی است از اطلاعات پرواز در مورد تأخیر احتمالی که ممکن است برای شما هم پیش بیاید سؤال کنید.

در نتیجه همان‌طور که مطالعه کردید، یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از معطلی در فرودگاه و آگاه شدن از احتمال کنسلی و تأخیر پرواز اطلاع داشتن از وضعیت آب و هوایی در مبدأ و مقصد پرواز است. بیشترین تأخیری که در پروازهای نزدیک صبح می‌تواند رخ دهد، مه‌آلود بودن باند پرواز است که باید خودتان را آماده آن کنید.

 

اطلعات پرواز فرودگاه


آگاهی از حقوق خود

زمانی که پرواز شما دچار کنسلی می‌شود دو عامل در آن می‌تواند دخیل باشد، شرکت هواپیما یا آب و هوا. در مورد گزینه دوم شرکت هواپیمایی هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کند اما در مورد اول شرکت هواپیمایی تلاش خواهد کرد که برای شما پرواز جایگزین آماده کند. اگرچه تا زمان پرواز بعدی شما در فرودگاه زمان از دست خواهید داد و نباید در طول این مدت عصبانی شوید یا از کوره در بروید. به جای این کار می‌توانید از حقوقی که برای شما در هنگام تأخیر پرواز توسط شرکت هواپیما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید و آسایش خودتان را فراهم کنید. از جمله این حقوق امکان اسکان در فرودگاه و در برخی مواقع، تهیه وسایل مورد نیاز است.

 

منتظر ماندن در فرودگاه در زمان کنسلی یا تاخیر پرواز


تأخیر در پروازهای اتصالی

گاهی تأخیر در یک پرواز می‌تواند پرواز دیگر شما را هم تحت تأثیر قرار دهد. به همین منظور می‌بایست از شرکت هواپیمایی در مورد پرواز بعدی که ممکن است دچار تأخیر شود سؤال کنید. گزینه‌های زیادی پیش روی شما وجود دارد. می‌توانید بلیط خودتان را از شرکت هواپیمایی در صورت تأخیر بیش از ساعات تعیین شده از سوی خود شرکت، دریافت و از شرکت دیگری بلیط تهیه کنید. همچنین می توانید با شرکت بیمه‌گذار تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان اتفاقات پیش‌آمده قرار دهید تا شرایطی برای اسکان شما در فرودگاه در نظر بگیرند.

 

تاخیر در پرواز و راه های مقابله با آن برای حفظ آرامش

توصیه پایانی ما این است که اگر مجبورید زمان تأخیر در فرودگاه بمانید، راه بروید، آرامش خودتان را حفظ کنید، موج منفی دیگران را دریافت نکنید و در نهایت تا می‌توانید با دیگران تعامل داشته باشید و فضا را آرام نگه دارید تا وضعیت پیش‌آمده رفع شود.

date_range پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ remove_red_eye 714 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
قطار
09158909200
هتل داخلی
09038241580
هتل خارجی
09150366255
تور داخلی
09150366241
تور خارجی
09150366242
ثبت نظر
chat 0